سرویس: اجتماعی کد خبر: 68657 ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه:

برجام برای ملت ایران پرهزینه بود/ قبول شکست برجام از عزت دولت نمی‌کاهد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه گفت: رئیس‌جمهور نیز گاهی از بدعهدی و نافرجام بودن برجام سخن می‌گوید و گاه از پرثمر بودن برجام! که واقع بینی در این خصوص توسط دولت و قبول شکست برجام نه تنها از عزت دولت نمی‌کاهد بلکه اقرار به خطا و تلاش برای جبران آن بر عزت دولت خواهد افزود.

برجام برای ملت ایران پرهزینه بود/ قبول شکست برجام از عزت دولت نمی‌کاهد
به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام صفری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه در گفتگو با آوای سربیشه، گفت: اگر  فرمایشات مقام معظم رهبری را مرور کنیم، می‌بینیم که بخش عمده‌ای از سخنان ایشان حول محور برجام و آثاری است که قرار بود جامعه از آن متنعم شود، اما متأسفانه هیچ نشانی از آن در دوران پسابرجام مشاهده نشد و به واقع  تأثیری در روند بهبود اقتصادی و معیشتی جامعه نداشت.
 
 
 
وی افزود: اثبات بدعهدی آمریکایی‌ها را می‌توان از آثار پرثمر برجام در جامعه دانست که بیش از آنکه برای عموم مفید باشد برای خواص جامعه مؤثر است.
 
 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه اظهار کرد: دولت متأسفانه در توصیف برجام برای آحاد مردم، مبالغه‌ای عظیم را در پیش گرفت و انتظار عمومی را از تأثیرات برجام به حدی بالا برد که امروز عدم ثمر‌دهی برجام، جای هیچ توجیهی را برای دولت نگذاشته است.
 
 
 
صفری خاطرنشان کرد: زمانی که دولت وارد عرصه انتخابات شد، مهم‌ترین مزیت رقابتی خود نسبت به دولت‌های قبل را در دیپلماسی قوی و بالابودن توان فنون مذاکراتی با آمریکا و دولت‌های غربی عنوان و راه برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی را در به ثمر رسیدن مذاکرات هسته‌ای و ایجاد یک رابطه جهانی با کشورهای مستکبر بیان کرد.
 
 
 
وی گفت: به هر حال نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقوله مذاکرات هسته‌ای از همان روز اول، یک نگاه غیر خوش‌ بینانه بود و همیشه هشدار ایشان به مسئولان دولتی و تیم مذاکره‌کننده بر قوت خود باقی بود و همیشه از آمریکا به عنوان یک قدرت بدعهد مستکبر یاد فرموده‌اند و راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی را تنها توجه به ظرفیت‌های داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی بیان کردند.
 
 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه اظهار کرد: اما این هشدارها نه تنها در دولت اثر نگذاشت بلکه دولتمردان با اعتقاد به وفاداری غرب، قدم به عرصه دیپلماسی گذاشته و تمام تمرکز خود را صرف ایجاد توافق هسته‌ای کرده و دائماً بر موثر بودن این توافق در رفع موانع پیشرفت اقتصادی که عمدتاً تحریم‌های ظالمانه بود، به صورت یک‌باره تأکید مؤکد داشتند.
 
 
 
صفری تصریح کرد: اوضاع امروز پرده از واقعیتی برداشته که دیروز رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را در "خشت خام" می‌دیدند و برای ایشان مثل روز روشن بود که آمریکا نقض‌کننده پیمان خواهد بود و هیچ‌گاه به وعده‌های خود عمل نخواهد کرد چراکه مشکل جمهوری اسلامی و آمریکا یک مشکل ماهیتی و ایدئولوژیک است.
 
 
 
وی اضافه کرد: اما نکته‌ای که در فرمایشات مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید شده، حل مشکل کشور در تکیه بر توان داخلی است نه اعتماد و تکیه بر قول دولت‌های بدعهد آمریکا و هم‌پیمان‌های او.
 
 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه گفت: امروز زمان انداختن تقصیر به گردن آمریکای بدعهد نیست چراکه برای همه مشخص بود که آمریکا شیطان بزرگ است و اگر بارها نقض پیمان کرده است این را باید به شخصیت و ماهیت ذاتی او پیوند داد.
 
 
 
صفری با بیان اینکه متمایل شدن به سمت آمریکا و اعتماد به او نتیجه‌ای جز تأخیر در تحقق فرمایشات رهبر عزیزمان در تکیه بر اقتصاد مقاومتی دربرنداشت افزود: تعطیلی کارخانه‌ها و زمین‌گیر شدن صنعت، بالا رفتن نرخ بیکاری و … نتیجه خوش بینی و اعتماد به دشمن بدعهد است.
 
 
 
وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور نیز گاهی از بدعهدی و نافرجام بودن برجام سخن می‌گوید و گاه از پرثمر بودن برجام! که واقع بینی در این خصوص توسط دولت و قبول شکست برجام نه تنها از عزت دولت نمی‌کاهد بلکه اقرار به خطا و تلاش برای جبران آن بر عزت دولت خواهد افزود.
 
 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه تصریح کرد: هر چند ملت ایران برای کسب تجربه برجام بهای سنگینی پرداخت و دستاوردهای علمی دانشمندان شهیدش را با دست خود مدفون ساخت، اما علی‌رغم این سرمایه‌گذاری سنگین، اگر دستاورد تجربه برجام، اثبات مجدد بدعهدی و غیرقابل اطمینان بودن آمریکا باشد و بار دیگر اثبات کند که آمریکا تغییر ماهیت نداده و همچنان شیطان بزرگ است و نمی‌توان به او اعتماد و با او مذاکره کرد، در این صورت می‌توان برجام را تجربه‌ای گرانبها و برای ملت ایران پرهزینه ارزیابی کرد.
 
 
 
صفری گفت: امروز تجربه برجام و دام مذاکره با آمریکا، نقطه عطفی در سرنوشت کشور است و تاریخ به داوری خواهد نشست که آیا سیاستمداران ما با ساده‌اندیشی یا خدای ناکرده ذلت در برابر دشمن منافع ملی ایران را در قمار مذاکره با آمریکا قربانی کردند یا عزتمندانه در برابر حیله‌های شیطان بزرگ ایستادند و از استقلال و جایگاه رفیع ایران در عرصه بین‌المللی دفاع کردند.
 
 
 
انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب