سرویس: اجتماعی کد خبر: 72449 ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۲

دور دوم سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی/27

شرط گذاری رئیس جمهور برای کمک به راه آهن/ باز هم راه آهن خراسان جنوبی کلنگ زنی نشد

رئیس جمهور گفت: در صورت جذب سرمایه گذار و فاینانس برای پروژه راه ‌آهن شرق کشور و خراسان جنوبی، دستورات لازم برای تسریع در اجرای این پروژه را از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی صادر خواهد کرد.

شرط گذاری رئیس جمهور برای کمک به راه آهن/ باز هم راه آهن خراسان جنوبی  کلنگ زنی نشد

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی قبل در مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی 117 کیلومتر بزرگراه و 200 کیلومتر راه اصلی در سالن جلسات استانداری با بیان اینکه برای پروژه راه آهن، مسئولان وزارت راه قدم های اولیه را برای جذب سرمایه گذار بردارند و ما هم کمک خواهیم کرد، گفت: مسئولان قدم های اولیه را بردارند و ما در خصوص کمک های صندوق توسعه ملی قول مساعدت لازم را می دهیم تا خدمتی دیگر برای مردم این خطه باشد.

 

امینی، معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی هم در این مراسم با بیان اینکه 117 کیلومتر بزرگراه و 20 کیومتر راه اصلی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح شد، گفت: طرح های احداث راه در خراسان جنوبی در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

 

وی با بیان اینکه در زمینه احداث راه در سال 94 نسبت به سال 93 پروژه های خراسان جنوبی 100درصد رشد داشته است، اظهارداشت: در خراسان جنوبی 22 طرح حوزه راهسازی به طور اختصاصی و یا مشترک با سایر استانهای همجوار به طول 7700 کیلومتر در دست احداث است که از این متراژ 1750 کیلومتر در داخل خراسان جنوبی در حال اجرا است.

 

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم اکنون 539 کیلومتر این محورها در دست اجرا است، افزود: از این متراژ 428 کیلومتر بزرگراه و 111 کیلومتر راه اصلی است.

 

امینی با اشاره به اینکه هم اکنون 404 کیلومتر بزرگراه در خراسان جنوبی وجود دارد، گفت: همچنین 1050 کیلومتر راه اصلی در خراسان جنوبی وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی 16 طرح با 199 کیلومتر اقتصاد مقاومتی داشته ایم، اظهارداشت: از این میزان 141 کیلومتر در این استان در حال اجرا است.

 

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به 100 کیلومتر پروژه راه مصوب سفر قبل رئیس جمهور به خراسان جنوبی، افزود: 81 کیلومتر از این متراژ تاکنون احداث شده است و مابقی در دست اجرا است.

 

امینی با اشاره به افتتاح 9 پروژه از 7 طرح راهسازی در خراسان جنوبی با حضور مقامی عالی دولت، گفت: 117 کیلومتر از این ها بزرگراه و باند دوم بوده که با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

 

وی گفت: همچنین امروز سه پروژه از سه طرح راهسازی با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد تومان به طول 20 کیلومتر راه اصلی به بهره برداری رسید.

 

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال می توانیم شش پروژه به طول 45 کیلومتر را افتتاح کنیم، گفت: 106 کیلومتر دیگر هم به صورت باند دوم با اعتباری بالغ بر 166 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی میشود که تا شش ماه آینده به بهره برداری برسد.

 

انتهای پیام/


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۳

از شما بعیده! برادر من 8 سال نتیجه کلنگ زنی احساسی رو دیدیم!


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب