آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 64251
تاریخ انتشار : 1395/04/10 - 04:30
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: برگزاری نشست‌های تقریب مذاهب اسلامی، اتمام حجتی است برای افرادی که دنبال ایجاد تفرقه هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی شامگاه چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی علمای تشیع و تسنن خراسان جنوبی که در دفتر امام جمعه بیرجند برگزار شد، با بیان این که دین مبین اسلام مشتمل بر علمای شیعه و اهل سنت در کنار یکدیگر است، اظهار کرد: در هیچ جایی نام علمای شیعه یا اهل سنت به صورت جداگانه آورده نشده است.

 

وی با اشاره به این که یکی از مهمترین برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی مسالمت‌آمیز شیعه و اهل سنت در کنار یکدیگر است، تصریح کرد: علمای شیعه و سنی همگی پیرو پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) بوده و با توسل به اسلام و قرآن در کنار یکدیگر قرار دارند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اختلاف افکنی، اسلام‌ستیزی و کشتار مسلمانان جهان را از شیوه‌های امروز دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: نمی‌توان این واقعیت را نادیده گرفت که امروزه هریک از فرقه‌ها و مذاهب اسلامی دارای پیروان زیادی هستند و برهمین اساس، لزوم وحدت و همبستگی مسلمانان شکل عینی و واقعی پیدا می‌کند.

 

لطفیان با اشاره به برگزاری نشست‌های شیعه و اهل سنت یادآور شد:‏ برگزاری اینگونه نشست‌ها در زمینه تقریب مذاهب اسلامی، اتمام حجتی است برای افرادی که دنبال ایجاد تفرقه هستند.

 

وی ادامه داد: این همایش‌ها،حاکی از وحدت و همدلی مردم مسلمان و ولایتمدار است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به هجمههای گروههای تکفیری، متذکرشد: در حال حاضر جهان اسلام گرفتار جریان افراط‌گرایی تکفیری است و مبلغان بایستی به تبیین مبانی اندیشه‌های انحرافی تکفیری‌ها برای جوانان بپردازند.

 

نباید در اظهار دشمنی با جبهه کفر دچار خجالت شویم

 

لطفیان بر انتقال اصل خیرخواهی از زبان گویای عالمان و همچنین فرهیختگان به جامعه تاکید کرد و گفت: آنچه که باید به آن توجه کنیم آن است آن است که نباید در اظهار دشمنی با جبهه کفر دچار خجالت شویم.

 

وی در ادامه به یکی از شگردهای دشمنان در ایجاد تفرقه بین مسلمانان اشاره کرد و افزود: دشمن از رسانه‌های خود برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی بهره می‌گیرد و با راه‌اندازی شبکه‌های مختلف تلویزیونی تحت عنوان حمایت ازشیعه یا اهل سنت، تبلیغات گسترده‌ای را به راه انداخته است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به روز قدس، اظهار کرد: روز قدس، روز وحدت مسلمانان جهان در مقابل اسرائیل است و این روز به شیعه یا سنی به صورت جداگانه متعلق نیست.

 

لطفیان، انسجام و همبستگی عالمان و فرزانگان با عزم راسخ و اراده جدی، توسعه و تقویت نیروی انسانی و همآوایی علمایی که در زمینه تقریب مذاهب تلاش میکنند را از مهمترین اهداف برگزاری نشست علمای اهل تشیع و تسنن عنوان کرد.

 

وی با اشاره به این نکته که در راه مبارزه با دشمنان و معارضان جبهه حق و توحید نباید هیچگونه مصاحمهای به خرج داده شود، عنوان کرد: دلیل این موضوع آن است که غفلت از دشمن درونی و بیرونی به صلاح جامعه و مملکت نیست و نباید از آن غفلت کرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ضمن تاکید بر  تقویت جبهه بیداری اسلامی به منظور رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی، بیان کرد: بعضی از وابستگیهایی که در کشورهای اسلامی به وجود آمده است مانع حق‌جویی شده است و نباید این اتفاق در کشور جمهوری اسلامی بیفتد.

 

انتهای پیام/101/پ/4

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.