سرویس: سیاسی کد خبر: 73602 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۱

پلیس فتای خراسان جنوبی اعلام کرد؛

فعالیت غیر مجاز انتخاباتی در فضای مجازی پیگرد قانونی دارد

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات و داغ شدن تبلیغات در فضای مجازی پلیس فتای خراسان جنوبی هشدارهایی را برای متخلفان این فضا را اعلام کرد.

فعالیت غیر مجاز انتخاباتی در فضای مجازی پیگرد قانونی دارد

به گزارش خبرنگار خاورستان، با توجه به نزدیک شدن به انتخابات و داغ شدن تبلیغات در فضای مجازی، پلیس فتای خراسان جنوبی هشدارهای زیر را برای جلوگیری از تخلفات احتمالی اعلام کرد:

 

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به نفوذ تکنولوژی و تاثیرات آنها بر زندگی روزمره انسان و توسعه شبکه‌های اجتماعی شاهد تغییر سبک و روش زندگی انسان‌ها هستیم.

 

این تغییر شکل به نحوی زندگی انسان‌ها را متحول کرده و سبک جدیدی از فعالیت‌های اجتماعی در فضای مجازی را به همراه داشته است. یکی از تغییراتی که بیش از گذشته به چشم می‌خورد انجام تبلیغات در فضای مجازی و به خصوص در شبکه‌های اجتماعی است. تبلیغاتی که اکثراً به منظور کسب درآمد صورت می‌گیرد اما گاهی اوقات این تبلیغات به منظور مطرح کردن افراد و یا بر عکس تخریب آنها صورت می‌گیرد.

 

در این خصوص رئیس پلیس فتا گفت: فعالیت‌هایی که در مناسبت‌های خاص و به صورت گسترده و عمومی افزایش و سمت و سوی متفاوت پیدا می‌کند. مناسبت‌هایی مثل انتخابات که افراد مختلف به دنبال مطرح و حمایت کردن کاندیدای مورد نظر خود و در برخی موارد تخریب چهره رقیب انتخاباتی، در فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

 

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی بااشاره به این مطلب، افزود: با توسعه شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی گروه‌های حمایتی در زمان انتخابات شاهد ایجاد صفحاتی به نام برخی از کاندیدها و افراد معروف و شناخته شده در فضای مجازی هستیم که بعضاَ این صفحات متعلق به این افراد نیست و فقط به نام آنها درست شده و فعالیت می‌کنند؛ فعالیت‌هایی که از سوی این افراد دنبال می‌شود، گاهاً فعالیت‌های سودجویانه و در برخی موارد با انگیزه‌های مالی و با درخواست کمک از کاربران و بدون اطلاع این افراد مطرح خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بنابراین افرادی که در فضای مجازی به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی مثل نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان مجلس و غیره، بدون اطلاع آنها و اخذ مجوزهای مربوطه، سایت یا کانال درست می‌کنند با طرح شکایت فردی که صفحه به وی منتسب شده مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

 

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی به برخی از کلاهبرداری های متصور اشاره کرد و گفت: انگیزه اصلی این افراد تخریب چهره‌های معروف بوده و سعی دارند با انتشار مطالب کذب فضای انتخاباتی را بر علیه کاندیدای مورد نظر متشنج کنند.

 

کسب منافع مالی یکی دیگر ازاهداف افراد سودجو است که به کاربران فضای مجازی توصیه می شود از واریز وجه نقد به تقاضای سایت‌‌های جعلی فوق در فضای مجازی تحت هر عنوانی خودداری نموده و هرگز عکس و مطالب شخصی و محرمانه خود را برای این صفحات ارسال ننمایند.

 

 رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی ؛ بهترین راه اطلاع رسانی و کسب اطلاعات در مورد نامزدهای انتخاباتی را رسانه‌های معتبر دانست و گفت: رسانه‌ها در این میان می‌توانند نقش بسیار موثری در اطلاع رسانی نامزد‌های انتخاباتی و صفحات اصلی آنها در فضای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی داشته باشند.

 

در نهایت پلیس فتا خراسان جنوبی  از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

 

انتهای پیام/ 5

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب