سرویس: سیاسی کد خبر: 45237 ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷

آیت الله مکارم شیرازی به سخنان اخیر رئیس جمهور واکنش نشان داد:

همه افراد اعم از پليس و غير پليس موظف به اجراى قوانين اسلام هستند/ اين سخن(وظیف پلیس اجرای اسلام نیست) از سه جهت اثر منفى داشت

آیت الله مکارم شیرازی: همه افراد اعم از پليس و غير پليس موظف به اجراى قوانين اسلام هستند، حتى وظيفه امر به معروف و نهى از منكر بنا به تصريح قرآن مجيد و اجماع مسلمين وظيفه همگان است.

همه افراد اعم از پليس و غير پليس موظف به اجراى قوانين اسلام هستند/ اين سخن(وظیف پلیس اجرای اسلام نیست) از سه جهت اثر منفى داشت

به گزارش خاورستان، حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى در ابتداى درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به سخنان يكى از مسئولين خطاب به نيروى انتظامى فرمودند: اخيراً يكى از مسئولين محترم خطاب به نيروى انتظامى سخنى گفتند كه به هيچ وجه مناسب نبود، گفته بودند وظيفه نيروى انتظامى اجراى قانون است نه اجراى اسلام. اين سخن از سه جهت اثر منفى داشت:

نخست اين‌كه معلوم مى‌شود قوانين ما چيزى غير از قوانين اسلامى است در حالى كه همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پليس و غير پليس موظف به اجراى قوانين اسلام هستند، حتى وظيفه امر به معروف و نهى از منكر بنا به تصريح قرآن مجيد و اجماع مسلمين وظيفه همگان است.

ديگر اين‌كه اين‌گونه سخنان روحيه نيروى انتظامى را تضعيف مى‌كند و زحماتى را كه براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منكرات متحمل شده است ناديده مى‌گيرند و آنها را در اجراى قوانين اسلامى سست مى‌سازد.

و از همه مهم‌تر چراغ سبزى است كه به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس كثيف و مانند آن داده مى‌شود كه از اين به بعد آزاد هستيد و پليس كارى به شما ندارد، آنها بدون اين سخنان طوفان مى‌كنند واى اگر چراغ سبزى هم به آنها نشان داده شود.

ايشان افزودند: اميدواريم نصيحت دوستانه ما را بپذيرند و بعد از اين چنين سخنانى را تكرار ننمايند؛ مخصوصاً به سخنان رهبر انقلاب كه اخيراً خطاب به نيروى انتظامى فرمودند گوش فرا دهند، همانطور که ايشان تأکید کردند: حفظ آرامش‌هاى روحى و اخلاقى جامعه مهم‌تر از آرامش جسمانى آنهاست.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب