سرویس: نهبندان کد خبر: 65935 ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

توسعه استان طی 12 سال در حد انتظار نیست/ لزوم ایجاد مشوق‌های ویژه و خاص برای جذب سرمایه‌گذار به استان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت:آنطور که انتظار می رفت، استان در این 12 سال توسعه نداشته و بیشتر استقرار ادارات مدنظر مسئولان بوده است و تلاش خود را تنها به این حوزه اختصاص دادند.

توسعه استان طی 12 سال در حد انتظار نیست/ لزوم ایجاد مشوق‌های ویژه و خاص برای جذب سرمایه‌گذار به استان

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در خصوص 12 ساله شدن استان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: آنطور که انتظار می رفت، استان در این 12 سال توسعه نداشته و بیشتر استقرار ادارات مدنظر مسئولان بوده است و تلاش خود را تنها به این حوزه اختصاص دادند.

 

وی افزود: محور توسعه استان سند آمایش سرزمینی است که باید مطالعه جامعی در این خصوص انجام شود و پتانسیل های استان بر این اساس برنامه ریزی شود .

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: استان از نظر زیرساخت ها توسعه چندانی پیدا نکرده و جاده های یکطرفه، تعداد پروازهای فرودگاه، راه آهن، هتل و...از جمله زیرساخت هایی است که نیازمند توجه ویژه است و تاکنون پیشرفتی نداشته است.

 

افضلی تصریح کرد: متاسفانه در این 12 سال هیچ صنعت قوی در استان شکل نگرفته تا اشتغالی ایجاد شود. بهره برداری از معادن و ایجاد واحدهای فراوری، استفاده از انرژی های نو و بادی، فولاد قاین، سیمان باقران از جمله طرح هایی است که می تواند به توسعه استان کمک کنند اما تاکنون مورد بی مهری قرار گرفته اند.

 

وی بیان کرد: خشکسالی های پی در پی هم مزید بر علت شده و از بین رفتن اشتغال کشاورزی، بیکاری، خالی از سکنه شدن روستاها از عواقب آن است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث انتقال آب به استان یکی از مهم ترین طرح های استان است که هنوز در مرحله مطالعاتی است و هر روز انتقال آب از یک جا مطرح می شود. اما چرا با گذشت این همه مدت این طرح هنوز مشخص نشده و آغاز نمی شود.

 

افضلی تاکید کرد: یکی از مهم ترین دلایل عدم توسعه استان نبود سرمایه گذار است. وقتی که شرایط برای حضور سرمایه گذار فراهم نباشد قطعا سرمایه گذاری هم انجام نخواهد شد.

 

وی افزود: باید برای جذب سرمایه گذار به استان مشوق های خاص اندر خاص و حتی بالاتر از خاص قرار دهیم تا بتوانیم برای جوانان استان اشتغال ایجاد کنیم.

 

وی اظهارکرد: وقتی در مشهد همه مشوق ها برای حضور سرمایه گذار فراهم باشد قطعا سرمایه گذار نمی آید در نهبندان که هیچ زیرساختی ندارد و مشوقی هم برای سرمایه گذار قرار نداده، سرمایه گذاری کند.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: دوبانده کردن جاده ها، آغاز اجرای عملیات راه اهن، تقویت پایانه های مرزی، ایجاد مراکز آزاد تجاری، فراوری معادن، توسعه صنعت گردشگری، آبرسانی به روستاها، بهره وری بخش کشاورزی و احیای قنوات و ... از مهم ترین اموری است که نمایندگان و مسئولان استان باید پیگیر آن باشند و این امور جز با وفاق و همدلی در جهت منافع استان محقق نمی شود.

 

انتهای پیام/7


نظرات بازدیدکنندگان

محمد
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳

سلامباتنگ نظریها وبرخوردهای سلیقه ای که جناب حسنی مقدم استانداری میکنه همین سرمایه گذازمنطقه ویژه هم جون به لب شده وهیچ انگیزه ای جهت کارنداره اونوقت مخادسرمایه گذاربیاد؟؟؟


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب