سرویس: اخبار استان کد خبر: 75466 ۰۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی:

۷۲ درصد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد سالمندان هستند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: بیش از ۷۲ درصد جمعیت تحت حمابت امداد استان را سالمندان تشکیل میدهند.

 ۷۲ درصد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد سالمندان هستند

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی، در کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: وضعیت مدد جویان تحت حمایت امداد در دو بخش است.

 

وی افزود: یک دسته که معیشت بگیر امداد هستند ۱۴ درصد جمعیت تحت حمایت امداد استان بوده که دو درصد در سطح کشور را شامل شده و از نظر نفرات هشت درصد جمعیت استان و دو درصد در کشور است.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: دسته دوم که غیر معیشت بگیر بوده و از خدمات امداد برخوردار هستند ۳۱ درصد از خانوارهای استان که ۳.۶ درصد جمعیت کشور بوده و در بعد نفرات ۴۱ درصد در استان و ۳.۲ درصد در کشور را به خود اختصاص داده اند.

 

سلم آبادی تصریح کرد: ۷۶ درصد خانوار استان در بعد معیشت بگیر و ۲۴ درصد در بعد غیر معیشت بگیر هستند.

 

وی اذعان کرد: از کل جمعیت خانوار سرشماری شده در کشور نسبت خانوار تحت پوشش به جمعیت خانوار کشور ۶.۵ درصد بوده و این در خراسان جنوبی ۱۴.۴ درصد تحت حمایت امداد قرار دارند.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: بیش از ۷۲ درصد خانواده های تحت حمایت امداد سالمندان هستند که کل جمعیت سالمند تحت حمایت امداد در کشور ۸.۵۴ بوده و در خراسان جنوبی ۹.۱۶ درصد را سالمندان تشکیل میدهند.

 

سلم آبادی گفت: ۴۹ درصد خانواده های تحت حمایت امداد زنان سرپرست خانوار بوده که ۱.۷ درصد کل زنان تحت حمایت امداد کشور از خراسان جنوبی هستند.

 

وی ادامه داد: ۶۵ درصد خانواده های ما در محدوده ضرایب محرومیت معمولا ضریب شش بوده اغلب در سطح روستا هستند ودربرخی شهرستانها مثل شهرستان درمیان این ضریب محرومیت در شهر هم احساس میشود.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: در سال ۹۵ توفیقات خوبی در زمینه امداد داشته ایم و برای سال جاری هم دو هزار و ۴۰۰ نفر را  برای اشتغالزایی هدف گذاری کرده ایم.

 

سلم آبادی خاطر نشان کرد: در محل اردوگاه یادگاران امام در روستای بهلگرد هم نمایشگاهی از ۳۰ شغل خانگی و کوچک برپا کرده ایم که هر هفته از یکشنبه تا چهارشنبه مدد جویان زن سرپرست خانوار و دختران از هر شهرستان۲۰۰ نفر برای دیدن این مشاغل به اینجا آورده شده و با مشاغل آشنا شده و زمینه ای برای ایجاد مشاغل خرد فراهم شود و در نظر داریم این تعداد را به پنج هزار نفر برسانیم.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر در بخش هایی از استان سایت هایی برای ایجاد مشاغل است در صورت فراهم کردن زیر ساخت ها آمادگی پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان را برای ایجادشغل داریم.

 

انتهای پیام/۱۲۷

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب