آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74920
تاریخ انتشار : 1396/04/28 - 10:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: درحال حاضر تعداد گلخانه های فعال در استان 170 واحد است که ظرفیت تولید آنها 10 هزار و 200 تن می‌باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هاشم ولی پور مطلق، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمع بندی تولیدات محصولات بخش باغبانی همه ساله در پایان سال انجام  می شود.

 

وی با اشاره به اینکه برآورد می شود که میزان تولیدات گلخانه ای استان از ابتدای سال تا کنون بالغ بر چهار هزار تن باشد افزود: ارزش این تولیدات حدود 80 میلیارد ریال برآورد می شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: عمده ترین تولیدات محصولات گلخانه ای استان به ترتیب خیار، گوجه فرنگی، سبزی، فلفل و گل رز می باشد که خیار با 87% بالاترین تولید را دارد.

 

ولی پور مطلق خاطر نشان کرد: سطح محصولات گلخانه ای استان در حال حاضر 26/58 هکتار است.

 

وی با بیان اینکه تعداد گلخانه های فعال 170 واحد است، گفت: ظرفیت تولید گلخانه های موجود استان  10 هزار و 200 تن است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یاد آور شد: پیش ­بینی می­‌شود محصولات گلخانه­ ای تا پایان سال نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد و این افزایش حدود یک هزار و 200 تن (حدود 10% تولید فعلی) برآورد می‌ شود.

 

انتهای پیام/127نظرات کاربران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی به جای دادن آمار تولید به درد دل ما گوش کند و جلسه پرسش و پاسخ و راهکار بده و ببینه ما تولیدکنندگان چه میکشیم!!


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.