سرویس: نهبندان کد خبر: 3779 ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷

دبیر ستاد عتبات و عالیات شهرستان نهبندان خبر داد

نهبندان شهرستان برتر خراسان جنوبی در کمک به عتبات عالیات

با وجود خشکسالی‌های چندین ساله در این شهرستان و وضعیت معیشتی سخت در نهبندان اما مردم این سامان ارادت و عشق خود را به اهل بیت و ائمه معصومین(ع) ثابت کردند.

نهبندان شهرستان برتر خراسان جنوبی در کمک به عتبات عالیات

به گزارش خاورستانمحمودرضا بخشی اظهار کرد: طی سال 91 مردم مومن این شهرستان مبلغ 175 میلیون تومان کمک نقدی به ساخت عتبات عالیات کمک کردند.

وی ادامه داد: کمک این مبلغ به عتبات عالیات سبب شد تا شهرستان نهبندان در این زمینه مقام برتر و نخست را در سطح استان کسب کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان متذکر شد: با وجود خشکسالی‌های چندین ساله در این شهرستان و وضعیت معیشتی سخت در نهبندان اما مردم این سامان ارادت و عشق خود را به اهل بیت و ائمه معصومین(ع) ثابت کردند.

بخشی محبت به اهل بیت(ع) را ضامن بقا و سعادت در دنیا و آخرت عنوان کرد و افزود: در راستای ترویج فرهنگ کمک به عتبات عالیات در این شهرستان اقدامات خوبی انجام شده اما باز هم باید در این راستا تلاش شود.

وی اضافه کرد: در این زمینه باید از تمامی ظرفیت‌ها و زمینه‌های موجود در این شهرستان استفاده شود تا این فرهنگ شایسته در نهبندان به خوبی و به معنای حقیقی کلمه نهادینه شود.

 به گزارش خاورستان:فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان اذعان داشت: یکی از برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان این بوده که چند رقم آخر حقوق کارکنان و کارمندان نهبندان به بحث عتبات عالیات اختصاص یابد که امسال نیز این مهم در شهرستان عملی می‌شود.

بخشی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز مردم این شهرستان در راستای بازسازی عتبات عالیات کمک‌های خوبی را به این ستاد داشتند.

وی با اشاره به فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر نهبندان، تأکید کرد: این ستاد تاکنون در این شهرستان به منظور نهادینه‌سازی فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر اقدامات و برنامه‌های گسترده و خوبی انجام داده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی بسیار مغتنم به منظور ترویج و تبیین این فریضه در جامعه است، ادامه داد: دعوت مردم به ویژه نسل جوان به نماز جماعت و تلاوت قرآن از مهم‌ترین معروفات است که این معروفات خود به خود منکرات را از بین می‌برد.

بخشی از مدیران دستگاه‌های شهرستان خواست تا شورای امر به معروف و نهی از منکر را در ادارات خود راه‌اندازی کنند.

منبع:/سوغات نیوز

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب