سرویس: اجتماعی کد خبر: 36125 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹

معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بیرجند:

شبکه های اجتماعی معضلی است که فرهنگ کتاب و جوانان ما را تهدید می کند/استقلال فرهنگی مبنای همه استقلال های کشور است

حجت الاسلام واحدی گفت: متاسفانه افراد با عضو شدن در شبکه های اجتماعی و گذراندن اکثر وقت خود به خواندن پیام های آن، فکر می کنند که باسواد هستند در حالی که این شبکه ها باعث بی سواد بار آوردن افراد می شود.

شبکه های اجتماعی معضلی است که فرهنگ کتاب و جوانان ما را تهدید می کند/استقلال فرهنگی مبنای همه استقلال های کشور است

به گزارش خبرنگار خاورستان: حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا واحدی معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: از اینکه توفیقی حاصل شد تا در اولین حضور خود در نهاد کتابخوانه های کشور به خدمت شما همکاران خود در این استان فرهنگی و دانشگاهی برسم بسیار خوشحالم.

وی افزود: حکومت عدل الهی، حکومتی است که کارگزاران آن از عادل ترین افراد هستند و آن همان حکومت امام زمان است و امروز ما کارگزاران حکومتی هستیم که می تواند مقدمات حکومت امام زمانی را شکل دهد.

حجت الاسلام واحدی با بیان اینکه در دورانی زندگی می کنیم و نفس می کشیم که پدران ما آرزوی زندگانی در این شرایط را داشتند، خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران پرچم دار نظام شیعی در جهان است که به برکت این عزت شاهد اقدامات بسیار خوبی در جهان هستیم و نگاه بیدار دلان جهان به اقدامات ایران اسلامی است.

معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه عنوان کرد: کارگزارانی که در نهاد فرهنگ و کتابخوانی زحمت می کشند و مسئولیت دارند باید بدانند که وظیفه خطیری بر دوش آن ها نهاده شده است زیرا فرهنگ جزء بنیان های حکومتی یک جامعه می باشد.

وی در ادامه گفت: بنا به گفته امام خمینی (ره) که فرمودند( ساده اندیشی است اگر تصور شود که استقلال در زمینه های مختلف منهای استقلال فرهنگی به وجود می آید) بادی مدنظر قرار دهیم که اگر استقلال های مذهبی، سیاسی، اجتماعی و... استقلال فرهنگی را مبنا قرار ندهند به حقیقت نمی پیوندند.

حجت الاسلام واحدی تصریح کرد: امروز هدف آمریکا و غرب این است که فرهنگ و تفکر خود را بر جهان مسلط کند و وظیفه ما در این راستا بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور افزود: هدفی که امروز دشمنان اسلام به آن چشم امید بسته اند این است که مسئولین و مردم را در راستای اهدافی حرکت دهند که مد نظر آن هاست و منافع آن ها تامین می کند.

وی ادامه داد: ما امروز به عنوان کارگزاران فرهنگی این نظام از من مسئول گرفته تا کتابداری که در دورترین نقطه کشور مشغول به خدمت است وظیفه خطیری را قبول کرده ایم و باید با تمام توان و به جان خریدن مشکلات، آن را یک موهبت الهی بدانیم و از رنج کشیدن در این راه ملول نشویم.

حجت الاسلام واحدی با اشاره به اینکه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی دغدغه ای است که همه مسئولان را درگیر خود کرده است و در این راستا باید یک عزم عمومی در جامعه شکل گیرد، خاطر نشان کرد: باید هم صدا و سیما و هم آموزش و پرورش در این مبحث عظیم ورود پیدا کرده و با تبلیغ های خود باعث گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در جامعه شوند.

معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه در جامعه کنونی کشور متاسفانه مطالعه مفید صورت نمی گیرد، گفت: متاسفانه افراد با عضو شدن در شبکه های اجتماعی و گذراندن اکثر وقت خود به خواندن پیام های آن، فکر می کنند که باسواد هستند در حالی که این شبکه ها باعث بی سواد بار آوردن افراد می شود، و از جمله خطراتی می باشد که آینده ی فرهنگ و جوانان ما را به شدت تهدید می کند.

وی افزود: از خدمات محمد قریب مدیر کل سابق نهاد کتابخانه های عمومی استان که تشریف نیاوردند و همچنین از تلاش های محمود کاظم زاده سرپرست سابق این نهاد که توانستند در این مدت به خوبی از عهده ی این مسئولیت خطیر برآیند تشکر می کنم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما آینده ی بسیار خوبی را برای نهاد کتابخانه ها چه از نظر نرم افزاری و چه از نظر سخت افزاری ترسیم می کنیم و امیدواریم با همت مسئولان هرچه سریع تر به این هدف دست یابیم.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب