سرویس: سیاسی کد خبر: 47225 ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۰

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه:

دشمنان چشم طمع خود را به مجلس خبرگان دوخته اند/مشکلات اساسی کشور به سیاسی کاری افراد برمیگردد نه تحریم‌ها/ تیم مذاکره کننده نقطه ضعفی از خود نشان ندهد

بادامچیان گفت: آمریکا وقتی موضع گیری رهبر معظم انقلاب را در مقابل زیادی خواهی های آن ها دید، یک بازی نمایشی تازه ای شروع کرد و آن تصویب قانونی بود که به سنا و کنگره ی آمریکا اجازه داده شد که توافق با ایران باید حتما توسط کنگره امضا شود.

دشمنان چشم طمع خود را به مجلس خبرگان دوخته اند/مشکلات اساسی کشور به سیاسی کاری افراد برمیگردد نه تحریم‌ها/ تیم مذاکره کننده نقطه ضعفی از خود نشان ندهد

به گزارش خبرنگار خاورستان، بادامچیان، قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دو انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس، امسال را سالی مهم به شمار آورده است.

 

وی افزود: دشمنان بیشتر به انتخابات نخبگان چشم طمع دوخته اند و به دنبال ورود نفوذی به این مجلس می باشند زیرا دریافته اند که مجلس خبرگان از نقش بسیار مهمی در کشور برخوردار است.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: دشمنان که از اصل نظام و بیداری اسلامی خشمگین اند و هراس دارند، به دنبال شیطنت در انتخاب هستند زیرا راه دیگری را برای فعال بودن خود نمی یابند و وظیفه ما در این جریانات، این است که با آگاهی نگذاریم نقشه های آن ها اجرایی شود.

 

بادامچیان تصریح کرد: مجلس دهم در زمانی شکل خواهد گرفت که دنیا در یک بحران به سر برده و یک پیچ تاریخی را پشت سر می گذارد.

 

وی گفت: نظام اسلامی به مرز 40 سالگی خود نزدیک می شود و این یعنی ورود به مرحله تکامل که بسیار حائز اهمیت است.

 

این فعال سیاسی ادامه داد: پس از انقلاب با پیروزی ها و موفقیت هایی که نصیب ملت ایران شد، از فقر و بیچارگی خارج شدیم و به یک استقلالی رسیدیم که هیچ قدرتی در جهان جرأت تحمیل کردن امرش را بر ما ندارد.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی افزود: در حال حاضر کشورهایی که خود را ابر قدرت جهان دارند در یک طرف میز مذاکره و کشور ایران در طرف دیگر می نشیند و با یکدیگر مذاکره می کنند و این یعنی اقتدار و استقلالی که توانسته ایم در این سال ها کسب کنیم.

 

بادامچیان گفت: ایران اسلامی بارها اعلام کرده است که زیر بار حرف زور نمی رود و رهبر معظم انقلاب نیز با سخنان گهر بار خود باعث شده اند که دشمنان نتوانند آنچه را می خواهند به آن برسند.

 

وی ابراز داشت: این اقتدار آنقدر مهم است که نتانیاهو در سخنانش اعلام می کند که اگر تحریم را بردارید امنیت اسرائیل به خطر خواهد افتاد.

 

این فعال سیاسی ادامه داد: در خصوص آزادی بسیار بحث می شود و اینکه در این نظام رئیس جمهورهای مختلف به روی کار آمده اند خود نشان از آزادی است که در ایران وجود دارد.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: استکبار می داند که نمی تواند به ایران حمله نظامی کند و تحریم ها نیز بر ایران تاثیری نداشته است به همین دلیل می کوشد در انتخابات از کسانی که اعتقاد زیادی به نظام ندارند حمایت کند.

 

بادامچیان با بیان اینکه دولت ها باید با مجلس هماهنگ باشند، گفت: با انتخاب ملت و هوشیاری ما باید مجلس دهم، مجلسی باشد که در جهت رفع مشکلات مردم،کمک به دولت، اقتدار و استقلال نظام را مد نظر قرار دهد و باید همه با هم در این زمینه همکاری کنیم.

 

وی یادآور شد: در همگرایی اصولگرایی کارهایی صورت گرفته است زیرا یکی از الزامات اقتدار نظام نیز وحدت می باشد.

 

این فعال سیاسی در ادامه سخنانش به مذاکرات اشاره کرد و گفت: در بحث مذاکرات هسته ای ورابطه با آمریکا و غرب، بعد از انقلاب انواع توطئه ها و جاسوسی ها علیه ما شکل گرفت و با بسته شدن سفارت خانه، آمریکا رابطه ی خود را با ما قطع کرد و با رویکرد تهدید جلو آمد.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: آمریکا که دید ملت ایران در مقابل تهدید و جنگ و تحریم ها ایستادگی کرده و به اقتداری رسیده است که الگوی دیگر کشورها به حساب می آید راه مذاکرات را پیش گرفت که قبل از روی کار آمدن دولت دکتر روحانی شروع شد.

 

بادامچیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند من با اصل مذاکره مخالف نیستم ولی به آن خوشبین نیز نیستم، گفت: مذاکره کردن یک امر طبیعی است ولی آنچه مهم می باشد محتوای مذاکرات است.

 

 وی با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، مذاکرات سیر جدید خود را در پیش گرفت، خاطر نشان کرد: تیم مذاکره کننده تلاش کرد که به زیر بار زورگویی های آن ها نرود و اکنون نیز به تفاهم نامه لوزان رسیده است.

 

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه تفاهم نامه لوزان فقط مطبوعاتی است و توافق محسوب نمی شود گفت: این تفاهم نامه آنقدر مهم بود که تمامی رسانه های جهان به مدت 48 ساعت بر روی آن تمرکز داشتند و این نشان از اقتدار ایران دارد.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: آمریکا به این نتیجه رسیده است که ایران برنده میدان است، زیرا زیر بار حرف زور نرفته و در مقابل تحریم ها نیز ایستادگی کرده است.

 

بادامچیان افزود: آمریکا وقتی موضع گیری رهبر معظم انقلاب را در مقابل زیادی خواهی های آن ها دید، یک بازی نمایشی تازه ای شروع کرد و آن تصویب قانونی بود که به سنا و کنگره ی آمریکا اجازه داده شد که توافق با ایران باید حتما توسط کنگره امضا شود و رئیس جمهور هیچگونه حقی در این رابطه ندارد.

 

وی خاطر نشان کرد: کاری که آمریکایی ها شروع کردند ناشیانه ترین کار سیاسی است زیرا این تصمیمشان یعنی اینکه رئیس جمهور آمریکا بی اختیار و بی هویت است.

 

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه مجلس سنا با این کار خود آبروی اوباما را در جهان برد، گفت: جالب تر از همه این است که حیثیت گروه 1+5 نیز از بین رفت زیرا هر تصمیمی که بگیرند ارزشی ندارد و تازه فهمیده اند که چقدر تحقیر شده اند.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی با ییان اینکه تیم مذاکره کننده ی هسته ای نباید هیچگونه نقطه ضعفی از خود نشان دهد تصریح کرد: موضوع پروتکل الحاقی که تیم مذاکره کننده هسته ای به اجرای داوطلبانه بودن آن اشاره کرده است خلاف قانون می باشد زیرا این موضوع در مجلس هفتم رد شده است و با توجه به موضوعات مطرح شده، دکتر عراقچی به تازگی عنوان کرد که موضوع بازرسی ها مورد توافق واقع نشده است.

 

بادامچیان ابراز داشت: اگر مذاکرات صورت گیرد و با دادن حق مسلم ما موافقت شود از توافق کردن استقبال می کنیم و اگر توافقی نیز صورت نگیرد چیزی را از دست نداده ایم.

 

وی گفت: ما در حال نبرد سیاسی با غرب هستیم که در این راستا باید هوشیار و آماده باشیم و تهدیدها را به یک فرصت تبدیل کنیم.

 

این فعال سیاسی افزود: مشکلات اساسی کشور به تحریم ها برنمی گردد بلکه به سیاسی کاری هایی است که در کشور وجود دارد.

 

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه به انتخابات اشاره کرد و گفت: حق شهروندی هر فردی است که طبق قانون فعالیت انتخاباتی داشته باشد و در این راستا جریانات سیاسی نیز فعالیت گسترده ای را شروع کرده اند.

 

بادامچیان افزود: فعالیت جریانات سیاسی از یک جهت مثبت است زیرا باعث پرشور شدن انتخابات می گردد و از جهت منفی نیز می توان به جوسازی علیه یکدیگر اشاره کرد که باید تخریب و اختلاف کنار گذاشته شود.


وی با بیان اینکه گروه ها برخی مواقع وحدت، گاهی اوقات ائتلاف و گاهی سازش می کنند، خاطر نشان کرد: اینکه اصولگرایان و اصلاح طلبان به وحدت برسند مهم است، نه اینکه فقط بازگو کنند.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه باید طبق ضوابط کار کنیم و وحدت خود را حفظ کنیم، گفت: بعید می دانم که اصلاح طلبان به وحدت برسند اما ممکن است که به یک سازش انتخاباتی نزدیک شوند، مانند انتخابات سال 92 که با روی کار آمدن دولت دکتر روحانی خود را وامدار دولت می دانند در صورتی که چنین نیست.

 

وی در پایان با بیان اینکه وحدت اصلاحات به وحدت جبهه ی مقابل آنها یعنی اصولگرایان برمی گردد، گفت: اصولگرایان نسبت به اصلاح طلبان راحتتر می توانند به وحدت برسند.

انتهای پیام/6

 


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱

اقای بادمچیان از مبارزان دوران انقلاب و موتلفه است یار دیرین مرحوم حاج عسکر اولادی خداوند این عزیزان را حفظ کند


جوان
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱

از شما بعیده حضرت آقای بادامچیان!!! شما فرمودید:"آمریکا به این نتیجه رسیده است که ایران برنده میدان است، زیرا زیر بار حرف زور نرفته و در مقابل تحریم ها نیز ایستادگی کرده است" اولا بدانید نگاه تیم مذاکره کننده برد - برد است نه فقط برد ایران .با چنین نگاهی هیچوقت ایران پیروز نخواهد شد. ثانیاً ظاهراً فعلا آمریکا برده است وزیاده گویی آمریکا هم الان بخاطر این است که خصلت آمریکایی ها له کردن طرف مقابل است و به اصطلاح ما را به مرگ گرفته تا به تب راضی بشویم. ثالثاً ما الان مرکز فردو ونطنز را تعطیل کردیم وحتی pmd را هم داریم قبول می کردیم که اگر موضع حضرت اقا نبود تیم مذاکره کننده ما که داشت همه چی را وا میداد!!!!! شما می فرمایید بعد از صحبت حضرت اقا امریکا کارشکنی کرد؟!!!! این چه حرفیه!! یعنی حضرت آقا داره عامل شکست مذاکرات میشه؟!!!! آمریکا از همون اولش ما را تهدید به گزینه نظامی میکرد. تحلیل موتلفه خیلی ضعیفه. من که به عنوان یه حزب بی خاصیت و بی تاثیر در جریان سیاسی کشور میدونم. بدتون نیاد بیشتر به حزب ب... شبیه هست تا حزب اسلامی. یاد شهدای این حزب بخیر .بی زحمت وصیت نامه شهدای حزبتون رو بخونید.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب