آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 64252
تاریخ انتشار : 1395/04/10 - 05:26
امام جمعه اهل بیرجند گفت: متاسفانه‎ افراط‌گرایی و کشتارهای بی‎رحمانه توسط عده‎ای که خود را منتسب به اسلام دارند در این دوره انجام می‎شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مولوی غلام‌حیدر فاروقی امام جمعه اهل‌سنت بیرجند، شامگاه چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی علمای تشیع و تسنن خراسان جنوبی و مراسم ضیافت افطار با امام جمعه بیرجند، با اشاره به این که پیامبر اکرم(ص) مسبب نزول رحمت به همه مسلمانان جهان هستند، اظهار کرد: تفرقه و اختلاف، مهمترین علت همه بدبختی‌های مسلمانان است که باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.

 

وی با بیان این که در حال حاضر، امت اسلامی در بدترین دوران حیات‌ش به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: متاسفانه افراط‌گرایی و کشتارهای بیرحمانه توسط عدهای که خود را منتسب به اسلام دارند در این دوره انجام میشود.

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به این که دین اسلام، تنها دینی است که در آن به مدارا و رعایت حقوق بشر توصیه اکید شده است، تصریح کرد: بر اساس این دین، مسلمانان در قبال جان و مال یکدیگر پاسخگو هستند.

 

مولوی فاروغی با اشاره به این که براساس آیات و روایات متعدد قرآنی، کسی که سبب قتل جان یک انسان می‌شود، جایش در جهنم است، یادآور شد: اسلام حتی در خصوص حق و حقوق کفار نیز آیاتی دارد.

 

وی با بیان این که اسلام، بهترین حقوق را برای بشر تامین کرده است، متذکر شد: متاسفانه عده‌ای با ناآگاهی از فرامین و دستورات اسلام، در این خصوص اقدام به نقل شایعاتی کرده‌اند.

 

دشمنان با اقدامات وحشیانه در راستای اسلام‌هراسی تلاش می‌کنند

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند عنوان کرد: دشمنان از صدر اسلام به فکر نابودی و براندازی اسلام بوده‌اند و در حال حاضر نیز با اقدامات وحشیانه در راستای گسترش اسلام‌هراسی در میان آحاد مردم تلاش می‌کنند.

 

مولوی فاروقی با اشاره به این که دشمنان درصدد خاموش کردن نور اسلام هستند، افزود: ‏باید توجه کنیم که اسلام دین اخلاقیات است.

 

وی با بیان این مطلب که استکبار جهانی منافع خود را در تفرقه و اختلاف میان مسلمانان می‌بیند، گفت: زمانی که بین مسلمانان تفرقه و اختلاف بیفتد، دشمن به نحو احسن می‌تواند به اهداف شوم خود دسترسی پیدا کند.

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند اسلام را دین شفقت و مهربانی دانست و افزود: در دین مبین اسلام، حتی در خصوص چگونگی رفتار با حیوانات نیز دستورهایی آمده است.

 

جنایات داعش مصیبت عظمی است

 

مولوی فاروقی با اشاره به داعش اظهار کرد:‌ متاسفانه گروه داعش، خود را منتسب به اسلام می‌داند و به اسم اسلام و با هدف ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی اقدام به هرجنایتی می‌کند و حتی هنگام کشتن انسانها الله‌اکبر نیز میگویند که این یک مصیبت عظمی است.

 

وی عملکرد عدهای ناآگاه را سبب ضربه زدن به دین اسلام عنوان کرد و افزود: توصیهها و آیات قرآن‌کریم درسی برای جهانیان است که بدانند دین اسلام دین رحمت و اخلاقیات بوده و هدف بعثت نیز تکریم اخلاق است.

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان این که اسلام، دین عدالت در همه زمینه‌هاست، یادآور شد: بالاترین درجه اسلام، ایثار و محبت است.

 

مولوی فاروقی صبر، شکیبایی، مواسات و همدردی را مهمترین فلسفه ماه رمضان دانست و گفت: عفو و بخشش از مهمترین ویژگی‌های اخلاقی پیامبر(ص) است و زمانی رحمت در جهان تحقق مییابد که به سیره پیامبر(ص) عمل کنیم.

 

انتهای پیام/101/ژ/4

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.