آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70547
تاریخ انتشار : 1395/10/20 - 12:45
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که دنیای فعلی از قتل،غارت و ظلم انباشته شده است،گفت:جای توصیه های انبیاخالی بوده و نیاز به شهید مطهری ها با تمام وجود احساس می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ظهر امروز در دیدار با طلاب و روحانیون سفیران هدایت قاینات، ضمن تسلیت رحلت بانوی بزرگ اسلام حضرت معصومه (س) و همچنین درگذشت آیت الله رفسنجانی، اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی،به عنوان یار دیرین انقلاب و امام راحل (ره)، سالهای متمادی از عمرش را در راه اسلام و انقلاب گذرانید.

 

وی از هاشمی رفسنجانی به عنوان مدیری توانمند و مقتدر یاد کرد و افزود: بر کسی پوشیده نیست که وی شخصیتی تاثیرگذار در انقلاب اسلامی بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: در دوران تبعید امام راحل (ره) به ترکیه و عراق، وی راه امام راحل (ره) را ادامه داده و پیام ایشان را در مجامع مختلف نشرو گسترش داد.

 

حجت الاسلام عبادی همچنین به سالروز رحلت امیرکبیر نیز اشاره کرد و متذکر شد: امیرکبیر، بزرگمردی با ابعاد شخصیتی قوی بود.

 

وی با بیان این که بیستم دی ماه،روزی  است که امیرکبیر با دستور ناصرالدین شاه، شاه بی غیرت آن زمان به قتل رسید، خاطرنشان کرد: پاکدستی، ضایع نکردن حقوق دیگران، ایستادگی در مقابل فساد درباریان و انجام ندادن کارهای غیرقانونی از ویژگی های شخصیتی این مرد بزرگ بود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این که جایگاه کسب علم و معرفت برای انسان بالاترین جایگاه است، عنوان کرد: توصیه همه انبیا، تعلیم و ارشاد بشر است.

 

آیت الله عبادی با اشاره به این نکته که علم گرایی،عقلانیت و توجه به اصول منطقی سبب حل بسیاری از مشکلات جامعه می گردد، متذکر شد: بدون شک، حرکت در مسیر علم و عقل در شکوفایی عوامل مختلف توسعه همچون منابع طبیعی، فیزیکی و انسانی نقش بسزایی دارد.

 

وی ادامه داد: در این سیستم هستی که انسان محصول آن است؛ هیچ چیز بالاتر از کسب علم و دانش نیست.

 

نماینده ولی فقیه در استان اذعان کرد: در صحنه میدانی جامعه امروز که قتل و غارت آن را فرا گرفته مسئله اصلی آن است که انسان، انسان بماند.

 

آیت الله عبادی خطاب به طلاب و حوزویان حاضر در جلسه، یادآور شد: شما حوزویان وارثین شجره طیبه بوده و با تمام مشکلاتی که برخی دشمنان جامعه فعلی را درگیر آن می کنند، جامعه را به سرمنزل مقصود می رسانید.

 

وی با اشاره به این که در دنیای امروز، جای توصیه های انبیا و اولیا خالی احساس می شود، متذکر شد: نیاز به شهید مطهری ها با تمام وجود احساس می شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن اشاره به این اصل که بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری بر انقلابی ماندن حوزه ها به سبب تاثیر بر پیشرفت جامعه است، ابراز کرد: طلاب حوزه های علمیه باید همواره مطالبه گر باشند.

 

 آیت الله عبادی در پایان همه امورات دنیا را، مقدمه دانست و گفت: سرمنشا همه این مقدمات، ایمان و تزکیه نفس است که باید به صورت کامل به آن پرداخته شود.

 

انتهای پیام/ 101/ ث/ 5

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.