سرویس: اجتماعی کد خبر: 4298 ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳

فعالیت 10 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در نهبندان

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای نهبندان از فعالیت تعداد 10 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در این شهرستان خبر داد.

فعالیت 10 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در نهبندان

به گزارش خاورستان:حسن یعقوبی عصر دیروز در دیدار کارکنان اداره آموزش فنی حرفه‌ای نهبندان با امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: هدف اصلی سازمان فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های مهارتی به افراد فاقد مهارت و ارتقای سطح مهارت افراد شاغل در حرف و مشاغل مختلف است.

11 کارگاه در مراکز ثابت فنی و حرفه‌ای برادران و خواهران نهبندان فعال است

وی با بیان اینکه  اداره فنی و حرفه‌ای این شهرستان دارای دو مرکز ثابت برادران و خواران است، ادامه داد: در مرکز برادران تعداد شش کارگاه از قبیل کارگاه‌های اتومکانیک، برق، تعمیر لوازم خانگی برقی، جوشکاری، کشاورزی و صنعت ساختمان و در مرکز خواهران نیز پنج کارگاه از قبیل قالیبافی، عکاسی و فیلمبرداری، تعمیر تلفن همراه، تعمیر لوازم خانگی برقی و رایانه فعال است.

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای نهبندان از وجود تعداد 10 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در این شهرستان خبر داد و افزود: این تعداد آموزشگاه در رشته‌های مراقبت و زیبایی، فن‌آوری اطلاعات و طراحی و دوخت فعالیت دارند.

یعقوبی با اشاره به اینکه طی سال گذشته 271 هزار و 792 نفر ساعت آموزش داشتیم، تصریح کرد: این میزان آموزش نسبت به میزان تعهدات این اداره رشد 146 درصدی داشته است.

یک‌هزار و 649 نفر کارآموز نهبندانی موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند

وی اضافه کرد: طی سال گذشته در مرکز ثابت برادران تعداد 375 نفر، مرکز ثابت خواهران 166 نفر، سیار روستایی 577 نفر، پادگان 10 نفر، صنایع و اصناف 55 نفر، جوار دانشگاه 38 نفر، صنعت ساختمان 130 نفر و سیار شهری نیز 175 نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای نهبندان گفت: طی سال گذشته در این شهرستان تعداد یک‌هزار و 649 نفر موفق به اخذ گواهینامه مهارت، پروانه مهارت صنعت ساختمان و گواهی صلاحیت حرفه‌ای شدند.

یعقوبی اظهار داشت: با توجه به اینکه آموزش مهارت‌های این سازمان در نهایت منجر به تولید شغل و اشتغالزایی می‌شود نیز طی سال گذشته تعداد 65 موفق به دریافت تسهیلات و ایجاد اشتغال شدند.

منبع :/فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب