سرویس: اجتماعی کد خبر: 5070 ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵

فرستنده متوسط قدرت دیجیتال نهبندان افتتاح شد

با حضور استاندار خراسان جنوبی فرستنده متوسط قدرت دیجیتال شهرستان نهبندان به طور رسمی افتتاح و راه‌اندازی شد.

فرستنده متوسط قدرت دیجیتال نهبندان افتتاح شد

به گزارش خاورستان :قهرمان رشید شب گذشته در سفر به شهرستان نهبندان و در آیین افتتاح رسمی فرستنده متوسط قدرت دیجیتال این شهرستان گفت: خراسان جنوبی استانی با شرایطی ویژه و خاص است اما مردمانی صبور و مومن دارد که زبانزد خاص و عام هستند.

وی با بیان این‌که مردم این استان دارای اندیشه‌ و سنت‌های حسنه با ریشه‌های اسلامی و توحیدی هستند، ادامه داد: همین شاخص‌ها سبب شده تا مردم این نقطه از ایران اسلامی با کمترین امکانات و با وجود شرایط سخت همیشه در صحنه‌ها حضوری پرشور داشته باشند.

تمامی دشمنان اسلام در افغانستان علیه ایران اسلامی پایگاه دارند

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به هم‌مرز بودن این استان با کشورهای افغانستان و پاکستان تصریح کرد: تمامی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی هم‌اکنون در کشور همسایه ما یعنی افغانستان پایگاه دارند و سعی دارند تا با تهاجم فرهنگی استان و کشور را مورد تهاجم فرهنگی قرار دهند.

وی متذکر شد: اما بیشترین توجه مردم استان به مباحث فرهنگی و داخلی است.

رشید با بیان این‌که خراسان جنوبی به دلیل خشکسالی‌های چندین ساله و محروم بودن دارای جاذبه‌های فراوانی نیست، افزود: این استان به لحاظ اماکن تفریحی با کمبود مواجه است و راه‌اندازی شبکه دیجیتال در این استان و شهرستان‌ها یکی از اقدامات موثر بوده است تا حداقل مردم از مزایای آن بهره‌مند شوند.

فرستنده متوسط قدرت دیجیتال نهبندان 36 شبکه تلویزیونی و رادیویی است

وی فرستنده متوسط قدرت دیجیتال نهبندان را دارای 20 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی با کیفیت عنوان کرد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با افتتاح فرستنده متوسط قدرت دیجیتال در شهرستان نهبندان پوشش دیجیتالی در خراسان جنوبی به 60 درصد افزایش یافته است.

رشید با اشاره به پراکندگی زیاد شهرستان نهبندان گفت: هم‌اکنون پوشش دیجیتال در شهر نهبندان و روستاهای بخش مرکزی است و تدابیر لازم در این زمینه برای بخش شوسف این شهرستان و روستاهای آن اتخاذ شده تا مردم این بخش و روستاها از نعمت شبکه‌های دیجیتال بهره‌مند شوند.

وی راه‌اندازی فرستنده متوسط قدرت دیجیتال را عاملی موثر در ترویج فرهنگ‌ها و موئلفه‌های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و دینی دانست.

در ادامه استاندار خراسان جنوبی برای دیدار مردمی به روستای چاهبک بخش مرکزی نهبندان سفر کرد.

منبع :/فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب