آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 70572
تاریخ انتشار : 1395/10/21 - 21:03
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که ستون خیمه انقلاب اسلامی، با ولایتمداری زنده است، گفت: تمام کسانی که خودشان را عاشق هاشمی رفسنجانی نشان می دهند باید ولایتمدار بوده و پشت سر رهبر معظم انقلاب بایستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام حسین مختاری استاد حوزه و دانشگاه بیرجند شامگاه سه شنبه در ویژه برنامه بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که ازسوی دفتر نماینده ولی فقیه استان در مسجد امام حسین بیرجند برگزارشد، اظهار کرد: بر اساس سخنی از موسی بن جعفر(ع) مبنی براین که انسان نباید به دنیایی که آخرش گودال است دل ببندد،این دنیا سرابی بیش نیست.

وی با بیان این که انسانها دو نوع قیامت در پیش رو دارند، تصریح کرد: یک قیامت، قیامت کبری و دیگری قیامت صغری است.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آیاتی از سوره آل عمران به زیبایی بیان کرده که چنانچه انسان ها دچار لغزش شده باید برگشته و توبه نمایند که اگر چنین شود،خداوند عزت دنیا و آخرت را به نیکوکاران عطا می نماید.

حجت الاسلام مختاری ضمن اشاره به عبارت قرآنی "العلماء ورثه الانبیا"،اذعان داشت: بر کسی پوشیده نیست که امام راحل(ره) در قامت یک پیامبر قیام کرد وبه بیش از هزار سال غربت پیامبران و ائمه پایان داد.

وی از انقلاب اسلامی، به عنوان معجزه قرن یاد کرد و متذکرشد: امام راحل (ره)،مسبب این معجزه بود.

استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: امام راحل(ره) بعد از خود نیز معجزه انقلاب اسلامی را تحویل آیت الله خامنه ای مردی از جنس خویش داد که خوشبختانه روزبه روز بر اعتلای آن افزوده می شود و امیدواریم که علم این انقلاب به زودی زود،به دست نایب برحقش امام زمان(عج) برسد.

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: امام راحل(ره) به تنهایی باعث پیروزی انقلاب نشد بلکه یارانی مخلص و فداکار داشته که عالمانه مجاهد و مخلص بوده اند.

وی با اشاره به این که دشمنان اسلام و انقلاب بعد از ارتحال امام و همچنین دهه 70که دیدند با جنگ سرد نمی توانند به اهداف پلیدشان برسند، ابراز کرد: آنان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را در پیش گرفتند.

حجت الاسلام مختاری نقش رهبر معظم انقلاب را، در تداوم انقلاب بسیار موثر دانسته و مطرح کرد: ایشان توطئه های زیادی از جمله فتنه سالهای 77و 88را خنثی نمودند.

وی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: این مرد بزرگ،بیش از 6دهه از عمرش را در راه تداوم اسلام و انقلاب صرف نمود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که یکی از کسانی که بعد از مقام معظم رهبری بیشترین نقش را دراعتلای انقلاب به دوش داشت، هاشمی رفسنجانی بود، عنوان داشت: خدمات وی به انقلاب هرگز قابل پوشش نیست.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به این که در برهه ای از زمان، دشمن قصد ترور هاشمی رفسنجانی را داشت، گفت: خوشبختانه به ایشان آسیب جدی در آن جریان، نرسید و امام راحل(ره) در این خصوص فرمودند که هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.

وی با تاکید بر این که ستون خیمه انقلاب اسلامی با ولایتمداری پابرجا است، تصریح کرد: کسانی که عاشق هاشمی رفسنجانی هستند، باید با ولایتمداری نهضت اسلامی را زنده نگهداشته و پشت سرولایت فقیه باشند.

استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: زندگی هاشمی رفسنجانی سرشار از ولایت پذیری و دفاع از اسلام و انقلاب بود.

حجت الاسلام مختاری ضمن اشاره به جریات سال88، خاطرنشان کرد: اگر چه در مصایب این سال،همه غصه خوردند ودر جریان فتنه 88، آیت الله هاشمی رفسنجانی،سکوت و تردید کرد ولی خیانت نکرد.

وی با بیان این که ایشان بلافاصله به دامان انقلاب برگشت،اذعان داشت:مقام معظم رهبری نیز به وی اعتماد کرده و وی را به عنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزید.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: اگرچه بین هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری یکسری اختلاف نظرهایی وجود داشت ولی مهم این بود که در عمل، مغایرتی وجود نداشت و لحظات قصورو سکوت ایشان،جبران گردید.

حجت الاسلام مختاری متذکر شد: حال که وضعیت کشور رادر چهل سال پس از انقلاب اسلامی دیدیم،نباید بگذاریم که عزت اسلام و انقلاب خدشه دارشده و دشمنان سوءاستفاده نمایند.

وی ضمن اشاره به این که هاشمی رفسنحانی شخصیتی بود که در دنیا مطرح بود، گفت: هاشمی عاقبت بخیر شد و دلیل آن نیز برگشت وی به دامان انقلاب اسلامی بود.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان با بیان این که در طول عمر انقلاب اسلامی، هیچ مراسم تشییع جنازه ای بعد از ارتحال امام راحل(ره)، به شلوغی تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی نرسیده است، تاکید کرد: امام راحل و یارانش، سرمایه بزرگی برایمان به ارمغان گذاشتند که باید همواره مواظبت کنیم که مورد وسوسه دشمن قرار نگیریم.

انتهای پیام / 101

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.