کد خبر: 69816 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱

رئیس اداره میراث فرهنگی قاینات:

اجرای ورک شاپ زنده«پلاس بافی و سفره آردی» در دومین نمایشگاه صنایع دستی شرق

رئیس اداره میراث فرهنگی قاینات گفت: ۴ رشته «سفره آردی، ساخت سازهای سنتی، سفالگری و پلاس بافی» به صورت ورک شاپ زنده در محل دومین نمایشگاه صنایع دستی شرق به نمایش درآمده است.

اجرای ورک شاپ زنده«پلاس بافی و سفره آردی» در دومین نمایشگاه صنایع دستی شرق

به گزارش خاورستان، شاهرخ عباسی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاینات صبح امروز در حاشیه دومین نمایشگاه صنایع دستی شرق به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: شهرستان قاین با ۱۰ غرفه در دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه ای شرق شرکت کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه رشته های جاجیم بافی، سفره آردی، ماشته بافی، پخل بافی، سفالگری، پلاس بافی، ساخت سازهای سنتی، سفال سرامیک و حوله بافی به معرض دید بازدیدکنندگان در آمده است،‌ ادامه داد: ۴ رشته «سفره آردی، ساخت سازهای سنتی، سفالگری و پلاس بافی» به صورت ورک شاپ زنده به نمایش درآمده است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاینات افزود: رشته های پلاس بافی و ساخت سازهای سنتی از قدیم الایام در برخی از روستاهای شهرستان قاین از جمله سراب رواج داشته است.

 

وی هدف از شرکت در دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه ای شرق را ارائه ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان قاین در حوزه صنایع دستی ذکر کرد و گفت: شرکت هنرمندان در نمایشگاه در واقع به مانند یک ترازو است که هنر آنها را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد.

 

وی رشته های صنایع دستی فعال شهرستان قاین را ۱۵ رشته ذکر کرد که از این تعداد ۹ کارگاه صنایع دستی در آنجا هم اکنون فعال است.

 

عباسی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۵۰ هنرمند فعال در رشته های صنایع دستی در قاین شناسایی شده اند که از این تعداد ۵۰ نفر از آنها بیمه هستند.

 

وی یادآور شد: در چند سال اخیر رشته های «سفره آردی، حوله بافی و سبدبافی» در شهرستان قاین نشان ملی گرفته اند.

 

انتهای پیام/ 5

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب