آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 41413
تاریخ انتشار : 1393/12/06 - 17:13
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در چهاردهمین سفر کاروان تدبیر و امید، با استقبال مسوولان و مقامات استان قم، وارد شهر قم شد.

به گزارش خاورستان رئیس جمهور که با قطار به قم عزیمت کرده است در بدو ورود، از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی‌منش استاندار، آیت‌الله حسینی بوشهری رییس حوزه‌های علمیه کشور و حوزه علمیه قم و جمعی دیگر از مقامات استان مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس جمهور در بدو ورود به شهر مقدس قم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سفر هیئت دولت به استان قم و شهر مقدس قم مایه افتخار و خرسندی برای دولت است.

روحانی افزود: قم دارای ویژگی‌های خاصی است و شهری است که مضجع مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در این شهر واقع شده است.

رئیس جمهور گفت: بزرگ‌ترین حوزه علمیه شیعه جهان در این شهر واقع شده است و مردم این شهر در انقلاب پیشتاز بوده‌اند، زیارت حضرت فاطمه معصومه(س)، دیدار با مردم شریف قم، دیدار با فضلا و طلاب حوزه‌ علمیه قم به ویژه مراجع معظم تقلید برای ما در این سفر مغتنم است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی اضافه کرد: جلسات متعددی غیر از دیدار عمومی با مردم در این سفر پیش‌بینی شده است و در این سفر از دیدگاه حوزه علمیه، مراجع تقلید و مردم بهره‌برداری می‌کنیم. طرح‌های مورد نظر دولت چه آنهایی که باید افتتاح شده، چه طرح‌هایی که در حال تکمیل است به سمع و نظر مردم قم خواهد رسید.

دکتر روحانی در این سفر دو روزه، علاوه بر دیدار عمومی با مردم استان و دیدار با ایثارگران و برگزیدگان و بازدید از پروژه آزادراه قم – گرمسار، فرمان آغاز عملیات احداث خط آهن سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان را نیز صادر خواهد کرد.

رئیس جمهور در سفر استانی قبلی خود به اصفهان خبر اجرای این پروژه را اعلام کرده بود.
 

روحانی در این سفر همچنین با علما و مراجع عظام تقلید نیز به صورت جداگانه دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند.
منبع: ابنا


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.