کد خبر: 69123 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:

وقف برای انرژی هسته ای در خراسان‌جنوبی/ اوقاف باید مطالبات خود از شهرداری را احصاء کند

یرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برای دریافت موقوفات وقفی تملک شده باید ابتدا دستگاه های دولتی را پای کاربیاوریم از این رو باید اوقاف مطالبات خود از شهرداری را احصاء کند.

وقف برای انرژی هسته ای در خراسان‌جنوبی/ اوقاف باید مطالبات خود از شهرداری را احصاء کند
به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی مدیرکل اوقاف  و امور خیریه خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه وقف از حسنات و صدقات جاریه است، افزود: واقف برای دائم از حسنات، خیر و ثواب موقوفه‌اش بهره‌مند می‌شود.
 
 
 
وی خاطرنشان کرد:  امسال تاکنون 296 سند ثبتی برای موقوفات استان اخذ شده است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری یک هزار سند ثبتی دیگر برای موقوفات اخذ شد.
 
 
وی افزود: هم چنین در سال جاری تاکنون، 258 هکتار از اراضی وقفی تخلف شده به موقوفات برگشته است که ارزش ریالی این موقوفات 30 میلیارد تومان است.
 
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: امسال 50 وقف جدید صورت گرفته است که باید طبق برنامه ریزی خود 180 وقف جدید در سامانه ثبت شود.
 
 
 
حجت الاسلام گرایلی ادامه داد: از 50 وقف جدید سال جاری، به ترتیب در شهرستان های بشرویه 10، بیرجند نه، خضری سه، خوسف چهار، زیرکوه سه، سرایان چهار، سربیشه شش، طبس یک، قاین هشت و نهبندان دو وقف به وقوع پیوسته است.
 
 
 
وی یکی از بهترین اتفاقات موقوفات در سال جاری را راه اندازی درمانگاه طب سنتی امامزادگان باقریه دانست.
 
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در خراسان جنوبی نه هزار موقوفه با بیش از 20 هزار رقبه به ثبت رسیده است، یادآورشد: 700 وقف طی چند سال اخیر به وقوع پیوسته است که بیشترین وقف در اراضی کشاورزی بوده است.
 
 
وی یادآورشد:  در طول 78 سال 2 هزار و 300 سند برای موقوفات استان اخذ شده اما در پنج سال اخیر 2 هزار و 700 سند برای موقوفات اخذ شده است.
 
 
حجت الاسلام گرایلی بیان کرد: امسال در استان وقف برای فضای مجازی، انرژی هسته ای، رحلت امام خمینی، ترویج معارف دین در تلویزیون، مرکز سونوگرافی داشته ایم.
 
 
 
وی از احیا و مرمت حسینیه امام رضا (ع) بیرجند خبرداد و گفت: برای احیای این حسینیه 600 میلیون تومان هزینه شده است که 50 میلیون تومان از محل اعتبارات میراث فرهنگی تامین شده است.
 
 
 
وی با بیان اینکه در گرفتن موقوفات هدف اصلی دستگاه های دولتی است تا بعد از دستگاه ها مردم نیز پای کار بیایند، گفت: مطلبات اوقاف از شهرداری باید احصاء شود.
 
انتهای پیام/ 5

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب