آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 68973
تاریخ انتشار : 1395/08/21 - 14:18
امام جمعه بیرجند گفت: مجلس با رأی دادن به وزرای پیشنهادی شرایط پاسخگویی برای مسولان را فراهم کرده است و دولت هم باید پاسخگوی شعارهایی که سر داده باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی امام جمعه بیرجند در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سخنان هفته پیش خود که از رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی حمایت کرده بود گفت: به دلیل آن که بیشتر وقتم را به مسائل علمی می پردازم از اینکه این سه نفر قبلا هم به مجلس معرفی شده و رأی اعتماد نگرفته بودند و یکی از آن ها در جریان فتنه فعال بوده است اطلاعی نداشتم.

 

وی با اذعان به اینکه اگر همه دنیا هم موافق فتنه گران باشند فتنه گران مورد قبول ما نخواهند بود افزود: این را بدانید مجلس ما یک مجلس ولایی است و آن ها بخاطر اینکه متهم به کارشکنی از سوی دولت نشوند به وزرای پیشنهادی رأی دادند تا جامعه  به سوی دو قطبی شدن نرود.

 

رضایی ادامه داد: با این کار مجلس شرایط پاسخگویی برای مسئولان را فراهم کرده است و دولت هم باید پاسخگوی شعارهایی که سر داده باشد.

 

امام جمعه بیرجند با بیان فرازهایی از سخنان امام خامنه ای که فرموده بودند تهدید و تحقیر منتقدان خلاف حکمت است افزود: باید بین آحاد مردم وحدت باشد و مسولان با شرح صدر رفتار کنند و البته نباید تذکر منجر به بی اعتمادی شود.

 

رضایی به نتیجه انتخابات آمریکا واکنش نشان داد و گفت: مردم آمریکا که به یک سرمایه دار رأی دادند که هیچ مبنایی را قبول ندارد و از ن›اد پرستی و زورگویی حمایت می کند چوبش را خواهند خورد البته برای ما تفاوتی نداشت که چه کسی رییس جمهور شود البته به نظر می رسد این اعتراضات نسبت به پیروزی ترامپ منجر به مهار وی توسط مردم خواهد شد.

 

وی به سالروز آزادی سوسنگرد اشاره و تأکید کرد عزت امروز ایران محصول آن روزهاست.

 

رضایی با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی گفت: وقتی رهبری می گوید کسی در خانه ما بدون مطالعه خواب نمی برد انتظار این است که جامعه هم اینگونه باشد.

 

امام جمعه بیرجند به روز تصویب قانون اساسی اشاره کرد و افزود: باید سعی شود که قانون حاکم باشد متأسفانه امروز شاهد آنیم برخی به بقیه تهمت می زنند و تهمت خود را اثبات نمی کنند.

 

وی روز بیماران کلیوی و دیابت را گرامی داشت و گفت: دنیا به سمت طبیعت گرایش دارد تا مریضی ها را کم کند اما متأسفانه شاهد افزایش مصرف موادی شیمیایی هستیم که باعث بروز بیماری های مختلف می شود.

 

انتهای پیام/نظرات کاربران

سلام. به نظر من شهروند این خیلی بد است که امام جمعه شهرم بگوید درگیر مسائل علمی بودم و از چنین مسئله مهمی که مسئله ای کشوری و حساس است اطلاع نداشتم!!!!! جناب دکتر رضایی شما در مقام امام جمعه مرکز استان باید اطلاعات سیاسی خود را به روز داشته باشید چون شما الگوی خیلی از مردم در مسائل بصیرتی هستید.
فتنه گران بایدازمردم عذرخواهی کنند.دولت هم باید به دلیل بکارگیری فتنه گران در مسئولیت ها از مردم عذرخواهی کند.دولت بهتره به جای سیاسی کاری و نگه داشتن فتنه گران به فکر حل مشکلات مردم باشد.اقتصاد را درست کند. چرا بی خودی وعده 100 روزه داده در صورتی که نمی تواند کاری کند.فقط خوشحاله دوست آمریکا شده. الانم که آمریکایی ها با نقشه جدید وروی کارآوردن ترامپ، روحانی را نا امیدکردند و با روش جدید به فکر نابود کردن اسلام و ملت ها هستند. مانند اوباما که با روش جدید آمد. همیشه آمریکا این گونه بوده است.
ای کاش محکم پای حرفتون ایستاده بودید حاج آقا
واقعا حاج آقا اطلاع نداشتید؟!!! باشه پس لطفا محکم در برابر فتنه گرانی که شکوه حماسه حضور مردم را در سال 88 خراب کردند بایستید و از آن‌ها برائت بجویید و دوری کنید. محکم بگویید مرگ بر همه فتنه‌گران عالم. خداوند فتنه گران را لعنت و نابود کند.
اگر اخلاص باشد و حقیقت گویی و ساده زیستی دنبال شود ، همه چیز درست میگردد.


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.