سرویس: بیرجند کد خبر: 75395 ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۷

امام جمعه موقت بیرجند:

جای هیچگونه اعتماد به آمریکا نیست/گوش مسلمانان نسبت به صدای یمن کر شده است/ دولتمردان خوی شهید رجایی و باهنر داشته باشند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: شکست مصدق سه عامل اصلی داشت یکی از این عوامل اعتماد مصدق به آمریکایی ها بود که به آنها ابراز علاقه می کرد اما با این حال آمریکایی ها با انگلیسی ها همدست شدند و دولت مصدق را سرنگون کردند و در حال حاضر کاملا برای ملت ما مشخص است که جای هیچ گونه اعتماد به آنها وجود ندارد.

جای هیچگونه اعتماد به آمریکا نیست/گوش مسلمانان نسبت به صدای یمن کر شده است/ دولتمردان خوی شهید رجایی و باهنر داشته باشند

به گزارش خاورستان،حجت الاسلام مشرفی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد:ایامی که پشت سر گذاشتیم متعلق بود به امام رضا (ع) و امروز نیز که 25 ذی القعده و دحوالارض است روز زیارتی امام رضا (ع) می باشد.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مومنین برنامه های خود را با برنامه های خدا تعریف کردند و مسیر زندگی خود را عوض کردند و از بزرگترین نعمت ها که خداوند به ما داده بعد از معرفت خودش فرهنگ ناب محمدی است، اسلامی که جامع ترین برنامه زندگی را دارد و هدفش رهایی از شیطان و بندگی شیطان است و رهایی از غیر خدا می باشد، هدف آن عزت و کرامت بخشیدن به مومنین است.

مشرفی با بیان این که انسان آزادگی به تمام معنا را در ذیل بندگی خدای مهربان می خواهد گفت: نعمت اسلام همیشه به روز است و کهنه نمی شود و برای همیشه برنامه کامل وجامعی دارد و این نعمت برای انسان جای شکر دارد وشکر زبانی، روحی و قلبی می خواهد و عملا در مسیری که اسلام عزیز ترسیم نموده دراین مسیر قدم بردارد و در زندگی بی تفاوت نباشد و طوری نباشد که هرطور شد، روز وشب و زمان خود را بگذراند وبا دل وجان شاکر خدا باشد و مسیری که اسلام ترسیم کرده است را بپیماید.

وی افزود: همین امنیت و آسایش نسبی که درجمهوری اسلامی نسیب مردم شده است به برکت اسلام، قران و اهل بیت (س) وشهدایی که دراین مسیر جان خود را اهدا کرده اند است قدر این نعمت را بدانیم.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: زرق وبرق ها وتبلیغات غربی سبک زندگی بعضی ها را متمایل به خود کرده است و آن نعمت عزیز را کم می پندارند و کم کم باعث می شود که فرهنگ غرب وارد کشور ما بشود.

مشرفی گفت: در جامعه آسیب های اجتماعی زیادی داریم و مسئولین می خواهند این مشکلات را حل کنند ونمی شود؛ در اصل مشکل داریم رها کردن دستورات قرآن و کم توجهی به احادیث و فرامین مقام معظم رهبری باعث ایجاد این مشکلات شده است، هرجا به قران وسخنان مقام معظم رهبری گوش دادیم موفق شده ایم وعزت به دست آورده ایم.

وی ادامه داد: چقدر به شعار سال توجه کرده ایم مسئولین چقدر ومردم نیز چقدر به آن توجه کرده اند به هر میزانی که به آن توجه کرده ایم به همان میزان در آن موفق شده ایم.

امام جمعه موقت بیرجند در خطبه دوم ادامه داد: امنیت و آسایشی که امروز داریم مرهون فداکاری های شهدای مدافع حرم است.

مشرفی ادامه داد: امروز 25 ذی القعده روز دحوالارض است، امروز روزی است که زمین گسترده شده است و حضرت آدم به زمین آمده است و روز بندگی خداست و دعایی که در رابطه با این روز آمده بر برچیده شدن بساط دشمنان خدا و زمینه چینی برای ظهور حجت خدا تاکید دارد.

وی گفت: روز شنبه هفته آینده سال روز کودتای 28 مرداد که در سال32 اتفاق افتاد، می باشد که یک توطئه امریکایی-انگلیسی بود بعد از ملی شدن صنعت نفت باعث شد دولت مصدق سرنگون شود و رژیم پهلوی سرکار آمد.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: شکست مصدق سه عامل اصلی داشت یکی از این عوامل اعتماد مصدق به آمریکایی ها بود که به آنها ابراز علاقه می کرد اما با این حال آمریکایی ها با انگلیسی ها همدست شدند و دولت مصدق را سرنگون کردند و در حال حاضر کاملا برای ملت ما مشخص است که جای هیچ گونه اعتماد به آنها وجود ندارد.

مشرفی عامل دوم شکست مصدق را مسلط بودن دشمن بر دستگاه های سیاسی و فرهنگی بیان کرد و گفت: جنگ نرم در حد اعلا اتفاق افتاده بود ومردم از درون باور و اعتقاد خود را نسبت به او از دست داده بودند وعامل سوم این بود که، مردم در روز حادثه حاضر نشدند به صحنه بیایند و از دولت او حمایت کنند.

وی ادامه داد: روز شنبه همچنین سال روز گشایش مجلس خبرگان برای بررسی نهایی قانون اساسی جمهوری اسلامی در سال 1358 است.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: دوشنبه 30 مرداد بزرگداشت علامه مجلسی موسس مذهب شیعه در قرن 11و12 می باشد که کتاب بحارالانوار از تالیفات اوست؛همچنین ده کتاب به زبان عربی و پنجاه کتاب به زبان فارسی نگاشته و باعث احیای فرهنگ ناب تشیع شده است.

مشرفی با بیان اینکه روز دوشنبه سال روز آتش سوزی مسجد الاقصی به دست صهیونیست های غاصب می باشد، گفت: به همت کشور ایران این روز به نام مسجد نام گذاری شد؛ مسجد کانونی برای رسیدن به مشکلات مردم و حمایت از مستضعفین جامعه می باشد و محلی برای تحلیل سیاسی است؛ پایگاهی برای طیف خاص سیاسی نیست تا بخواهند ایفای نقش بکنند؛ باید تحلیل های سیاسی واجتماعی در کنار علوم عبادی انجام پذیرد.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی ما مرهون این مساجد است؛ تعیین این روز به مطالبه کشور ایران بود که در سازمان کنفرانس اسلامی به نام روز مسجد تصویب شد و روز مقابله با دشمن صهیونیست است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: سه شنبه 31 مرداد روز صنعت دفاعی است با توجه به آیه قران" هرچه می توانید دربرابر دشمنان خود سلاح فراهم کنید" تولید جنگ افزارهای کشور ایران باعث شد تا ایران از یک اقتدار بالایی برخوردار شود وسردمداران که در آمریکا وجود دارند و از جنگ ابایی ندارند در مواجه شدن با این صنعت دفاعی عقب بنشینند.

مشرفی با بیان اینکه چهارشنبه اول ذی الحجه روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) است گفت: از مردم و مسئولین می خواهم همه باهم وارد صحنه شوند و وقتی می بینیم دشمن از هر حربه ای برای انحراف جوانان ما استفاده می کند باید با آن مقابله کنیم، هیچ کس نمی خواهد در خانواده ها اعتماد از بین برود و از هم بپاشد.

 وی ادامه داد: جوانان در شرف ازدواج مشاوره قبل از ازدواج را در برنامه خود قرار بدهند، ازدواج دو نفر نه تنها یک زندگی دنیایی نیست بلکه آخرت آنها نیز به هم گره خورده است و نیاز به آموزش است ومسئولین نیز دراین امر ورود کرده اند و جدی تر باید دراین زمینه کار بشود.

امام جمعه موقت بیرجند به روز پزشک سال روز تولد ابو علی سینا اشاره کرد و گفت: از پزشکان عزیز می خواهم بیماری که به شما مراجعه می کند، رعایت حال او را هم از جهت بیماری و هم از جهت هزینه ها داشته باشید؛ ابوعلی سینا حکیمی بود که بر فلسفه، علوم و پزشکی مسلط بود وعمر خود را درراه علم صرف کرد.

مشرفی ادامه داد: پنج شنبه روز آغاز هفته دولت است وبه خاطر شهیدان رجایی و باهنر نام گذاری شده است این شهدا افراد ولایی وجهادگرانه بودند و از دولت مردان انتظار داریم خلق وخوی این شهدا در آنها نمود پیدا کند.

وی افزود: حضرت آقا در مراسم تنفیذ دولت سه جهت گیری را به دولتمردان یادآوری کردند یکی از این جهت گیری ها پرداختن به مشکلات مردم بود و مورد دوم تعامل گسترده با دنیا می باشد که دشمنان می خواهند ما را محدود کنند و با رابطه با بعضی از کشورها هم ما می توانیم به آنها کمک کنیم هم آنها می توانند به ما کمک کنند و مورد سوم با صلابت روبه روی دشمن ایستادگی کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند به شهادت شهید اندرزگو در هفته آینده اشاره کرد وگفت: زندگی او سرتاسر جهاد و از خودگذشتگی بود.

مشرفی ادامه داد: گوش مسلمانان نسبت به صدای مردم یمن کر شده است و رسانه ها نمی توانند آن طور که شاید و باید صدای آنها را به گوش دنیا برسانند، مردان و زنان و کودکانی که در یمن مظلومانه به شهادت می رسند و با توجه به آیات قران کسانی که صدای درخواست کمک مردم را بشنود و جواب او را ندهد مسلمان نیست؛ ای مسلمانان چرا ساکت نشسته اید مگر نمی بینید این آل سعود با مردم یمن چه می کند؛ علاوه بر بمب هایی که بر سر آنها می ریزد میکروب وبا و بیماری های زیادی را وارد این سرزمین کرده اند و مردم را به شهادت می رسانند.

وی در پایان سخنانی را به زبان عربی خطاب به سران آل سعود بیان کرد.

وی همچنین به شهادت امام محمدتقی(ع) اشاره کرد و گفت: شهید پاسدار محسن حججی درسن مشابه حضرت جواد(ع) به شهادت رسید و غوغایی به پا کرده است و مانند اربابش امام حسین(ع) به شهادت رسید؛ مسئولین باید مانند مردم که نسبت به این شهید ابراز احساسات کردند برنامه هایی را در نظر بگیرند که این شهدا به جوانان شناسانده شوند.

انتهای پیام /132


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۷

دولت مردان محترم و مسولین استان؛شعار،شعر،آمار بس است و مردم نیازمند غیرت و تحول هستند که شهادت حججی در این ایام خود پیام دارد، بخود بیایید و نگاهی در آینه بیندازید!!! پیر شدید،به کجا چنین شتابان،برای کی و برای چه؟؟؟ فقط خدمت و گره گشایی از کار مردم بدور از رابطه بازی و سیاسی کاری ماندگار است و بقیه وسوسه شیطان و ... پس؛خدمت،گذشت،ایثار و حلالیت که فرصت کوتاه است.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب