سرویس: اجتماعی کد خبر: 4763 ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۰

موجودی که ۵ دقیقه ای انسان را می خورد...

اگر پیراناها با دندان‌ های تیز خود به یک انسان حمله کنند، چقدر زمان لازم است تا وی را نجات دهیم؟ گفته می شود ۵۰۰ ماهی پیرانا می توانند یک انسان را در ۵ دقیقه بخورند، اما .

موجودی که ۵ دقیقه ای انسان را می خورد...

به گزارش خاورستان :، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، تئودور روزولت، از سفری که به جنگل‌های آمازون داشت، ماجرایی را تعریف کرد که در آن گروهی از ماهیان پیرانا در مدت زمان چند دقیقه یک گاو را خوردند.


به نظر می‌ رسد که یا گاو مذکور کوچک بوده و یا روزولت با خیل عظیمی از ماهیان پیرانا مواجه شده است.

 به گفته ری اوکزارزاک، مسئول بخش ماهیان آکواریوم ملی بالتیمور، برای اینکه این ماهیان گوشتخوار یک انسان 90 کیلویی را در مدت  5 دقیقه بخورند، 300 تا 500 قطعه ماهی پیرانا لازم است. اما آیا چنین حادثه‌ای تا کنون اتفاق افتاده است؟

متاسفانه اسم پیراناها بد در رفته است. درست است که آنها حیواناتی گوشتخوارند و دندان‌ های تیزی دارند، اما مواردی که حاکی از خوردن یا گاز گرفتن انسان ها در فهرست غذایی اشان باشد، بسیار کمیاب است. گفته می شود پیراناها بیشتر تمایل دارند از ماهیان و گیاهان تغذیه کنند، تا اینکه به انسان حمله کنند.


با وجود این، اگر روزی هوس کردید در آب‌های آمازون شیرجه بزنید، مطمئن شوید که هیچ زخم بازی روی بدنتان  نباشد؛ چرا که بوی خون سبب جلب پیراناها می‌ شود!

منبع:/شبکه ی خبر

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب