آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70550
تاریخ انتشار : 1395/10/20 - 14:00
مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت قاین خبر داد:
فعالیت 30 طلبه مدرسه سفیران در مدارس و مساجد قاین
مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت قاین ضمن اشاره به نقش موثر طلاب در ارشاد جامعه گفت:30 طلبه مدرسه علمیه قاینات در مساجد و کلیه مقاطع تحصیلی دانش آموزان امام جماعت بوده و فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام رحمانی مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت قاینات ظهر امروز در مراسم دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،ضمن تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی،اظهار کرد: این عالم سیاستمدار، بالغ بر 60 سال از عمر خویش را در خدمتگذاری به انقلاب اسلامی سپری کرد.

 

وی با بیان این که خلا فقدان نماینده ولی فقیه با تمام وجود در استان خراسان جنوبی احساس می شد، تصریح کرد: انتصاب شما برای استان برکت بوده و امیدواریم که طلاب و روحانیون از وجود شما به صورت کامل در امورات مختلف بهره مند گردند.

 

مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت قاینات ضمن اشاره به گزارشی پیرامون این مدرسه علمیه،خاطرنشان کرد: مدرسه علمیه مذکور،در سال 88 تاسیس گردیده و در حال حاضر،دارای 103 نفر طلبه است.

 

حجت الاسلام رحمانی عمده طلاب مدرسه علمیه سفیران قم را، مربوط به منطقه خراسان دانست و یادآور شد:تعدادی از طلاب ما  نیزاز استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان هستند.

 

وی از وجود 21 نفر استاد وعضو هیات علمی در مدرسه علمیه مذکور خبر داد و افزود: 7 نفر کادر نیز شامل مدیر،معاونین ،مسئول دفتر و...در این مدرسه علمیه فعالیت دارند.

 

مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت قاینات با بیان این که تاکنون تعداد 30 نفر از طلاب این حوزه علمیه پس از اتمام سطح 2 حوزه،برای ادامه تحصیل به قم عزیمت نموده اند،عنوان کرد:15 نفر از طلاب ما که بنا به دلایلی موفق به ادامه تحصیل در این زمینه نشده اند در روستاهای قاینات در طرح بسیج هجرت همکاری دارند.

 

حجت الاسلام رحمانی اضافه کرد:بسیار مفتخریم که طلاب جوان مدرسه علمیه سفیران هدایت قاین در 30 مسجد و مدرسه مختلف این شهرستان امام جماعت بوده و فعالیت می کند.

 

وی بنای مدرسه علمیه سفیران هدایت قاین را،مربوط به سال 37 دانست و اظهار داشت: این مدرسه قدیمی بوده و نیازمند تعمیرات است که انتظار می رود با کمک خیران بزرگوار اقدامات اساسی در این خصوص صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/ 101/ ب/ 5نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.