سرویس: اخبار استان کد خبر: 56099 ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم بیرجند تأکید کرد:

تقویت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سبب تحول استان می‌شود

نماینده مردم بیرجند در مجلس به اهمیت ایجاد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و منطقه ویژه اقتصادی در بیرجند اشاره کرد و اظهارداشت: باید این ظرفیت های تقویت شود.

تقویت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سبب تحول استان می‌شود

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در جمع مردم بیرجند در مسجد امام حسن عسکری(ع) با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ایام میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) اظهارداشت: اسلام نماد وحدت و نورانیت است.

 

وی با بیان اینکه یکی از اهداف پیامبراسلام(ص) ایجاد وحدت و همبستگی در جامعه بوده است، گفت: قبل از دوران بعثت رسول الله(ص) برادرکشی، تجاوز، اختلاف و تفرقه وجود داشت که در تاریخ به نوع رفتار و کردار مردم آن دوران اشاره کرده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه هر چیزی که موجب از همگستگی جامعه شود، از طرف پیامبرمکرم اسلام(ص) نهی شده است، بیان کرد: صله‌رحم، قرض دادن، برادری و وحدت و موارد متعدد دیگری از سوی اسلام و قرآن بسیار بر آن تأکید شده است.

 

وی در ادامه افزود: تمام دین اسلام خوبی است و پیامبرعظیم الشأن(ص) همه را دعوت به خیر کرده است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت گسترش و ترویج سبک زندگی اسلامی، گفت: سبک و سیاق زندگی غربی بر شیوه فردگرایی، بی‌بند و باری و بی‌عفتی پایه گذاری شده است.

 

وی با بیان این مطلب تأکید کرد: کسانیکه‌ دنبال سبک زندگی غربی هستند، هیچ‌گاه زندگی خوش و آرامی ندارند؛ آمار بی‌عفتی، طلاق و آسیب‌های اجتماعی در این خانواده‌ها بالا است.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در حال حاضر آمار طلاق در استان خراسان جنوبی بالا است، گفت: عفت و پاکدامنی که اسلام به آن تأکید فراوانی دارد، بنیان خانواده‌ها را مستحکم ‌می‌کند.

 

وی در ادامه یادآور شد: سبک زندگی غربی برابر با از همگستگی اجتماعی است، شبکه‌های ماهواره‌ای رایگان غربی هدف آنان از هم‌پاشیدگی بنیان خانواده‌ها و بی‌بندی باری است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی سیاست انگلیس را ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در بین قومیت‌ها و نژادها دانست و افزود: بهائیت محصول انگلیس در کشورهای اسلامی است.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود به اهمیت ایجاد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و منطقه ویژه اقتصادی در بیرجند اشاره کرد و اظهارداشت: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند می‌تواند آینده مرکز استان و منطقه را متحول کند و ظرفیت بسیار خوبی در بیرجند است.

 

حجت الاسلام عبادی بر لزوم توجه به تقویت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان تأکید کرد و افزود: تاکنون سفرای زیادی از کشورهای مختلف مقیم در تهران به بیرجند و دیگر مناطق استان سفر داشته‌اند و از نزدیک در جریان ظرفیت‌های خراسان جنوبی قرار گرفته‌اند و حمایت از دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه می‌تواند بستر خوبی برای پیشرفت استان باشد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پیشرفت پروژه های سیمان باقران و شمش چدن را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: با راه‌اندازی این کارخانه‌ها اشتغالزایی فراوانی در منطقه ایجاد می‌شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب