سرویس: اخبار استان کد خبر: 70642 ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

واکنش جمعی از روحانیون استان به سخنان امام جمعه بیرجند؛

آقای دکتر، فریادی که باید بر سر دشمنان کشید را بر سردوستان کشیده اید!/ اگرپیروی از ولایت، بی منطقی است؛ به این بی منطقی افتخار می‌کنیم

جمعی از طلاب و روحانیون خراسان جنوبی نسبت به سخنان امام جمعه بیرجند، واکنش نشان دادند.

آقای دکتر، فریادی که باید بر سر دشمنان کشید را بر سردوستان کشیده اید!/ اگرپیروی از ولایت، بی منطقی است؛ به این بی منطقی افتخار می‌کنیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، جمعی از طلاب و روحانیون خراسان‌جنوبی نسبت به سخنان امام جمعه بیرجند در مراسم ترحیم آیت الله رفسنجانی که در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد واکنش نشان دادند که به شرح ذیل است.

 

سخنی دردمندانه با امام جمعه بیرجند

بسمه تعالی

امام جمعه محترم بیرجند

رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیرو مرادتان را خدمت حضرتعالی تسلیت عرض نموده وبرای آن مرحوم غفران و عفو الهی و برای شما صبر وشکیبایی آرزومندیم.

 

با کمال تاسف و تعجب مطلع شدیم جنابعالی در جلسه ترحیم آن مرحوم منتقدان را به باد ناسزا گرفته و تندرو، بی‌منطق و نفهم خطاب کردید.

 

جناب آقای دکتر، از حضرتعالی به عنوان امام جمعه بیرجند انتظار می‌رود که در مواجهه با منتقدان و اظهار نظر راجع به نیروهای ارزشی، از جاده‌ی انصاف و اخلاق پا را فراتر ننهاده و در نقد دیگران الگو باشید.

 

جناب آقای رضایی، اصطلاح تندرو، شاه بیت دشمنان و رادیوهای بیگانه در کوبیدن و تخریب نیروهای ارزشی و جریان اصیل حزب الله است و شایسته نیست که ما از ادبیات دشمن در نقد دیگران استفاده کنیم.

 

جناب آقای دکتر، اگر اقدام و نظر دیگران به پسند، میل و مطابق با ذائقه سیاسی شما نیست دلیلی بر بی منطق بودن آنها نمی‌باشد.

 

اگر طرفداری از ولایت، حفاظت از انقلاب و حساسیت نسبت به خط قرمزها به پندار شما بی منطقی است، نیروهای ارزشی به این بی منطقی افتخار می‌کنند.

 

جناب آقای دکتر، نیروهای انقلاب به این توهین‌ها و برچسب‌های ناروا عادت کرده‌اند، قبل از شما و بیش از شما به نیروهای حزب الهی برچسب‌هایی چون بی سواد، بیکار، بی شناسنامه، متوهم و ... زده اند.

 

از عجایب روزگار این است که فریادی که باید برسر دشمنان کشید بر سر دوستان زده می شود و این اوج مظلومیت نیروهای انقلاب است.

 

آقای رضایی، از این افراطی‌های بی منطق، ممنون و متشکر باشید که با حضور به هنگام خود در مراسم خاکسپاری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به فتنه گران و جریان‌های زاویه دار، اجازه میدان‌داری و سوء استفاده ندادند؛ اگر حضور میلیونی و به هنگام نیروهای انقلاب با الهام از پیام ولایت در تشییع جنازه نبود شاهد فجایع و هنجارشکنی‌هایی بودیم که در تشییع جنازه آقای منتظری اتفاق افتاد.

 

آقای دکتر، قرآن به ما یاد داده که اگر حتی با بی منطقی دیگران هم مواجه شدیم، با حکمت و موعظه حسنه و جدال احسن برخورد کنیم نه اینکه زبان به ناسزا بگشاییم.

 

جناب آقای رضایی، ما معلمان جامعه هستیم و رعایت اخلاق، انصاف شرط و رکن کار معلمی است.

 

جناب آقای رضایی فهم شما از فهمیدن و نفهمیدن چیست که مخالفان و منتقدان را نفهم خطاب می کنید؟ آقای رضایی، آیا نفهم خطاب کردن و ناسزا گفتن به دیگران، مصداق فهم و فهمیدن است؟

 

آقای دکتر، گفته اید که در کوره دهات‌های بیرجند، فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد که ظاهرا به میل و پسند شما نیست از کدامین فعالیت ناراحت هستید؟ از شتاب زدگی در راه اندازی اینترنت پرسرعت در روستاها که بیکاری و مهاجرت بیداد می‌کند یا از فعالیت های بصیرتی و جلسات روشنگری؟

 

آقای دکتر، همه ما روستا زاده هستیم و به روستایی بودن خود افتخار می‌کنیم؛ در اندیشه دینی، روستایی و شهری با هم یکسان اند و میزان در تفاوت‌ها و تمایزها، علم، مجاهدت و پایبندی است نه شهر وروستایی بودن.

 

جناب آقای دکتر، از کسی که طبع شهر دارد و از روح لطیف برخوردار است این نوع ادبیات بعید است!

 

ما هیچ وقت شعر زیبای شما در حضور رئیس جمهور را فراموش نمی‌کنیم که گفتید:

یک دسته کلید است به زیر بغل عشق         از بحر گشائیدن ابواب رسیده

 

حضرتعالی که در مواجهه با دوستان، شعر می‌سرائید در مواجهه با منتقدان هم صبور و حلیم باشید.

 

جمعی از طلاب و روحانیون استان خراسان جنوبی

 

انتهای پیام/ 5


نظرات بازدیدکنندگان

بنده خدا
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶

احسنت


12
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

عالی بود.منتظر جواب دکتر هستیم .


طلبه
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

حضرت استاد گویا هنوز داغ رد صلاحیتتان در خبرگان اذیتتان میکند


محمد
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

ما روستايي وهستيم و افتخار هم ميكنيم قحط الرجال است كه اين چنين امام جمعه اي داريم.


انقلابی
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

واقعا ازاین جمع روحانیون وطلاب بابصیرت متشکریم که حداقل جواب این امام جمعه بیرجند (که نتوانست با اینگونه اعمال عنوان نماینده رهبری دراستان را از خود کند) واقعا هرروز ازعدالت وانصاف بیشتر خارج شده وصفوف نمازجمعه با نداشتن شرط عدالت کمرنگ تر شده است،مگر اطلاح طلبان نمازخوان شده ؟؟؟؟!!!!وپشت سرشان بیایند یا افراد پیر وفارغ از این مسائل


علی
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

من از عاقبت این اختلاف افکنی ها میترسم استان ما جزو فقیرترین استانهای کشوراست ،خشکسالی وفقراقتصادی بیداد میکندمردم ما غمگین ونالان اند نیاز به وحدت داریم ولی متاسفانه چندصباحی است به خاطر مسایل سیاسی نمایندگان با دولت،فرمانداران با ائمه جمعه،وامروز روحانیت با ائمه محترم جمعه درگیراختلاف اند واقعا برای استانم متاسفم.


بسیجی فعال
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

جنگ ودعوا دراستان شروع شده امیدوارم دشمنان را شاد نکنید زیرا منافقین ودشمنان انقلاب منتظراختلاف وتفرقه بین فرزندان انقلاب هستند مواظب باشید .


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب