آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 69737
تاریخ انتشار : 1395/09/17 - 17:34
رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور در بیرجند:
اعلام آمادگی 40 خیریه در جهت محرومیت زدایی/آبادانی 25 روستا در فردوس
رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور گفت: مسئله اقتصاد که رهبر انقلاب پرچم داری اقتصاد مقاومتی را به دست گرفتند یک انقلاب و نهضت بزرگ است که واجب است تا آنجایی که نیاز است به صحنه بیاییم و حد معینی ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و  ریاست ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور عصر امروز در مراسم افتتاح قرارگاه استانی جهاد توان افزایی محرومین خراسان جنوبی اظهار کرد: امسال سال اقتصاد مقاومتی و لبیک گویی به مقام معظم رهبری است و دولت، مجلس، موسسات غیر دولتی و خیریه ها همه باید به امام خود لبیک گوییم.

 

وی با بیان اینکه  در لبیک گویی به امام خود توانستیم سرزمین‌های خود را آزاد کنیم، گفت: هر وقت ملت ایران پشت رهبر  وامام خود حرکت کرده از سدها عبور کرده است.

 

رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور تصریح کرد: امروز روزی نیست که تنها به دست دولت در اقتصاد مقاومتی نگاه کنیم و همه باید آستین بالا بزنند و جهاد بزرگ اقصاد مقاومتی را در کشور شروع کنند.

 

رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور امروز هر کسی می تواند در اقتصاد گامی بردارد بر او واجب است که در این مسیر گام بردارد چرا که  امروز مسئله اقتصاد تنها گذران زندگی نیست بلکه یک جهاد بزرگ و مسئله مایوس کردن آمریکا در شکست جمهوری اسلامی ایران و تبدیل کردن ایران به یک قدرت بزرگ اقتصادی است.

 

رضایی بیان کرد: امروز مسئله پیروزی جمهوری اسلامی در بعد اقتصادی است و یک جهاد بزرگ است که کمتر از بیرون کردن صدام از کشور نیست.

 

وی تصریح کرد: مسئله اقتصاد که رهبر انقلاب پرچم داری اقتصاد مقاومتی را به دست گرفتند یک انقلاب و نهضت بزرگ است که واجب است تا آنجایی که نیاز است به صحنه بیاییم و حد معینی ندارد.

 

رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور  تاکید کرد: برای اینکه زندگی مردم درست  شود و پشتوانه نظام  درست باشد و ایران تبدیل به یک کانون اقتصادی در منطقه شود باید به صحنه بیایم و این واجب کفایی حد معینی ندارد.

 

رضایی خاطرنشان کرد: امروز هر کسی که توان دارد اگر وارد صحنه اقتصاد مقاومتی نشود فردا باید جواب خدا و شهدا را بدهد.

 

وی با اشاره به  ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی توسط دولت گفت: دولت قرارگاه و فرماندهی ایجاد کرده و هفته گذشته آقای جهانگیری گزارشی را به مجمع دادند و ما نیز این گزارش را بررسی می کنیم و خدمت مقام معظم رهبری ارائه خواهیم داد.

 

رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور  ادامه داد:  این کار دولت است و ما در صحنه عمل این اقدامات را ارزیابی می‌کنیم و در دیماه و یا بهمن ماه گزارشی خدمت مردم از فعالیت‌های دولت در راستای اقتصاد مقاومتی ارائه خواهد شد.

 

رضایی افزود: لبیک گویی به رهبر انقلاب تنها کار دولت نیست و همه مردم باید به صحنه بیایند.

 

وی با بیان اینکه بسیج و سپاه فعالیت گسترده ای را در کشور آغاز کردند و هزار دهستان در این راستا شناسایی شده است، گفت: فعالیت های اقتصاد مقاومتی اکنون در بیش از 110 دهستان آغاز و تا یک سال آینده بیش از 100 دهستان تحویل خواهد شد.

 

رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور  با اشاره به اینکه در کنار بسیج و سپاه، خیریه ها نیز وارد صحنه شدند تا در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند، گفت: تا کنون 40 خیریه در این راستا اعلام آمادگی کردند و خیریه امام علی(ع) قبول کردند تا خراسان جنوبی و فردوس را به عهده گیرند.

 

رضایی خاطرنشان کرد: قرار شده تا 25 روستای شهرستان فردوس به آبادانی برسانند و دیگر خیریه ها نیز کمک خواهند کرد و این اقدام در دیگر شهرستان های استان نیز عملی خواهد شد.

 

وی تصریح کرد:  انقلاب و جنگ به دست مردم بوده و اقتصاد را نیز باید به دست مردم حل کنیم و راهی غیر از این نداریم و منبع عظیم ما مردم است.

 

رئیس ستاد جهاد توان‌افزایی محرومین کشور  با اشاره به وجود افراد تحصیلکرده در روستاها، گفت:  این انسان ها  قطراتی هستند که باید از طریق مدیریت به هم وصل شوند تا تبدیل به دریا شوند وهر کس به توان خود باید باری از دوش انقلاب اسلامی بردارد.

 

رضایی با بیان اینکه  این کار در خراسان جنوبی به عنوان یک الگو اجرایی می شود، گفت: من به عنوان شخص خود از این نهادها  دفاع می کنم و ربطی به سپاه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دولت ندارد و خیریه ها برای لبیک گویی به رهبر خود آمده اند و امیدواریم امسال تا پایان سال کارنامه خوبی در برابر این لبیک گویی داشته باشند.

 

انتهای پیام/100 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.