آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70618
تاریخ انتشار : 1395/10/24 - 15:47
امام جمعه سربیشه گفت: برخی سخنرانی که در مرکز استان در جلسه ترحیم آیت الله هاشمی شد غلط و اشتباه بود و جلسه ترحیم بزرگمردی مانندآیت الله هاشمی جای عقده گشایی نیست و اگر کسی عقده ای دارد باید جایی دیگر عقده گشایی کند.

به گزارش خاورستان به نقل از آوای سربیشه، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سنجری امام جمعه سربیشه در خطبه‌های این هفته نمازجمعه این شهر با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی به پیام مقام معظم رهبری در خصوص شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی  اشاره  داشت و گفت: پیام رهبری درباره این شخصیت پیام قابل توجهی است و از برگزاری و برگزار کنندگان جلسه ارتحال  این شخصیت در سطح استان و شهرستان تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

وی شخصیت  آیت الله هاشمی رفسنجانی  را یک شخصیت فراجناحی  توصیف کرد و افزود: گرچه برخی خناسان در چند سال گذشته خواستند  این شخصیت را مصادره کنند ولی فرمایشات مقام معظم رهبری در باره این شخصیت تام و  کامل بود.

 

خطیب جمعه سربیشه با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از اصلی ترین افراد نهضت بود و سابقه 59 ساله رفاقت با مقام معظم رهبری و در رکاب امام بودن ، شخصیت بزرگی را از آن  مرحوم ساخته بود ،گفت: آیت الله هاشمی بارها تا مرز شهادت پیش رفت و خدمات خوبی را در ادوار و مسئولیتهای مختلف انجام داد.

 

امام جمعه شهرستان سربیشه با بیان اینکه هر کدام از ما و هر شخصیتی که جایگاه بزرگی داشته باشد به تناسب جایگاه مورد امتحان خدای متعال قرار می گیرد، گفت: مرحوم آقای هاشمی هم مورد امتحان خدای متعال قرار گرفت.

 

سنجری خاطرنشان کرد: در برهه ای از زمان برخی از افراد اطراف آقای هاشمی خواستند این شخصیت را ترور شخصیتی کنند.

 

وی با بیان اینکه امثال شهید مطهری ، شهید بهشتی و شهدای ترور که ترور شخص شدند ولی  مرحوم هاشمی را خواستند ترور شخصیتی  کنند،  عنوان کرد: هر جناحی که بگوید این فرد متعلق به ما بوده حرف نابجایی گفته و همه جناح ها در قسمتی از تاریخ انقلاب هم بی مهری هایی نسبت به این شخصیت مرتکب شده اند.

 

سنجری با بیان اینکه نسبت به شخصیت و خدمات  مرحوم  هاشمی ، تقدیری که باید  از او انجام بدهیم  بیشتر از انتقادات است و باید منصفانه برخورد کنیم ، گفت : نه به زعم صحبت های چند روز قبل یکی از مسئولین استان که گفته بود بهشتی شهید مظلوم اوایل انقلاب بود و آیت الله هاشمی شهید مظلوم سال 95 ؛ این را قبول نداریم و این سخن از  فرمایشات امام راحل بود.

 

وی با بیان اینکه  هر آنچه در پیام رهبری است در خصوص  آیت الله هاشمی باید مد نظر قرار بگیرد گفت: برخی سخنرانی هم که در مرکز استان در جلسه ترحیم آیت الله هاشمی شد غلط و اشتباه بود و جلسه ترحیم بزرگمردی مانند آیت الله هاشمی جای عقده گشایی نیست و اگر  کسی عقده ای دارد باید جایی دیگر عقده گشایی کند.

 

امام جمعه سربیشه به موضوع برجام نیز اشاره ای داشت و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند خیانت آمریکا در مورد برجام را توجیه نکنید.

 

سنجری با بیان اینکه کشورهای غربی مدعی هستند که در مورد تمدید تحریم های ده ساله  نقض برجام اتفاق نیفتاده است افزود: مقام معظم رهبری بزرگوار و اکثر مسئولین ما معتقدند برجام نقض شده است.

 

وی همچنین اضافه کرد:  امید بستن به برجام برای حل مشکلات کشور هم اشتباه است و برجام معجزه نخواهد کرد، کما اینکه برخی از مسئولین اجرائی کشور بر این مطلب صحه می گذارند.

 

امام جمعه سربیشه خاطرنشان کرد: آوردن چند هواپیما هم باعث نخواهد شد که ما برجام را مائده آسمانی تلقی کنیم.

 

سنجری عنوان کرد: خود آقایانی که در روزهای قبل این هواپیما را وارد کردند گفتند به واسطه قراردادی که یک جای دیگر لغو شده بود دو هواپیما  دیدیم آنجا گذاشتند، برداشتیم و آوردیم و یکی از آقایان فرانسوی هم این مطلب را اعلام کرده و لذا آوردن چند هواپیما، برجام را برای ما مائده آسمانی نخواهد کرد.

 

وی بابیان اینکه چرا خود ما در موضوع ساخت هواپیما ورود پیدا نمی کنیم گفت: زمانی به ما سیم خاردار و اسلحه نمی دادند و امروز کار به جایی رسیده که برجام 2 و 3 و 4 را مطرح می کنند و بحث موشکی را مطرح می کنند و کار به جایی رسیده که وزیر امور خارجه  آمریکا می گوید ما در برجام موفق بودیم، امیدوارم دولت ترامپ هم در بحث موشکی کاری بکند.

 

امام جمعه سربیشه گفت: مسئولین چرا به جوانها و توان داخلی در این موضوعات اعتماد نمی کنند و فرقی نمی کند چه این دولت چه دولت های گذشته و این افت است برای کشور که خبر بیارند حتی واگن های قطار را هم باید برویم از فلان کشور وارد کنیم.

 

سنجری افزود: مگر ما توان داخلی نداریم و آن وقت مسئولی مصاحبه می کند ما مفتخر هستیم که یکی از مسائلی که در برجام اتفاق افتاد فروش نفت ما دو برابر شد و این جمله در حالیست که  بارها رهبری فرمودند فروش نفت را کنترل کنید.

 

وی با بیان اینکه ما ممکن است در داخل کشور با هم اختلافاتی داشته باشیم اما به گوشیم که دشمن چه می گوید و متحد هستیم و اتحاد خود را در روز تشییع مرحوم هاشمی در پشت سر مقام معظم رهبری نشان دادیم.

 

امام جمعه سربیشه افزود: همین اتحاد در 9 دی ها هم بود و تشییع مرحوم آیت الله هاشمی که فردی انقلابی بود تداعی کننده یک 9 دی دیگر است و برخی ها نباید آن را مصادره کنند.

 

سنجری همچنین به سخنان اوباما که در آخرین سخنرانی خود  گفته بود اگر روز اول می گفتم بدون شلیک حتی یک تیر بحث هسته ای ایران را متوقف می کنیم ، برخی ها از داخل خرده می گرفتند اشاره کرد و گفت: اما امروز این اتفاق افتاد و حالا دوستان هرچه  می‌خواهند افتخار کنند و این به قضاوت تاریخ خواهد رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: برجام اگر توفیقاتی داشته مال همه است و اگر نواقصی داشته هم همه باید پای این موضوع بایستیم.

 

امام جمعه سربیشه به سالروز فرار شاه نیز اشاره ای داشت و با بیان اینکه عده ای امروزه  اقدام به مقایسه  آن دوره با زمان کنونی در فضای مجازی می کنند گفت: همین که در این مملکت به آنجا رسیدیم که اگر فسادی صورت گیرد مسئولین ما آن را نکوهش می‌کنند این به معنای آزادی بیان است.

 

سنجری خطاب به کسانی که زمان شاه را تمجید می‌کنند گفت: آن زمان که خواهر شاه با اموال آستان قدس رضوی قمار انجام می داد و خود شاه حتی برای کوچکترین کارهای خود از کشورهای غربی اجازه می گرفت، کدام از  این موارد را میتواند از تاریخ گذشته شاه حذف کرد.

 

 

انتهای پیام/4نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.