آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74956
تاریخ انتشار : 1396/04/30 - 15:13
امام جمعه موقت بیرجند گفت: متاسفانه پس از تقسیمات استان حق حقیقی این مردم به درستی داده نشده است.

به گزارش خاورستان،

حجت الاسلام و المسلمین تابعی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: اولین مسئله ای که در سبک زندگی اسلامی مطرح است مسئله ی توحید است و اگر نگاه ما به زندگی متاثراز جهان بینی الهی باشد قطعا زندگی ما در مسیر توحید الهی خواهد بود.

وی با اشاره به فرمایشات امام صادق که می فرمایند: پنج ویژگی است که اگر هر انسان این پنج ویژگی رانداشته باشد قطعا بهره ای از زندگی نخواهد برد، افزود: اولین ویژگی که امام صادق(ع ) می فرمایند وفای به عهد است و ما باید توجه کنیم که به تعهدات خودمان در قبال دیگران وفا کنیم و منظور از شکستن پیمان صرفا شکستن پیمان های بزرگ نیست و همین حقوق روزمره نیز عهد است و در برابر این پیمان ها مسئول هستیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مدیریت از دیگر ویژگی هایی است که امام صادق به آن اشاره می کنند، خاطرنشان کرد: در زندگی باید برنامه و چشم انداز داشته باشیم و منظور از برنامه ریزی، برنامه های کلان نیست چراکه ما باید برای هر ساعت و هر لحظه از زندگی خودمان برنامه داشته باشیم.

حجت الاسلام تابعی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی از راه های کمال و رشد در زندگی است، گفت: اگر ما در زندگی برنامه ریزی نداشته باشیم در واقع سرمایه های زندگی خودمان را هدر داده ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه باید بپذیریم که فرهنگ کار و تلاش در زندگی ما کم رنگ شده است، افزود: فرهنگ کار مربوط به سن 20 سالگی نیست و ما باید از همان سنین کودکی باید فرزندانمان را به گونه ای تربیت کنیم تا اهل کار و تلاش باشند چراکه یکی از فاکتور های زندگی سعادتمند بر اساس سبک زندگی اسلامی کار و تلاش است.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه حسن خلق و آزاد بودن نیز از ویژگی های ذکر شده در روایت امام صادق است، خاطرنشان کرد: آزادی به معنای بی بند و بار بودن نیست بلکه انسان آزاد کسی است که حب و بغض او برای خدا است.

حجت الاسلام تابعی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به مناسبات هفته بیان کرد: جمعه 30 تیر ماه مصادف است با روز بزرگداشت آیت الله کاشانی و قیام مردم مسلمان ایران به رهبری آیت الله کاشانی در سال 1331، طبیعی است که ما هنگامی که به تاریخ نگاه می کینم به دلایل متعدد متاسفانه نتایج خوبی را شاهد نیستیم.

وی ادامه داد: در بحث ملی شدن نفت که در راس آن روحانیت و آیت الله کاشانی و در کنار ایشان مصدق به نمایندگی از ملی گراها بود و تا آن روزی که مصدق در کنار آیت الله کاشانی بود اوضاع به خوبی پیش می رفت اما از آن روزی که آمریکایی ها کودتا کردند و بین این دوشخصیت جدایی انداختند و یک نهضتی که مردم با سختی و مشقت به نتیجه رسانده بودند را از بین ببرند.

امام جمعه موقت با اشاره به سوم مرداد ماه سالروز ولادت حضرت معصومه (س )، افزود: این روز و روز دختر و آغاز دهه کرامت گرامی می داریم و این دهه فرصتی است که ما باید از آن استفاده کنیم وبا ورود در سبک زندگی ائمه الگو برداری کنیم.

حجت الاسلام تابعی با تاکید بر اینکه باید بسترسازی کنیم، بیان کرد: این بسترسازی تنها بر عهده مردم نیست بلکه همه مسئولان و دستگاه ها با امکاناتی که در اختیار دارند باید در این موضوع ورود پیدا کنند تا بستر رشد و کمال و راه رسیدن به ارزش های متعالی بر اساس مبانی دینی فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در زمینه بسترسازی، گفت: بخشنامه های مختلف از قیبل عفاف و حجاب که ساعت ها روی آن کار شده است باید به درستی اطلاع رسانی شود چراکه ما از فرد و جامعه ای که آگاه نیست نمی توانیم انتظار داشته باشیم و بخواهیم که آنگونه که درست است باشد.

امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: پنجم مرداد ماه سالروز عملیات مرصاد است، عملیاتی که آخرین عملیات دوران دفاع مقدس است که منافقین پس قطعنامه 598 به خاک ما تعرض کردند.

حجت الاسلام تابعی ادامه داد: باید توجه داشت که قبل از قطعنامه 598، قطعنامه های بسیاری نوشته شد که ما رد کردیم و این قطعنامه تنها قطعنامه ای بود که تقریبا اکثر خواسته های ما در آن دیده شده بود و تنها مشکل آن مفاد آن بود.

وی با تاکید بر اینکه دشمن، همیشه دشمن است، گفت: دشمن هیچگاه با ما دوست نمی شود و در قطعنامه 598 نیز دشمن پس از پذیرفتن قطعنامه هجوم های گسترده ای را بر علیه ما انجام داد که عملیات مرصاد یکی از آن عملیات ها بود که پنج هزار از منافقین در طی این عملیات به درک واصل شدند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در تهران به امامت آیت الله طالقانی در سال 58، بیان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه قرارگاه ایمان و تقوا و پایگاه هدایت و رهبری مردم است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است، گفت: عمده هدف نماز جمعه روشن کردن حقوق نظام و مردم است و اولین جایی که باید مردم باید بدانند که چه حقی نسبت به جامعه و نظام دارند نماز جمعه است.

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: نماز جمعه بایدطوری باشد که حقوق مردم به دور از مسائل سیاسی و بر اساس واقعیت ها و آنچه که حق مردم است مطالبه شود.

حجت الاسلام تابعی خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از تقسیمات استان حق حقیقی این مردم به درستی داده نشده است.

وی با اشاره به وضعیت نابسامان جاده ها و صنعت استان بیان کرد: چرا در برخی نقاط جاده ها از یک مرکز استان تا مرکز استان مجاور جاده ها دوبانده است اما در استان ما در فاصله شهر بیرجند تا قاین به دلیل نابسامان بودن جاده ها سال گذشته 165 نفر کشته شدند و دلیل این کوتاهی ها چیست؟

امام جمعه موقت بیرجند افزود: انتظار ما از مسئولان این است که حق این مردم در توزیع زیرساخت ها و امکانات را آنطور که شایسته آن ها است بدهید.

انتهای پیام/ 128نظرات کاربران

با عرض سلام و عرض ادب.از اینکه امام جمعه محترم به وضعیت نابسامان جاده قاین به بیرجند اشاره نمودند سپاسگزارم.ولی برای نوشتن جریمه توسط پلیس راه منبع درامدی است.زیرا بیشتر راه سبقت ممنوع هست و پشت تریلی ها نمیتوان در طول مسیر با سرعت پایین ترمز و ترمز کشید و به محض یک سبقت غیرمجاز دویست تومان جریمه شدم اونم نیم ساعت نامحسوس پشت سر میاد و منتظر یک سوتی


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.