سرویس: سیاسی کد خبر: 75729 ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

برای سرمایه گذاران باید فرش قرمز پهن کرد/ سیستم اداری باید در خدمت سرمایه گذاران باشد

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: سیستم اداری باید در خدمت سرمایه گذاران باشد و موانع را از سر راه آنها بردارد.

برای سرمایه گذاران باید فرش قرمز پهن کرد/ سیستم اداری باید در خدمت سرمایه گذاران باشد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمود نوابی معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ظهر امروز در دومین همایش استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان اظهار کرد: همانطور که در قرآن و بسیاری از روایات اشاره شده است کار باید به احسن وجه انجام شود و متاسفانه یکی از مشکلات ما در کشور این است که کارها به درستی انجام نمی شود.

 

وی افزود: باید قید محرومیت از استان های محروم برداشته شود چراکه تکرار واژه محرومیت نیز سبب محرومیت می شود.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به مطالعات ژئوفیزیکی که در طول چهار سال گذشته انجام شده، گفت: طی چهار سال گذشته 300 هزار کیلومتر مطالعات انجام شده که 100 هزار کیلومتر آن در خراسان جنوبی که اقدام بسیار خوبی بوده است.

 

نوابی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران، خاطرنشان کرد: باید برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرد و در جهت جذب سرمایه گذاران تلاش کرد.

 

وی تصریح کرد: سیستم اداری باید در خدمت سرمایه گذاران باشد و موانع را از سر راه آنها بردارد.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان این‌که در حال حاضر فضا برای سرمایه گذاری باز است، افزود: در دولت یازدهم ثبات و آرامش مناسبی ایجاد شد که مقدمه جهش در دولت دوازدهم بود و امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد جهش مناسبی در اقتصاد و صنعت باشیم.

 

نوابی با اشاره به برگزاری همایش های ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان بیان کرد: تاکنون 16 همایش ملی برگزار شده که به لطف خدا در سال جاری نیز هفدهمین همایش ملی را نیز در اسفند ماه برگزار خواهیم کرد و از تولید کنندگان عزیز نیز دعوت می کنیم که در این همایش حضور پیدا کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ماده 6 حقوق حمایت از مصرف کنندگان که متاسفانه در دولت های قبل و دولت یازدهم نیز اجرا نشده همه دستگاه های اجرایی موظف هستند که فعالیت ها و کارکردهای خود را بطور شفاف به مردم ارائه دهند که امیدواریم در این دولت محقق شود.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اهمیت رتبه بندی واحدهای تولیدی بیان کرد: این موضوع سبب رقابت در بازار تولیدی کشور می شود چراکه با توجه به شرایط موجود اگر امروزه تولید مشتری مدار و صادرات محور نباشد محکوم به فنا است و تولید باید با کیفیت و متناسب با سلیقه مصرف کننده باشد.

 

نوابی با بیان اینکه در سال جاری نیز همانند گذشته مبارزه با کالا قاچاق از اولویت های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است افزود: مبارزه با کالای قاچاق در جهت منفعت مردم و تولید داخل است و در سال 95 نسبت به مدت مشابه در سال 94، 10 برابر رشد عملکرد داشته ایم.

 

وی با اشاره به بند 23 سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری، گفت: این بند بیانگر شفاف سازی و روان سازی نظام قیمت گذاری و به روزآوری شیوه های نظارتی است.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه بازرسی های فیزیکی باید کم شود، خاطرنشان کرد: یه مقدار مسلمان شویم زیبنده کشور اسلامی نیست که در مناسبت های مختلف اقلام گران شود.

 

نوابی با اشاره به اینکه فروشگاه های زنجیره ای باید گسترش پیدا کند افزود: اینکه می گویند فروشگاه های زنجیره ای سبب نابودی کسب و کارهای کوچک می شود درست نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه حق الناس بر حق الله مقدم است، گفت: این شعار جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود غلط است چراکه این در شان جمهوری اسلامی نیست.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: تولید کنندگان باید تضمین و گارانتی تولیدات خود را افزایش دهند و علاوه بر خدمات پس از فروش خدمات پیش از فروش نیز داشته باشند.

 

نوابی گفت: خسارت پرداخت اعتماد به برند نیز باید مورد توجه قرار گیرد و تولیدکنندگان باید در این راستا گام بردارند.

 

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینان باید از یک شان ویژه در جامعه برخوردار شوند و دستگاه ها باید توجه ویژه ای به تولیدکنندگان داشته باشند.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در پایان گفت: شهرداری ها در جهت حمایت از تولید داخل نیز باید بیلبوردها را رایگان در اختیار تولید کنندگان برتر قرار دهند

 

انتهای پیام/128/ ب/ 5

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب