آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74944
تاریخ انتشار : 1396/04/28 - 19:49
یک مقام آگاه در وزارت نفت عربستان گفت: این کشور برای برقراری ثبات و توازن به بازار جهانی نفت، به تعهدات خود پایبند است.

به گزارش خاورستان، به نقل از مهر،یک منبع آگاه از سیاست نفتی عربستان گفت: عربستان سعودی به تعهد خود در راستای همکای با کشورهای تولید کننده نفت باقی می ماند و تغییرات اخیر در عرضه جهانی نفت به روند افزایشی تولید نیجریه و لیبی برمی گردد.  

 این مقام سعودی که خواست نامی از آن ذکر نشود، گفت: هدف عربستان سعودی، ثبات بخشیدن به بازار نفت با کاهش ذخایر جهانی نفت است.  

وی در ادامه به خبرگزاری رویترز گفت: عربستان سعودی به تعهد خود برای ایجاد ثبات بازار تاکید می کند و اطمینان می دهد که بازار نفت در شرایط توازن خوبی، به سر می برد.  

این منبع آگاه سعودی در ادامه گفت: امیدوار هستیم که افزایش تولید از سوی لیبی و نیجریه تعدیل یابد و این نکته را در نظر بگیریم که با عرضه دیگر کشورها، سازگاری داشته باشد؛ بار دیگر تاکید می کنم که باید با یکدیگر، دیگر تولیدکنندگان و این دو کشور همکاری کنیم.

این اظهارات مقام سعودی در واکنش به گزارش مرکز مشاوره انرژی «پی پی آی» انگلیس مبنی بر اینکه عربستان به دنبال کاهش صادرات خود تا سقف یک میلیون بشکه به منظور جبران مازاد عرضه نفت لیبی و نیجریه است، به میان آمد.  

بر همین اساس صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه می به ۶ میلیون و ۹۲۴ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد؛ این در حالی است که صادرات نفت این کشور در ماه قبل از آن یعنی آوریل، ۷.۰۰۶ میلیون بشکه در روز ثبت شده است.

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.