سرویس: اجتماعی کد خبر: 4299 ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳

جوانان تنها دنبال کارهای پشت میزی نباشند

امام جمعه نهبندان با بیان اینکه مهارت پایه و اساس ایجاد شغل و اشتغال‌زایی است، گفت: جوانان تنها دنبال کارهای پشت میزی نباشند.

جوانان تنها دنبال کارهای پشت میزی نباشند

به گزارش خاورستان:حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی شامگاه چهارشنبه در جمع کارکنان اداره آموزش فنی و حرفه‌ای نهبندان اظهار کرد: جوانان با داشتن و کسب مهارت می‌توانند آینده شغلی خود را تضمین کنند.

وی ادامه داد: از تمامی مسئولان به ویژه مدیران آموزش فنی و حرفه‌ای می‌خواهیم تا زمینه‌ها و بسترهای لازم را به منظور حضور و کسب مهارت جوانان در رشته‌ها و مشاغل مختلف بیش از پیش فراهم کنند.

امام جمعه نهبندان تصریح کرد: البته تاکنون دولت و دولتمردان بسترهای خوبی را برای حرفه‌آموزی و کسب مهارت جوانان تامین کردند و حتی برای شاغلان نیز زمینه‌های ارتقای مهارت را فراهم آوردند اما باز هم باید در این راستا تلاش شود.

توسعه فعالیت‌های آموزشی و مهارتی سبب تسریع در روند اشتغال‌زایی می‌شود

خزاعی متذکر شد: امروزه با توجه به کوچک‌سازی بدنه دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی جوانان دیگر نباید دنبال کارهای پشت میزی باشند بلکه با کسب مهارت باید برای خود تولید شغل کرده و حتی کارآفرینی کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید جایگاه و تاثیرگذاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای مردم بازگو و نهادینه شود، اظهار داشت: این آموزش‌ها نقش موثری در توانمندسازی افراد جامعه برای فعالیت در شغل‌ها و حرف مختلف دارد.

امام جمعه نهبندان یادآور شد: بدون تردید گسترش و توسعه فعالیت‌های آموزشی و مهارتی سبب تسریع در روند اشتغال‌زایی می‌شود.

منبع :/فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب