سرویس: بیرجند کد خبر: 45757 ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۵

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان:

از شیعه لندنی به اندازه سنی آمریکایی متنفریم؛ هر دو مانند همند

دادستان کل کشور در یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم گفت: استکبار با ایجاد گروه‌های تکفیری، نابودی امت اسلامی را نشانه رفته است/ دل‌های مسلمین با عشق به پیامبر(ص)، متحد شده است.

از شیعه لندنی به اندازه سنی آمریکایی متنفریم؛ هر دو مانند همند

به گزارش خاورستان به نقل از «نسیم»، یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم با عنوان "پاسداشت شهدای افغان مدافع حرم" شب گذشته و با حضور مردم شهید پرور تهران و خانواده های شهدا در مهدیه تهران برگزار شد.

در ابتدای برنامه کلیپی از حضور و نبرد مبارزان و رزمندگان افغانی در سوریه و در نبرد با گروههای تکفیری نمایش داده شد. در این کلیپ به شخصیت های شاخص مبارزان افغانی نیز پرداخته شد و مقداری در زمینه تحولات میدان نبرد در سوریه صحنه های نشان داده شد.

در بخش دیگر این برنامه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در سخنانی گفت: در یک امت چند عنصر وجود دارد. نخست هدف دار بودن آن است. امت یک جامعه ای است که دارای مقصد و مقصود و هدفی است. ویژگی بعدی حرکت و پویایی است. امت هیچگاه درجا نمی زند و همیشه در حال پیشرفت است. امت همواره در حال ساخته شدن در این عالم است. سومین عنصر برای امت امام و مقتدی است. امام از همه توان و امکانات و توان امت برای رساندن آنها به مقصد و مقصود بهره می گیرد.

وی افزود: یکی از عناصر مهم هر امت عنصر صبر و بردباری است. جهاد در راه خدا، کشتن و کشته شدن و انجام مناسک خداوند مانند حج همه صبر می طلبند. در این میان امر به معروف و نهی از منکر صبر نیاز دارد. ایستادگی بر پایه ولایت الهی صبر و بردباری نیاز دارد.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: حضرت زینب (س) جلوه صبر است. اگر صبر به صورت همه وجود یک انسان بدل شود امام مجتی (ع) می شود. جلوه این صبر حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) است. این صبر را می توانیم دم خانه اهل بین عصمت و طهارت پیدا کنیم. ظرفیت سازی در انسان موجب می شود که این صبر در انسان بوجود بیاید.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: امروز بعد از قرن ها پرچم اسلام به نام امت اسلامی در ایران اسلامی و به دست امام بزرگوار ما (رض) برافراشته شد. این پرچم عمل به ارزش های دینی و الهی است. این پرجم دشمن شناسی و دشمن ستیزی است.

دل های امت اسلامی امروز به هم نزدیک است

وی اضافه کرد: امت اسلامی و افرادی که عشق به پیامبر دارند آن است که دل های آنها به هم نزدیک است. مرز آنها مرز جغرافیایی نیست. دل دادگی آنها به خاطر خداباوری، پیامبر باوری و معاد باوری است. امروز می بینیم که دل های ایرانی، افغانی، پاکستانی، عراقی و سوری به خاطر دین و ارزش های دینی به هم بسیار نزدیک شده است.

تمام تلاش دنیای استکبار نبودن امت اسلامی است

حجت الاسلام رئیسی افزود: امروز تمام تلاش دنیای استکبار نبودن امت اسلامی است. نبودن اسلام متعهد و نبودن تفکر و بصیرت اسلامی و دینی در جوامع بشری است. بعد از جنگ جهانی دوم جهان دو قطبی شد و بعد از فرو ریختن اتحاد جماهیر شوروی سابق دنیا تک قطبی شد و نظام استکبار جهانی بررسی کرد و به آن نتیجه رسید که آن قدرتی که در برابر او مقابله می کند و اجازه نمی دهد که نظام استکبار مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل به اهداف پلید خود برسد تنها اسلام متعهد است.

امروز تنها مانع استکبار جهانی اسلام متعهد است

دادستان کل کشور ادامه داد: استکبار جهانی تنها مانع خود را مسلمانانی دید که دل در گرو اسلام و دین دارند. اینها پای دین ایستادند و در یک کلمه انسان های اهل صبر هستند. آنها افرادی هستند که برای دین و اسلام حاضر به خظر کردن هستند. لذا نقشه دشمن و جریان استکبار این شد که به عنوان یک راهبرد که جریان اسلامیت و مردم مسلمان دلداده به خدا در سراسر عالم به عنوان یک تهدید علیه استکبار جهانی شناخته می شوند و باید با آنها برخورد شود.

وی یادآور شد: دشمن با روش هایی از قبیل اختلاف انداختن بین مسلمانان، کشورهای مسلمان و قومیت های مختلف، بین سنی و شیعه، بین شیعه و شیعه  و بین سنی و سنی شروع به پیش بردن اهداف شوم خود کرد. روش دیگر استکبار دیگر مسلح کردن گروههای تکفیری و تروریست ها و انداختن آنها به جان مسلمانان است.

سرمنشاء گروههای تکفیری و داعش استکبار جهانی است

حجت الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: جلوه های این اقدامات آنها در کشورهایی از قبیل افغانستان، ایران و در کشورهای مختلف که سرمنشاء همه این جریانات تکفیری، استکبار جهانی است. داعش و جبهه النصره و همه سمت و سوی این گروهها کاملا سمت و سویی منطبق با اهداف صهیونیست ها دارد.

دادستان کل کشور گفت: افتادن به جان مسلمانان و فراموش کردن بیداری اسلامی و اصلا این جریان دست ساخته استکبار جهانی برای این است که آن بیداری اسلامی که به برکت انقلاب اسلامی ایران ایجاد شده است از بین برود. در این میان سمت و سویی که همه به سوی اسرائیل گرفتند به سمت خود مسلمانان برگردد.

وی افزود: جریان هایی همانند جبهه النصره و داعش کاملا مشخص است که جریان هایی دست ساخته توسط رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است. در این میان راهبرد دشمن راهبرد امپراتوری خبری و رسانه ای بسیار گسترده ای برای اینکه باورها و اعتقادات و ارزش های الهی را در جامعه بشری و مسلمانان سست کنند.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: بحث و نقشه امروز استکبار جهانی ایران و افغانستان و عراق نیست. بلکه بحث و هدف آن اسلام است. در این میان اگر مردمی دل در گرو دین داشته باشند این هدف اصلی استکبار است. از این روی راهبرد دشمن راهبرد تفرقه انداختن است. منتهی راهبرد ما ایجاد وحدت در بین مسلمانان است.

راهبرد دشمن ایجاد یاس و ناامیدی است

دادستان کل کشور اضافه کرد: راهبرد دشمن ایجاد یاس و ناامیدی است. اما راهبرد ما ایجاد امید، ایستادگی، مقاومت، دشمن شناسی و دشمن ستیزی است. عربستان سعودی و آل صعود امروز به عنوان امتداد راهبردی استکبار جهانی است. آنها امروز یک جنگ نیابتی از طرف آمریکا در یمن به راه انداخته اند.

وی گفت: اما مردم دل داده در عراق، سوریه، افغانستان و یمن و در همه عالم اینها همه تشکیل یک امت اسلامی را می دهند. این در حقیقت امتداد راهبردی ما و مسلمانان در برابر امتداد راهبردی دنیای استکبار است. این جنگ و ستیز با استکبار جهانی تا زمانی است که استکبار در مقابل دین ما بایستد و به تعبیر حضرت امام (ره) در مقابل تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: مردم ایران و افغانستان هیچگاه خون هم را نریخته اند اما همزمان خون آنها برای حفظ دین بر علیه استکبار در کنار هم ریخته شده است. امروز مردم مسلمان افغانستان در کشور ما به عنوان میهمانانی هستند که اینجا خانه دوم آنها است.

همانند یک شیعه لندنی از سنی آمریکایی متنفر هستیم

دادستان کل کشور  تصریح کرد: ما به همان اندازه که از یک شیعه لندنی متنفر هستیم از یک سنی آمریکایی متنفر هستیم. چه سنی دل داده به آمریکا باشد و چه شیعه دل داده به انگلیس باشد. اینها با هم فرقی ندارند و هرکی از خط قرمزها عبور کرد از نظر ما منفور است. اما از آن طرف اگر هرکس در چارچوب امت اسلامی، در جهت حفظ دین و ارزش های دینی حرکت کرد از نظر ما عزیز است.

وی اضافه کرد: ما معتقد نیستیم که آن چیزی که امروز در افغانستان مواد مخدر صنعتی را به ایران در دیگر کشورهای اروپایی صادر می کند فردی و یا گروهی افغانی است. این لابراتوارهایی که در نزدیکی مرز قرار گرفته است کار افغانی ها نیست بلکه کار نظام پیجیده غربی است. این پیجیدگی که در ساخت مواد مخدر وجود دارد دقیقا تحت حمایت ناتو و کشورهای سلطه گر انجام می شود.

حجت الاسلام رئیسی در پایان گفت: امروز خود شهروندان افغانستان نیز قربانی مطامع قدرت و ثروت امپریالیستی جهانی هستند. امروز هم ما و هم افغانی ها در این زمینه در حال قربانی دادن هستیم. لذا وظیفه ما در این شرایط آن است که رمز  وحدت را در بین خود حفظ کنیم و این مرز نیز دلدادگی به اهل بیت (ع) است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب