آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 72248
تاریخ انتشار : 1395/12/24 - 11:54
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر امور کشور در دست نخبگان متعهد قرار گیرد به بسیاری از آرمان های انقلابمان خواهیم رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با سرپرست و کارکنان بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی، اظهار کرد: همانطور که خداوند در جای جای زمین استعداد و معادن خاصی آفریده است انسان نیز یک معدن است و باید از استعدادهای او استفاده کرد.
 
وی با اشاره به اینکه از استعدادهای معادن استان استفاده نمی شود و خام فروشی صورت می گیرد، گفت: رمز فراوری و بهره برداری صد درصدی از این ظرفیت ها، شناسایی و استخراج معادن؛ وجود نیروی انسانی و نخبگان است و اول باید انسان ها فراوری شوند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: انسان بدون یافته های علمی درست، به هیچ چیز مطلوبی دست پیدا نمی کند.
 
عبادی با بیان اینکه انبیا به علم و ایمان توصیه کرده اند، خاطرنشان کرد: علم و ایمان بدون یکدیگر کارآمد نیستند و گاهی هم مضر هستند و حاصل تخصص های بی ایمان و تدین های بی علم همین جنگ ها، طالبان، داعش و دیگر مسائلی است که دردسر بشر هستند.
 
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نیز می فرمایند: "امور باید دانش بنیان باشد"، بیان کرد: در این راه مشکلات بسیاری وجود دارد که باید از پیش رو برداشت و اگر کارها دقیقا بر اساس علم و ایمان باشد هیچ وقت کار به جایی نمی رسد که دست پیش کسی دراز کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر کارها براساس عدالت انجام شود و هر کسی در  جایگاهی که قرار دارد به حق خودش قانع باشد، ذخایر و درآمد کشورما کم نیست و کشور فقیری نداریم.
 
عبادی تصریح کرد: کشور ما نباید به جایی برسد که به دنبال کمک افراد و اشخاص برود در عین حالی که در جای خودش این کمک ها نیاز است.
 
وی خاطرنشان کرد: نخبگان ذخایر و ثروت ملی هستند، پیش از آن که معادن و ذخایر ثروت ملی باشند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی متذکر شد: اگر امور کشور در دست نخبگان متعهد قرار گیرد به بسیاری از آرمان های انقلابمان خواهیم رسید.
 
انتهای پیام/128/نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.