آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74922
تاریخ انتشار : 1396/04/28 - 10:45
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
نصب لیبل رنگی بر روی گوشت قرمز در بیرجند
رییس اداره نظارت وبازرسی سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت : از هفته آینده نصب لیبل بر روی انواع گوشت دام سبک و سنگین درمرکز استان اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی تهوری، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و در راستای اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم بازاراستان ، به لحاظ رعایت و حفظ حقوق مصرف کنندگان در شناسایی انواع گوشت قرمز مورد مصرف سبد خانوار، بزودی طرح لیبل گذاری بر روی دامهای سبک و سنگین در مرکز استان اجرایی می‌ شود.

 

وی افزود : دراین طرح دامهای نر اعم از سبک و سنگین با لیبل آبی و دام های ماده با لیبل سفید رنگ که توسط کشتارگاه بر روی لاشه نصب می‌شود قابل تمایز از یکدیگر خواهد بود.

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: از همشهریان خواستاریم  ضمن توجه به نرخنامه گوشت قرمز در واحدهای صنفی مرکز استان در خرید گوشت به لیبل نصب شده  نیز توجه  و  در صورت مشاهده هرگونه تخلف (گرانفروشی ؛ تقلب وکم فروشی و...) مراتب را به ستادخبری  (124 ) این اداره اعلام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون نظارت بر واحدهای صنفی شهرستان بیرجند مورخ 27 تیرماه 96 به علت افزایش قیمت دام زنده مرغوب ، قیمت گوشت بره و بزغاله نر در شهرستان بیرجند بصورت مخلوط و شقه 34هزار تومان برای هر کیلوگرم مصوب شد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.