سرویس: اجتماعی کد خبر: 70600 ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

امام جمعه بیرجند:

برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم , وجدان محصورشده ایجاد کرده بودند/ حوزه خون به دل مقام معظم رهبری کرده است/ کاش شهامت می داشتم آنطور می پسندم زندگی کنم نه اینکه دلقک دیگران باشیم!

امام جمعه بیرجند گفت: این روزها فضای مجازی و رسانه‌ها پر از وجدان خفته و محصورشده‌ای است که برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم ایجاد کرده بودند و نمی‌توانستند حرف دلشان را بزنند؛ این روزها همه منفجر شد و همه حرف زدند همه گریه و ابراز احساسات کردند.

برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم , وجدان محصورشده ایجاد کرده بودند/ حوزه خون به دل مقام معظم رهبری کرده است/ کاش شهامت می داشتم آنطور  می پسندم زندگی کنم  نه اینکه دلقک دیگران باشیم!

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی امام جمعه بیرجند ظهر امروز در مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: مقام معظم رهبری عنایت خاصی به آیت‌الله رفسنجانی داشتند و به گفته سردار سلیمانی مصیبت اصلی به مقام معظم رهبری وارد شده است.

 

وی افزود: آیت‌الله رفسنجانی مجاهد، اسوه صبر، آگاهی محبت خدمت و اعتدال بود.

 

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: من به عنوان عضو کوچکی از دوستداران این مرد بزرگ، از صدا و سیمای قبل از رحلت گلایه دارم از صدا و سیمای بعد از رحلت تشکر می‌کنم.

 

رضایی بابیان‌این‌که از ملت فهیم، آگاه و قدرشناس ایران اسلامی تشکر می‌کنم خاطرنشان کرد: بی‌بی‌سی، بلندگوی استعمار و دشمن ایران اعلام کرد که 2.5 میلیون نفر و دوستان تخمین زدند که 4 میلیون نفر در این تشییع جنازه حضور داشتند.

 

وی بیان کرد: آیت‌الله هاشمی واقعا به پاس خون دل‌هایی که از دوستان نادان خورد، خداوند به پاس این صبوری عزتمندانه، او را یک لحظه به لقای خودش برد؛ این مرگ‌ها برای ما در عالی‌ترین سطوح درس است؛ خوش به حال افرادی که عزتمندانه رفتند.

 

امام جمعه بیرجند گفت: دین خدا گرفتار جهل، تندروهای بی‌منطق و نفهم، دینی که باعث می‌شود خوارج‌ها عبادت کنند مانند لانه زنبور از خیمه‌هایشان صدای عبادت می‌آید اما کلنگ جاه‌خویی به دست امام علی علیه‌السلام می‌دهند.

 

رضایی اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی کسی که رهبر ما و امام مسلمین فرمودند: بارها تا مرز شهادت پیش رفت؛ استاد شهید مطهری می‌فرماید حاضر بود هرچه دارد برای اسلام، قرآن، دین در طبق اخلاص گذاشت و چهار سال در تک سلول زندان در بدترین شرایط از قرآن، دین و اسلام دفاع کرد.

 

وی گفت: این روزها فضای مجازی و رسانه‌ها پر از وجدان خفته و محصورشده‌ای است که برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم ایجاد کرده بودند و نمی‌توانستند حرف دلشان را بزنند؛ این روزها همه منفجر شد، همه حرف زدند، همه گریه و ابراز احساسات کردند.

 

امام جمعه بیرجند اضافه کرد: در سایت‌ها درج شد که شخصیت هاشمی یک مکتب است؛ آن‌هم چند مکتب وی، هاشمی قبل از انقلاب، در تک سلول‌ها، مجاهد در برابر منافقین، فرمانده جنگ، سیاست، ولایت‌پذیر، عاشق رهبر، رفیق، دوست، مجتهد، مفسر، قرآن پژو.

 

رضایی تصریح کرد: در شهر ما، منِ بچه طلبه جرأت نداریم تفسیری که کار کردیم در تابلوی دفترمان بگذاریم؛ وقتی می‌گذاریم دوستان دل رحم می‌گویند اگر می‌خواهی در این شهر زندگی کنی، تفسیری که آیت‌الله هاشمی در زندان نوشته است را بردار.

 

وی بابیان‌این‌که آیت‌الله هاشمی نزدیک پنج سال در تک سلول بود، افزود: در خاطره‌ای که من در راستای تفسیرهای وی به زیارت ایشان رفته بودیم ایشان خاطرات خود را بیان کرد و گفت "من نماز شب و صبحم را در تک سلول می‌خواندم و کاغذ و قرآن در اختیار من نبود و با ذهنم یک دور کل قرآن را خوانده و تفسیر کردم".

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه امروز 20 جلد تفسیر راهنما دارد، خاطرنشان کرد: این مفسر بزرگ در تک سلول در ذهنش قرآن را با ابتکاری‌ترین روش تفسیر کرد؛ آن وقت خودش می‌گوید در زندان به شیوه‌های گوناگون متوسل شدیم و دفتر 40 برگ پیدا کردیم.

 

رضایی یادآور شد: آیت‌الله هاشمی تلاش می‌کند دفتر 40 برگ پیدا می‌کند؛ این ذهنیت و تفسیر خودش را در این دفاتر 40 برگ ثبت می‌کند و در مقدمه این تفسیر راهنما رابطه عبا و چادر را می نویسد و زیرعبا این دفاتر را به خانمش می‌دهد.

 

امام جمعه بیرجند گفت: امروز در شهر مدعی فرهنگ بیرجند چه باعث می‌شود که سال‌های سال باید بگذرد تا شاگردان امام را بشناسیم و نتوانیم به نام اسلام، قرآن و دین حکومت کنیم و فرزندان ما این حقایق را بفهمند.

 

رضایی افزود: متأسفانه ما را کوچک کردند، حق به ما نمی‌دهند، فیلم و نقش‌بازی می‌کنیم، بقیه باید خون دل بخورند که می‌خواهند چه به ما بدهند.

 

وی اظهار کرد: یک آقایی که سرتاپای وجودش دو ریال نمی‌ارزد به این عالم فحش می‌دهد، آیا تو پیرو ولایتی؟ ببین ولی می‌گوید "خناسان چنین کردند، من دو رفیق 50 و چند ساله داشتم، یکی آیت‌الله واعظ طبسی و یکی هاشمی‌رفسنجانی".

 

امام جمعه بیرجند گفت: مقام معظم رهبری در فتنه 88 فرمودند "آقای هاشمی بارها تا مرز شهادت پیش رفت".

 

رضایی تصریح کرد: در تمام دنیا بگردید کاری که آقای هاشمی کرده منحصر به فردترین کار در جهان اسلام است.

 

وی اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی 30 جلد فرهنگ قرآن بزرگترین دایره‌المعارف قرآنی و سه هزار مدخل قرآنی دارد؛ همه جان قرآن را برای بشریت تابلو کرده است.

 

امام جمعه بیرجند گفت: حوزه ما هم گم است و نمی‌داند باید چکار کند و تا همین امروز خون به دل رهبر معظم انقلاب کرده است.

 

رضایی بابیان‌این‌که بهشت را به بها می‌دهند، اظهار کرد: می‌خواهیم آهسته برویم هیچ‌کس هم هیچی نگوید؛ بهشت برین را هم بدهند، ما را با اولیا محشور کنند.

 

وی گفت: آن‌قدر حرف زدند مثل اینکه ایشان طرفدار سرمایه‌داری است؛ کسی که اولین دغدغه‌اش نه تنها محرومین ایران بلکه جهان بود؛ حتی اگر آیت‌الله رفسنجانی را معصوم می‌دانی، اصلا یک آدمی باشد که به اندازه گناه‌های انسان ها شمرده شود گناه دارد بس است، اما خیانت چرا؟ حقایق را ندیدند و ظلم کردند، چرا؟ این همه خدمت را ندیدند چرا؟

 

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: دوستی یا فامیلی، کسی که گناه کرده، مال حرام خورده است را بگیرید در عالی‌ترین سطح اعدام کنید اما چرا تهمت؟ مسخره شدید حالا آمدید روی صحنه؟

 

رضایی خاطرنشان کرد: رفسنجانی کسی است که در قم یک قلم 300 قطعه زمین فقط به طلبه‌ها داد.

 

وی یادآور شد: محضر آقای رفسنجانی در دومین دوره اصلاحات رسیده بودم گفتند آقا چرا شما به مسائل کم ورود پیدا می‌کنید؟ ایشان فرمود "من روی آفریقا خیلی سرمایه‌گذاری کردم؛ سال‌ها استکبار جهانی دارد گنج‌های آن را می‌برد و مردم را به نابودی می‌کشد؛ من می خواستم با آمریکا ارتباط برقرار کنیم امادر دولت اصلاحات به آن بی‌توجهی شد".

 

رضایی گفت: تندروهای اصلاحاتی، اول هاشمی‌رفسنجانی را عالی‌جناب سرخ پوش خطاب می‌کردند و امروز عده‌ای به نوع‌های دیگر خطاب می‌کنند.

 

وی افزود: چرا این‌گونه با مردان خدا بدرفتاری می‌کنید؟ امروز این ملت بزرگ نیاز به علم، اندیشه و تفکر دارد؛ هاشمی رفسنجانی این ذریه زهرا سلام‌الله‌علیها مطیع خدا است و خدا او را حمایت می‌کند؛ خناسان داشتند کارهایی می‌کردند بین رفقا جدایی بیندازند اما چه شد که نشد؟

 

رضایی اضافه کرد: اهاشمی نور خدا است؛ اگر آدم عادی می بود خناسان جدایی می‌انداختند.

 

وی گفت: آیت‌الله هاشمی در آخرین حرفی که زده است ما نظر کارشناسی می‌دهیم؛ اختلاف سلیقه ممکن است داشته باشیم اما یک رهبر جلودار، یک امام داریم تا بتوانیم این ایران اسلامی را به رشد برسانیم و دین‌مان را به آرمان‌های انقلاب وشهدا ادا کنیم.

 

رضایی افزود: اتفاقا موقعی است که گندم‌ها از کاه‌ها جدا شوند؛ آیت‌الله هاشمی نور قرآن، رشادت‌ها و اخلاص‌ها، زخم‌زبان خوردن، صبوری کردن و از ولایت نگسستن و ایستادگی پای نظام و شهدا بود.

 

وی اظهار کرد: آن‌هایی که فرصت حلالیت‌طلبیدن از هاشمی را نداشتید و رفتید در کور ده‌های بیرجند بی هیچ مناسبتی شیخ اکبر را بدترین حرف ها زدید حالا بیایید جواب دهید.

 

امام جمعه بیرجند ادامه داد: در دهات بیرجند به چه مناسبت؟ انتخاباتی است؟ می‌خواهد کاندیدا شوید؟ برای این‌که پشت به بزرگان کنند تا تو را ببینند، مردم این قدر نادان نیستند؟

 

رضایی اظهار کرد: منافق آن کسی است که اول با خودش مشکل دارد و اولین ضربه‌ای که می‌خورد از خودش است.

 

وی گفت: هاشمی ای کسی که در تک‌سلول پتو سر می‌کشیدی، در جنگ وصیت‌نامه می‌نوشتی و در بدترین شرایط گلوله‌ها به سمت تو می‌آمد؛ حالا منافق درباره‌ات حرف می‌زند.

 

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: از سال 88 تا الان هر چه توانستند، برخی‌ها فحش دادند، طرف آیت‌الله هاشمی، امام و شهدا و آقایانی که عاشق دین معنویت خدا و قرآن، اسلام و عزت هستند یک طرف و آن طرف ظاهرگراها، نان به نرخ روزخورها هستند؛ اکنون باید داد بزنیم؛ اکنون دیگر صدایی عادی نمی‌رود.

 

رضایی گفت: آقایان مگه ما با هم و کنار هم در دنیا نبودیم؟ آقایت مولایت به جای خدا اسلام مولایت آتش است چون تو آتش و نفاق دورویی دروغ و بدی پخش کردی.

 

وی خاطرنشان کرد: آقای هاشمی چکار می‌خواست بکند؛ چقدر ظریف، چقدر راحت، چقدر غافل‌گیر کرد ورفت؛ درود برتو، خوب شد.

 

امام جمعه بیرجند گفت: باید یوم‌الفصل بیاید؛ باید خوبان از بدها جدا شوند؛ دوستان خدا و اولیای الهی به جایی می‌رسند که لحظه‌ای می‌گذرد.

 

رضایی تصریح کرد: برای یک لقمه میز و پست، وجدانمان را هیچ‌گاه زیرپا نگذاریم؛ در دنیا چی است؟ همه بشر سه چیز دارد یک حقیقت است که باید شب و روز دنیال حقیقت باشیم.

 

وی گفت: چشمت را بازکن. خیر و زیبایی برسان و این جان را پر از شراب خیر و زیبایی کن؛ زندگی حقیقی آن است که خوب خوش و ارزشمند باشد.

 

امام جمعه تصریح کرد: کاش آنقدر شهامت داشته باشیم که دلقک نباشیم، خودمان باشیم و برای خودمان زندگی کنیم نه برای حرف این و آن.

 

رضایی بابیان این شعر "ز پی رد و قبول عامه خود را خر مکن، زان که کار عامه نبود جز خری یا خر خری؛ گاو را دارند باور در خدایی عامیان، نوح را باور ندارند از پی پیغمبری"، گفت: گاو را به خدایی می پذیرد نوح را به پیغمبری نمی پذیرد؛ دل به خدا ببند.

 

وی با‌بیان‌این‌که بنده واقعی خدا باش، گفت: کاش شهامت می داشتم خودم زندگی کنم به شیوه ای که خودم می پسندم نه اینکه دلقک دیگران باشیم، کاش آنقدر اسیر دنیا نباشیم و تماس خودم با دوستانم را حفظ می کردم و آقای هاشمی سنبل رفاقت بود؛ دوستای خودت را قدر بدان و به هر قیمتی نفروش.

 

امام جمعه بیرجند در پایان شعری در وصف آیت الله هاشمی رفسنجانی خواند:

هرچند رفته ای به تو ای یار دل خوشیم       با خاطرات کهنه دیدار دلخ وشیم

ما عاشقان کوی، تورا عاقلان شهر           انگار اگر کنند به  انکار دلخوشیم

زخم زبان شنیدن و باز از تو دم زدن     عمری است که ما به همین کار دلخوشیم

از آن سحر که روزه هجران شروع شد  ای ماه نا تمام به انظار دل خوشیم

از شکرو از شکایت ما بی خبر نباش    بسیار دل شکسته ایم و بسیار دل خوشیم

 

انتهای پیام/ 5


نظرات بازدیدکنندگان

Yas
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

با سلام دعا کنید دوستان برا عاقبت بخیری همه در لغزشیم خوبیها ونواقص همه رو باید با هم دید نه بت ساخت ونه از ان طرف به خاطر نواقص وجودی به کلی محو کرد


ناشناس
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

فتنهرا خودتان در سال 88ازاون شبی که اومدید بر علیه هاشمی حرف زدید اغاز کردید


ناشناس
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

من در آن جلسه بودم واقعا امام جمعه بیرجند خیلی عالی صحبت کردند و مشکلات فکری و جمود و جهل جامعه رابیان کردند سایت خاورستان نظرات مثبت را نمی گذارد مردم به خوبی متوجه می شوند درود بر امام جمعه فهیم و دانشمند بیرجند. ما هم معتقدیم که به غیر از معصومین علیهم السلام کسی معصوم نیست و اشتباه در زندگی دارد اما خدمات و زحمات اقای هاشمی بر همه روشن است واو یکی از ستون های انقلاب و امین امام و رهبری بود خدا او را قرین رحمت خود فرماید و به شما که یکطرفه قضاوت و داوری می کنید انصاف ومیانه روی عطاءکند


ناشناس
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

سلام سخنان اقای رضایی در مورد اقای هاشمی تا قبل از فتنه 88 مورد قبول ولی بعدش چی ؟ ایا ایشان بهترین راه را انتخاب کردند ؟


بیرجندی
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

البته مردم آنقدر هم که بعضی ها فکر می کنند شناخت افراد برایشان سخت نیست. از جلسه شکرانه انتخاب تا درگیر شدن با فرمانده سپاه دعوت آقایان در دفتر و ....... الان این چنین دادزدن...


حسن
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

کسی درد نیازمندان و فقراء را درک میکند ،که ساده زیست باشد ،دنبال مال و منال و پست و جایگاه نباشد و اگر پست هم قبول کند ،خدمت به مردم و انقلاب باشد ،در غیر اینصورت راه به ترکستان و بیراهه خواهد بود ؟


محمد
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

مشخص هستش دفاع امام جمعه !!!!!


ناشناس
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

سلام البته خود آقای رضایی هم از رندگی اشرافی بدش نمیاد


محمد
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

اخلاص ،اخلاص و اخلاص ،ساده زیستی و صادق بودن در غیر اینصورت شعار و .... فاید ه ای ندارد


ناشناس
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

با سلام خدمت امام جمعه محترم بيرجند ما از خدمات گسترده آقاي هاشمي در تمامي عرصه هاي اقتصادي و سياسي و اجتماعي قدرداني ميكنيم و قدردان خواهيم بود ولي چرا در فتنه 88 برخي حاج آقاهاي خواص همان اول كه آتش فتنه گسترش نيافته بود در برابر راي ملت تواضع نكردند با يك مصاحبه تلويزيوني آتش آن را نخواباندند چرا برخي خواص دل حضرت آقا و مردم را خون كردند و اين همه خسارت ببار آوردند !؟


محمد
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

واقعا این امام جمعه است که بیرجند دارد .امام جمعه باید روح معنوی شهرباشد نه نوکراصلاحات


ناشناس
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

با سلام درد آقای رضایی و امثال ایشون درد دین خدا نیست،اسلام نیست، هاشمی نیست، بلکه یتیمی ست، از دست دادن پست های نسیه ای ست که قرار بود در دستگاه آقای هاشمی به ایشان داده شود، از دست دادن حامی انتخابات پیش روست و .... زنده هاشمی برای اصلاح طلبان و امثال آقای رضایی سپر بلایشان بود و اکنون مرده اش نردبان سعودشان. آقای رضایی صحبت از صداقت و انصاف می کند ولی خودش در مورد آقای هاشمی غلو می کند. صحبت پیروی از ولایت می کند اما "حجه الاسلام" را "آیت الله" می خواند!! (اشاره به پیام تسلیت رهبر و امام امت در خصوص مرحوم هاشمی). آقای رضایی اگر مردم، مسئولان نظام و صدا و سیما بی انصاف بودند شاهد چنین تشییع جنازه ای نبودیم. این شمائید که خیال پردازی می کنید نه مردم و دلسوزان نظام که در سخنان خود آنها را تندرو!، خر!، دلقک، بی سواد و هر آنچه خودتان لایق هستید می نامید. ما شما را طلبه ای با سواد می دانستیم اما با اینگونه خرده فرمایشات شما روی دیگرتان را نیز به وضوح نشان دادید. آقای رضایی آنچه ۵ شنبه شاهد بودیم مراسم ترحیم آقای هاشمی نبود بلکه میدانی برای عقده گشایی حضرتعالی و علنی نمودن تفکرات بی اعتدال بی تدبیری شما بود. مرحوم هاشمی پدرتان نبود که هر طور دلتان خواست و لایق آن بودید حرافی کنید و ... مردم ما هم قدردان زحمات آقای هاشمی بوده و هستند و هم منتقد اشتباهات گذشته ایشان. و این را در مراسم بدرقه ایشان به خانه ابدی و شرکت در مراسم ختم ایشان نشان دادند. نکنه تصور شما و دوستانتان از حضور مردم در تشییع پیکر آقای هاشمی هم تصور از مردم توسط میر حسین و کروبی ست! لذا توصیه می کنم این تصور غلط خود درخصوص بی سوادی مردم و نیاز داشتن به قیم داشتن آن هم افراد بی کفایتی مثل خود را از سر برون کنید.(شما قیم مردم شریف نیستید). آقای رضایی آنچنان مرحوم هاشمی را بالا بردید که انگار جایگاهش از امام و رهبر امتمان بالاتر بوده است!! ما را یاد ادعای واهی فائزه هاشمی درخصوص غصب جایگاه پدرشان توسط رهبری انداختید. اینکه سخنی کوتاه در تعریف از رهبری و اطاعت از ایشان بزنید و در سخنان دیگرتان نقض کنید نخواهید توانست کسی جز خودتان کسی را گول بزنید. مردم ما هم آگاهند و هم بصیر. ای کاش شما نیز آنقدر شجاعت داشتید که قبل از تصورات واهیتان درخصوص اشغال نمودن جایگاه نماینده ولی در استان ما، این رویتان را نشان می دادید نه الآن که .... آقای رضایی ظاهرا شما دلقکی بودید که به گونه ای غیر از امروز سخن می گفتید و امروز نیز انتظارات جریانی خاص را در شیپور می دمید. در مراسم تعزیه مرحوم هاشمی اینگونه در دفاع از فتنه سخن گفتید و مطمئنا در آینده نه چندان دور در دفاع از اصل فتنه یعنی کروبی و موسوی با همین حرارت سخن خواهید گفت. آقای رضایی من برای خودم و مردم متدین شهرمان متأسفم که عمری در نماز به کسی اقتدا کردیم که تشنه ارتباط با امریکاست و با سوزی وصف ناپذیر از آرزوی بر باد رفته مرحوم هاشمی درخصوص ارتباط با امریکا سخن می گوید. در پاسخ به گفتار به دور از ادب و انصاف شما حرف برای گفتن فراوان است ولی نه در این نوشته امکان بیان است و نه امید انتشار مطالب این حقیر در خاورستان. اما به امید انتشار این مطلب نصیحتی برادرانه برای آقای رضایی: جناب رضایی آخرت خویش را به دنیای کسی نفروشید. آن هم کسانی که به یقین خائن به نظام و انقلاب اسلامی ما هستند. والسلام


جواد
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

امام جمعه داریم ما!!!!


ناشناس
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

در صحبت نباید احساساتی شد


جلالی
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

قبول داریم مرحوم رفسنجانی زحمات زیادی کشید حتی به فرموده اقا تا مرز شهادت پیش رفتند اما قرار نیست مثل معصومین تا اخر ثابت قدم باشن / بالاخره نفوذ و انحراف در مرحوم وجود داشته و خدا رو شکر که عاقبت بخیر شدن


شکوهی
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

اقای امام جمعه محترم تند میرید با فوت مرحوم حجه الاسلام رفسنجانی جو نگیر نشید!!! مدتی بگذرد خودتون پی به سرعت غیر مطمئنه تون خواهید برد / اگر اشتباه نکنم از اشرافی گری بدتون نمیاد!!!


علی
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

حجةالاسلام قاسميان: يك مرتبه به حضرت آقا گفتم اين زندگى اشرافى مسئولين مردم را خسته مى كند. رهبرى گفتند؛ من كه هزار بار گفتم دادتان را بر سر اشرافيگرى بزنيد.


ناشناس
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

حاجی اقا برهیچ کس زحمات اقای رفسنجانی برای نظام پوشیده نیست اما اگر در فتنه ۸۸ سکوت نمی کردند حتما این ابرو ریزی به بار نمی امد ...... رهبر عزیزمون برای چندین نفر نماز میت خوندن اخریش رییس مجلس خبرگان اقای کنی . میگن اقا برای هموشون گفتن میت ادم خوبی بود اما برای اقای رفسنجانی این جمله رو به کار نبردن ..شاید نمیخواستن دروغی گفته باشن .......البته هیچ کس جز پیامبران و امامان معصوم نیستند ایشون هم اشتباهاتی داشتند اما خوبی هاشون و زحمات فراوان ایشون برای انقلاب و نظام انقدر زیادهست که اشتباهاتشون دیده نشه.....روحشون شاد


عبدالله
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

احسن وآفرین به امام جمعه فهیم وفرهیخته بیرجند


ناشناس
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

سخنان امام جمعه محترم بسیار عالی وبجا بود . چرا شما خاورستانی ها نظر منتقدین خودرا نمیگذارید.


ناشناس
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

ببخشید پس عمه من بود که گفت دوران موشک به پایان رسیده؟ خواهشا آقای هاشمی را تا عرش هم بالا نبرید. یعنی چه تفسیر آقای هاشمی بی نظیر است؟ کسی نگفته کارهای علمی ایشان ضعیف است ولی قرار نیست اغراق کرده و آنها را بی نظیر بدانیم.


ناشناس
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

درود بر دکتر رضایی


ناشناس
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

اگرمطیع امرامام المسلمین هستیم ول کنیم این بحثهائی که هیچ حاصلی نه برای دنیا ونه برای اخرت مان دارداگرفصل الخطاب فرمایشات ولایت وامامت جامعه اسلامی است که هست به فکرخدمت به محرومین باشیم که علی علی السلام فرمود الله الله فی الطبقه السفلی الذین لاحیله لهم دشمن مارانظاره وبه این مجادلات بی حاصل مان میخندد وای به حال انانکه دل امامشان را باحرفهای نسنجیده به درداورندمگراینکشوردردنیا تنهانیست فردابایدپاسخگو ی حرفهامان باشیم همه شیاطین ماراوخرفها رامینگرندوگوش میکنند اگریک حرف باعث خوشحالی دشمن شد بایدجوابگوباشیم والسلام


ناشناس
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

خداوند بر عزت حاج اقای رضایی بیفزاید .بدخواهان ایشان به زودی خوار وذلیل خواهند شد


ناشناس
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

بسمه تعالی هاشمی رفسنجانی نه افراط ونه تفریط اری چه کسی می تواند رنجها مصبیتها ی هاشمی درقبل ازانقلاب را فراموش کند وبایدبی انصافها خدمات اورادرسه برهه بعداز انقلاب شکوهمند اسلامی فراموش کندکدام ادم منصف می تواندخدمات علمی وقرانی اورا فراموش کندماهاشمی رفسنجانی راهمانگونه کهدرادوار مختلف ظاهرشد میبینیم خدوم .خستگی ناپذیر .و.....اماازامام جمعه محترم مان استدعا داریم بفرمایند چه کسانی بایدبه ملت بصیرت بدهند چندباردرتریبونهای که دراختیارداشتید این حرفهاراگفتید گفته اید درروستاها روحانیون چنینی گفتهاند وچنان اولا مردم روستاها باشعورند وروحانیت غیرازتبلیغ مذهب تشیع چیز دیگر نگفته وافتخارهم میکنند شماخطبات وفرمایشات تان رارجوع کنید ماهاشمی راانگونه میبینیم که امام مان حضرت سیدعلی می فرمایند نه تنها ایشان را بلکه همه مسئولین را بماند بیشترازاین نگویم ولی خودحضرت شان دردولت قبل درموقع برگزاری جلسه استانی دولت که مورد تائید امام جامعه اسلامی بود به دلیل اینکه با فلان اقا مسئله بود شرکت نکردید البته این به معنای دفاع ازان اقایان نیست بلکه متوجه نارسائی های خودمان باشیم سایت محترم خاورستان این کامنت راهم بگذارید ازتلاش عزیزان خاورستانی درنشراطلاعات صمیمانه متشکریم


ناشناس
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

منطق شماعزیزان ودولتتان همین توهینهاست


ناشناس
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

احسنت


احمد
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

حاج آقا ناراحت شدند و با ناراحتی حرف زدند والا اگه به پیام مقام عظمی ولایت و امام المسلمین دقت کنیم جهت سوابق درخشان ایشان با جهت وسوسه خناسان را باید توامان دید. مردم آگاهند، کسانی را میشناسم (و البته اکثر دوستداران نظام اینگونه بودند) زمانی بر حضرت آیت الله هاشمی درود میفرستادند و سردار سازندگیش میخواندند و حق چنین بود چون امام خامنه ای در پایانش فرمودند: هیچکس برای من هاشمی نمیشود. زمان گذشت و فتنه ای و آزمونی آمد که برخی خواص نیز مردود شدند و بسیاری از همینها پشت آن ستون نظام پنهان شدند و وسوسه کردند و مدتی تحت تاثیرش قرار دادند اینزمان آن دوستان نظام از هاشمی دلگیر و رنجیده و دل آزرده شدند و او را نقد کردند و حق نیز همین بود و اکنون زمانی دیگر رسیده که آن مرد بزرگ پیوند خویش را با ولایت نگسست و گفت ولایت عشق من است و وفادار به نظام ماند و عاقبتش بخیر گردید در این زمان همان دوستداران نظام که دیروز در گسست از ولایت و نظام نقدش میکردند، ستایشش میکنند و خدا را شاکرند که آن مرد بزرگ فرجامش حبط عمل و زائل نمودن سابقه نبود بلکه احیای آن سابقه بود پس به حق ستایشش میکنند. میبینیم در هر زمان چنان که حق بود انجام شد همانها که در زمان وسوسه خناسان و گسست از ولایت ملامتش میکردند اکنون که پیوند را نگسست و بر عهدش بر نظام و ولایت وفادار ماند ستایشش میکنند و به احترام وفاداری نهاییش به ولایت و نظام در تشییعش حماسه آفریدند. به نظر میرسد روندی منطقی و مطابق حق باشد!!!


حسین
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

بی بصیرتی یعنی همین فرمایشات حاج آقا


علیرضا
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

بالاخره باید شما داد بزنید . اسپانسر موسسه .... شما از دنیا رفته !! من به شما تسلیت میگم!


ناشناس
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

همیشه میگین پشت سر مرده حرف نزنید خب چرا وقتی زنده بودند همین حرفارا نمیگفتین.شاید اونموقع ترس داشتین حاج آقا بیخیال. خیلی خودتون ناراحت نکنید ما یادمون هست آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انقلاب زندان رفتن و وقتی رئیس جمهور بودن زحمت کشیدن ولی شما هم یادتون نره چه کسانی فتنه را در سال 88 درست کردند و چه کسانی حمایت کردند و چه کسانی سکوت کردند


محمد
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

حاج آقا کاش در دفاع از اسلام در برهه هایی مانند فتنه 88 هم چنین سخن می گفتید.شما که به فکر مرحوم بودید چرا زمانی که همسر ایشان صبح انتخابات اسم رمز فتنه را گفت و فرزندان در خیابان ها بودند این گونه فریاد نزدید؟ حالا باید داد بزنید؟! چرا وقتی گفتند نباید مرگ بر آمریکا بگوییم شما مانند امروز عصبانی نشدید؟ حالا باید فریاد بزنید؟! همه ی ما قدردان زحمات آقای رفسنجانی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران مسئولیتشان هستیم اما فتنه 88 و رویارویی با نماینده امام زمان (عج) را فراموش نمی کنیم. یاحق


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب