سرویس: اخبار استان کد خبر: 75195 ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد:

تاکید برضرورت رضایتمندی نماینده ولی فقیه از عملکرد مدیران استانی/خبرنگاران اجر شهدا را دارند

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به 14 مرداد سالروز انتصاب آیت الله عبادی به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،گفت:باید مدیران و مسئولان استانی در راستای توسعه همه جانبه استان؛ به گونه ای رفتار نمایند که عملکردشان مورد رضایت همه جانبه نماینده ولی فقیه قرارگیرد.

تاکید برضرورت رضایتمندی نماینده ولی فقیه از عملکرد مدیران استانی/خبرنگاران اجر شهدا را دارند

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین محسن مشرفی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های این هفته نماز جمعه در بیرجند ضمن اشاره به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری در 12مرداد سال جاری،اظهار کرد:این تنفیذ از این جهت است که فردی که قرار است عهده دار امور اجرایی کشور شود،اذن شروع کار خویش را از ولی امرمسمین بگیرد.

وی با بیان این که هم مراسم انتخابات و هم مراسم تنفیذ ریاست جمهوری به صورت بسیار باشکوه،دشمن شکن و با ابهت برگزارشد،تصریح کرد:مردم پس از طی مراحل قانونی، فردی را به عنوان رییس جمهور انتخاب نموده و رهبرمعظم انقلاب نیز در مراسم تنفیذ روز گذشته مراتب تشکر خود از حضور پرشور مردم را در  مناسبت های مختلف از جمله انتخابات، بیان نمودند.

امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد:برکسی پوشیده نیست که تفاوت عمده ای بین نظام دموکراسی و نظام اسلامی در جامعه وجود دارد که باید خداوند متعال را برای داشتن مکتب اسلامی و رهبری مقتدر همواره شکرگذار باشیم.

حجت الاسلام مشرفی ادامه داد:در حکم تنفیذ ریاست جمهوری در سخن رهبر معظم انقلاب تاکید شده که  رای ملت و تنفیذ آن؛ موکول به حفظ و رعایت تعهد به صراط قویم و مستقیم اسلام و انقلابی است.

امام جمعه موقت بیرجند به 15 مرداد به عنوان سالروزمعرفی آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت:در ابتدای دهه کرامت سال گذشته رهبر معظم انقلاب بر سر همه ما منت گذاشته و به انتخاب ایشان پرداختند.

حجت الاسلام مشرفی با تاکید بر این که آیت الله عبادی به دنبال پست و مقام نبوده بلکه بنا به درخواست های مکرر مردمی و حکم مقام عظمای ولایت انتخاب شده اند.

وی اضافه کرد:باید عملکرد مدیران استانی مورد رضایت نماینده ولی فقیه در استان بوده تا شاهد پیشرفت روزافزون استان در همه جهات باشیم.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین ضمن اشاره به بمباران هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکاییان،یادآور شد:در سخنی ازامام رحل(ره) آمده که آنهایی که دم ازحقوق بشر می زنند در واقع رفتارشان مطابق سخنانشان نبوده و دروغ می گویند.

حجت الاسلام مشرفی ضمن اشاره به سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی،ابراز کرد: گسترش تحقیقات و شکوفایی استعدادها در راستای رسیدن به خودکفایی از جمله اهداف تاسیس جهاد دانشگاهی در جامعه است.

وی ادامه داد:بسیاری از پیشرفت ها و خدماتی که در جامعه امروزی شاهد آن هستیم به برکت وجود جهاد دانشگاهی بوده است.

امام جمعه موقت بیرجند  ضمن گرامیداشت 17مرداد ماه به عنوان روز خبرنگار،متذکر شد:شغل خبرنگاران اقتضا می کند که آنان در جاهای مختلف حضور پیدا کرده و زمینه تسهیل، اشتغال و ازدواج جوانان را فراهم نمایند و ازطرفی دیگر پیام رسان اسلام،قرآن و معارف دینی باشند،بدون شک خداوند اجر شهدا را به آنان عطا می کند.

حجت الاسلام مشرفی با بیان این که کنگره عظیم حج در حال برگزاری است،متذکر شد:به قول رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی،حج، جایگاه واقعی برائت از مشرکین است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به 17ذی القعده به عنوان سالروز درگذشت آیت الله حائری یزدی است،عنوان کرد:وی بنیانگذار حوزه علمیه قم در سال 1301 و مدیریت این حوزه تا سال 1315بوده اند و امام راحل(ره) نیز ازشاگردان معظم له بوده اند.

حجت الاسلام مشرفی در ادامه صحبت هایش از ولایت،به عنوان یکی از نعمت های بزرگ خدادادی یاد کرد و اذعان داشت:هرکس که خواهان رسیدن به سعادت و کمال است بایستی از طریق خدا و ائمه اطهار(ع) به آن برسد.

وی ادامه داد:آنچه مسلم است آن است که اعتماد به خداوند متعال،نردبانی به سوی همه کمالات است.

حجت الاسلام مشرفی ضمن اشاره به حدیث "سلسله الذهب"،ابراز کرد:این حدیث را امام رضا(ع) از پدرشان و به نقل از امامان قبلی ذکر نموده اند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود:بر اساس سخنی از امام رضا(ع)،ولایتمداری شرط قبولی نماز،روزه و اعتقادات ما است.

حجت الاسلام مشرفی در ادامه گفت:عشق و ولایتمداری ائمه اطهار(ع)، دری است که تمام دنیا رایارای برابری در مقابل آن نیست.

وی مطرح کرد:بر اساس برخی از آیات و روایات قرانی،والدین باید برای فرزندانشان به نقل حدیث پرداخته و آنان را با معارف دینی آشنا نمایند.

امام جمعه موقت بیرجند مسیر اصلی را،مسیر ولایت دانست و بیان کرد:اگر هماهنگی با ولایت نباشد،از هستی ساقط می شویم.

حجت الاسلام مشرفی اظهار داشت:اصل و اصولی که در این نظام حاکم است ولایت خداوند بوده و باید هرگونه تصرفی در این عالم بر اساس اذن الهی صورت پذیرد.

انتهای پیام 101/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب