سرویس: اجتماعی کد خبر: 64253 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰

امام جمعه بیرجند:

برخی اعلام می‌کنند روحانیون جایشان را به روانپزشکان ببخشند

امام جمعه بیرجند گفت: امروز از سوی استکبار رسما اعلام شده که لشکر فضای مجازی جهت نابودی اسلام، قرآن و پیامبر(ص)، کمر همت بسته است.

برخی اعلام می‌کنند روحانیون جایشان را به روانپزشکان ببخشند

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی امام جمعه بیرجند شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک علمای اهل تشیع و تسنن در بیرجند، اظهار کرد: باید در پرتو بیداری اسلامی، نحوه تعامل پذیری مذاهب اسلامی بیشتر از پیش در جامعه تقویت شود.

 

وی افزود: علمای شیعه و سنی باید اصول دشمن ستیزی، دشمن شناسی و همچنین معرفت شناسی عمیق را در سرتاسر جامعه نهادینه کنند.

 

امام جمعه بیرجند برپایی قسط و عدل و همچنین رفع اختلاف و کدورت را از مهمترین اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص) برشمرد و یادآور شد: یکی از بزرگترین نعمت‌هایی که در کشور ایران شاهد آن هستیم، زندگی مسالمت آمیز اهل تشیع و تسنن است.

 

رضایی ادامه داد: خداودند را شاکریم که در خراسان جنوبی نیز شاهد انس و الفت بین شیعه و سنی هستیم و وحدت و همبستگی این عزیزان، مثال‌زدنی است.

 

وی ضمن اشاره به نقش بارز روحانیت در جامعه تصریح کرد: آنچه که باید به آن توجه کنیم آن است که روحانیت اعم از شیعه و سنی باید در جامعه مفید باشند.

 

امام جمعه بیرجند اضافه کرد: درواقع عاقل، کسی هست که آینده را ببیند چرا که زمان حال را همه می‌بینند.

 

رضایی خاطرنشان کرد: باید روحانیت اعم از شیعه و سنی به جامعه بصیرت و آگاهی ببخشند و از کنار مسائل پیرامون شان به سادگی عبور نکنند.

 

وی ضمن اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر"اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل" عنوان کرد: امروز از سوی استکبار رسما اعلام شده که لشکر فضای مجازی جهت نابودی اسلام، قرآن و پیامبر(ص)، کمر همت بسته است.

 

امام جمعه بیرجند ادامه داد: متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم که اعلام شده روحانیون باید در جامعه، جای خویش را به روانپزشکان ببخشند اما ما باید در راستای کاهش آسیب‌های فضاهای مجازی با فرزندان‌مان ارتباط صمیمانه برقرار کرده و با آن‌ها مرتبط باشیم.

 

رضایی از صهیونیست‌ها، به عنوان داعشی‌های یهودیان یاد و اذعان کرد: ما باید در این خصوص، دنبال پیدا کردن یک منطق اساسی باشیم.

 

وی با اشاره به این که باید در جامعه فعلی، فضاهای مجازی از سوی مسوولان ذیربط به صورت کامل مدیریت شود، ابراز کرد: امروز روزبصیرت، آگاهی، هوشمندی و بیداری است.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: این ماه، بهترین ماه و روزها و شب‌هایش، بهترین روزها و شب‌هاست و باید سعی کنیم که بهترین استفاده را از ایام این ماه مبارک داشته باشیم.

 

رضایی به روز قدس اشاره و اظهار کرد: روز قدس به عنوان یادگار و هدیه‌ای از امام راحل(ره) برایمان باقی مانده است و ایشان با خیراندیشی این روز را باعنوان نقطه تضاد ما با کفر نامگذاری کرده‌اند.

 

وی با تاکید بر این که امیدواریم جامعه بیشتر از گذشته، به سمت هوشیاری پیش رود، بیان کرد: انتظار می‌رود که مردم متدین و مسلمان ایران و در راس آن، مردم فهیم خراسان‌جنوبی همانند سنوات گذشته در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور پرشوری داشته و مشت محکمی بر دهان استکبار بکوبند.

 

انتهای پیام/101/الف/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب