آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74853
تاریخ انتشار : 1396/04/26 - 20:09
رئیس شورای ریاستی وابسته به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که هرگز با مشارکت «خلیفه حفتر» در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده مخالفتی ندارد.

به گزارش خاورستان، «فایز السراج» رئیس شورای ریاستی وابسته به دولت وفاق ملی گفت که شخصا با نامزدی هیچ شخصی از جمله «خلیفه حفتر» در انتخابات ریاست‌جمهوری مخالفتی ندارد و ملت هر فردی را که اصلح بداند، از طریق صندوق‌های رأی انتخاب می‌کند.

وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار داشت که ما از سال 2011 برای برگزاری انتخابات سالم تلاش می‌کنیم و مردم فرد مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد.

السراج روز شنبه با اشاره به نقشه راه پیشنهادی خود برای برگزاری انتخابات مشترک ریاست‌جمهوری و پارلمانی گفت که در این انتخابات رئیس‌جمهور و نمایندگان پارلمان به مدت 3 سال یا تا پایان تدوین قانون اساسی و برگزاری همه‌پرسی درباره آن انتخاب می‌شوند.

وی اشاره کرد که رئیس‌جمهور مستقیما از سوی ملت انتخاب می‌شود و این نقشه راه مبتنی بر اصول متمم قانون اساسی، توافقنامه سیاسی و اصول ملی است و به همه این فرصت را می‌دهد تا در ساختن دولت آینده لیبی با اراده ملی آزاد سهیم باشند.

این در حالی است که «عقیله صالح» رئیس مجلس نمایندگان لیبی روز یکشنبه (دیروز) مخالفت خود با نقشه راه السراج را اعلام کرد و گفت که تا پیش از صدور دستوری برای سازماندهی به ساختار دولت هرگز اجازه برگزاری انتخابات را نخواهیم داد.

انتهای پیام/

منبع: فارسنظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.