سرویس: اجتماعی کد خبر: 35759 ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳

واکنش مردم پس از گرانی نان در کشور/ از روحانی مچکریم تا روحانی واقعا مچکریم!!!

قیمت نان و افزایش 30 درصدی آن باعث انتقاد مردم به دستگاه دولتی شد که برخی با نظرات خود در سایت های کشوری آن را به گوش مسئولان رساندند.

واکنش مردم پس از گرانی نان در کشور/ از روحانی مچکریم تا روحانی واقعا مچکریم!!!

به گزارش خبرنگار خاورستان: چند وقت پیش در بین مردم حرف از افزایش قیمت نان زده می شد ولی مسئولان بالادستی کشور مدام آن را تکذیب و در حد شایعه می دانستند.

اما طی دو روز گذشته شاهد به تحقق پیوستن این شایعه بودیم آن هم با شیبی 30 درصدی که البته در برخی مناطق این شیب بیشتر از این دیده می شود و در این رابطه سخنگوی دولت به پشت تریبون آمد و علت گرانی را اینگونه بازگو کرد: چون طی چند سال اخیر قیمت نان گران نشده بود، به نانوایی‌ها اجازه داده شده "تا 30 درصد" نان را گران کنند.

و اما جای سوال اینجاست( که البته در برخی نظرات مردم نیز دیده می شود) که اگر قرار بود این اتفاق افتاد پس چرا آن را در حد شایعه می دانستید.

نانوایان نیز از افزایش کیسه آرد خبر دادند؛ آن هم از کیسه ای 23000 هزار تومان به کیسه ای 32500 تومان.

پس از این افزایش قیمت نان، مردم با نظرات خود در سایت های کشور هم انتقاد کردند و هم تقدیر؛ که واکنش اغلب آن ها نسبت به این تصمیم منفی بود.

در ادامه قطره ای از دریای انتقادات و تقدیراتی که در رابطه با گرانی نان صورت گرفت را می خوانید.

 

امروز نون تافتون 300 تومني رو خريدم 425 تومن! اين 30 درصده يا 45 درصد؟

کجاست آن دولتی که وعده عدم تورم داده بود؟

باسلام نمی دانم منظور معاون محترم در خصوص عدم افزایش قیمت نان در 3 سال کدام 3 سال است ما که متوجه نشدیم ایشان رانمیدانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این هم از تدبیر گرانی شد اصلاح قیمت امید که کیفیت یک شبه ارتقا پیدا کنه روحانی متشکریم

اقایون مسئول. از دو طرف دارین به مردم ضربه میزنین. قیمتو بردین بالا پس چرا وزن نانو آوردین پایین. ما که هر روز 10 عدد نان میخوردیم حالا باید 20 عدد نان بخوریم. بابا به خدا نانو با همون قیمت قبلی نمی تونستیم به آسانی پیدا کنیم چه برسد به الان که هم قیمت بالا رفته هم وزنش کم شده.یه مقدار هم به فکر اونایی که نون می خورن باشین.

از مسولین محترم تشکر می کنیم که این نون رو از سفره ما فقیرا حذف کردن تا ما کباب خالی بخوریم!!!......

واقعا که بازم فقیر تر شدیم مسئولین ک نون نمی خورن

چيزي نيست اصلاح قيمته! قيمت نان كه افزايش نيافته!؟

یادش بخیر. قدیما همچین مواقعی می گفتیم بچه ها متشکریم بجه ها متشکریم

با هم بخونیم: شیب ملایم که عمو کلیدی می گفت همینه همینه!

خودمان را جای نانوایی بگذاریم که 3 سال افزایش قیمت نداشته ولی در عوض سوخت آن و هزینه های کارگری و آردش افزایش داشته است. منتها توقع می رود حالا که گران کرده اند واقعا و خدایی روی کیفیت آن هم کار شود

اگر دولت به فکر اقشار ضعيف بودند اين کار را نميکردند. واقعا متاسفم و اعتمادم را به دولت از دست دادم. کاش به اندازه تورم به مبلغ يارانه هم اضاف ميکردن ....

  امروز روز احمدی نژاد بود. دلار 3500 تومان شد، گوجه 4 هزارتومان و نان هم که اینگونه. اگر رگ حمایت تان از دولت بیرون نزده این را درج کنید مضافا به اینکه همانطور که خودتون هم نوشتید نان یک محصول خاص در سفر ایرانیان است و بازی با قیمت آن دخل و خرج بسیاری را برهم می زند. یک سوال از دولت بپرسید: وقتی نرخ رسمی تورم 20 درصد اعلام می شود، چرا باید نان بالاتر از نرخ تورم رسمی قیمت گذاری شود؟ (30 درصد)

طبق قانون هدفمندی، یارانه ای که به مردم پرداخت میشه باید سال به سال و با توجه به نرخ تورم افزایش پیدا کنه، از اونجایی که دولت با گران کردن نرخ خدمات خودش از حامل های انرژی گرفته تا آب و حتی هزینه واگذاری کمتر و نرخ جریمه ها و در این اخر افزایش نرخ نان، عملا داره چندین برابر میزان یارانه ای که به مردم میده رو ازشون به انواع مختلف دریافت میکنه، باید طبق قانون، یارانه ای که به هر ایرانی پرداخت میشه هم افزایش پیدا کنه نه این که هر دقیقه آقایون دم از قطع کردن یارانه مردم که حق مسلم شون هست بزنند.

برنج بخورید! میگم نون چینی نیومده؟

کیفیت نسبی هست.توی صف یکی میگه آقا خمیره اون یکی میگه سوخته هنوز نوبت سومی نشده میگه آردش خیلی بده،همون بهتر مثل خارجی ها بشه تا هر کی یه نظر نده.نون باگت و انواع اون هم میگن ما نمی تونیم بخوریم،اونا خوردن مردن؟.

قدیم ها یک ترازو دم دست بود که مشتری هرزگاهی حق خودش را کنترل کند الحمداله مدتهاست که علاوه برعدم کنترل دستگاههای نظارتی ،این ترازو هم برداشتند تا هرکسی هرکاری دلش بخواهد بکندودیگران متوجه نشوند !!!!!!

آقایا کلید اعتدال گرایی گم شده از یابنده تقاضا می شود به دفتر پاستور تحویل دهند

حالاکه نان گران شده همت نموده ویک وعده غذایی را حذف کنیم تا تعادل برقراربشه

سلام البته افراد باسواد می دانند که برای رفاه حال مشتریان قیمت نان اصلاح شده . تااصلاحات نباشد پیشرفتی صورت نمی گیرد

نمردیم و شیب آرام هم دیدیم از دولت تدبیر و امید. 30 درصد یعنی شیب آرام؟؟؟

با سلام دولت تدبیر و امید تبدیل شده به وعده و وعید مردم اصلا تغییری احساس نمیکنند ....

ای خدا دادمون به کی بزنیم تو این اوضاع هرروز یه خبر بد تا حالا نشده یه خبر خوش به مردم بدن فقط فقط گرونی ...

اين همه چيز تو مملكت ما گران شد كسي حرفي يا اعتراضي نكرد حالا كه قيمت نان چند درصدي گران شده داد و فرياد ميكنين. مگه نانوايي حقش نيست شما فقط دارين يك طرفه همه چي رو ميبينين هزينه هايي كه ميشه در خصوص نانوايي در نظر بگيرد. گارگر بيچاره تو گرما و سرما بايد پاي تنور اتش كار كنه.

از قدیم معروف بود وقتی میخواستیم دوست و یا آشنایی را به خانه دعوت کنیم می گفتیم نان و ماستی به هم می رسد و به این ترتیب صله رحم به جا آورده می شد اما با این افزایش قیمت ها و پائین بودن دستمزد افراد حقوق بگیر ثابت به خصوص کارگران و کارمندان متاسفانه این دستور اکید اسلام یعنی صله رحم به فراموشی سپرده می شود که نتیجه آن مشکلات اجتماعی همچون طلاق،مشکلات روحی و افسردگی در خانواده ها بخصوص جوانان در حال افزایش است پس لازم است در خصوص حل مشکلات تدابیر لازم توسط مسئولین امر اندیشیده شود. با تشکر

من نمیدونم جه جور تورم اومده پایین!!! قیمت نون داره میره بالا اگر کسی فهمید توافق ژنو یعنی چه؟ به ماهم بگه

شیب افزایش خیلی ملایمه. من نگرانم آخرش نه سانتریفیوژهای بچرخه نه چرخ زندگی مردم.

صد رحمت به احمدی نژاد که میگفت نان را گران می کنیم
یارانه اش را به حسابتان می ریزیم
این ها فقط گران می کنند
یارانه اش را ....

اي كاش فقط قيمت نان افزايش پيدا مي‌كرد از فردا نهادها و شركتهايي مانند آب و برق و گاز و تلفن و شهرداري و اتوبوسراني وكرايه ها و اجاره مسكن و ساير صنوف و دلالهاي دولتي و آزاد بر اساس سنت حسنه هميشگي مسابقه‌اي را شروع مي‌كنند، تا با افزايش قيمت‌ها بتوانند ضعيفان جامعه از صحنه زندگي حذف كنند، دلار و سكه و نان قدم هاي اول هستند ، منتظر باش و ببين دوباره افزايش قيمت ها چه بلايي بر سر اين ملت مي‌آورد.

نان با کیفیت نمیخواهیم .آقا همان نان بی کیفیت را با نرخ قبلی بفروشید . نان با کیفیت پیشکشتون

یارانه پردرامدها را نتونستن کم کنن و کم نمی کنند بجاش نان را گران می کنند. فقرا تحت فشار باشند اشکال ندارد اما پردرامدها ممکن از حذف یارانشون کمی ناراحت بشن برا همون قطعش نکردن

آفرین بر شما! همین طور می خواستید زندگی مردم را بچرخونید؟ اینطوری که آقای احمدی نژاد هم می چرخوند؟ چه نیازی به تدبیر داشتیم؟

ای بابا ده روز هم نمیشه تو رادیو علنن اعلام کردن که قیمت نان تغییری نداره و همش شایعه بیش نیست

 

امروز صبح  ناگهان متوجه شدم چند نفر دارن تعقیبم میکنن .خیلی ترسیده بودم . خدا رو شکر برادران نیروی انتظامی بموقع رسیدند و ان سارقان متواری شدند سپس با اسکورت برادران انتظامی به منزل رسیدم . در انجا بود که فرمانده عزیزشان برایم توضیح داد که هنگام خرید نان سنگک حتما موارد ایمنی را رعایت کنم و در ملاء عام با نان سنگک حرکت نکنم که مبادا مورد سوء قصد قرار گیرم .الانم که دارم نان سنگک میخورم تنم داره مثل بید میلرزه . بچه ها خواهشن مواظب باشید . کوچولوها رو واسه خرید  نان بیرون نفرستید ....

ﺭﻓﺘﻢ ﻧﻮﻧﻮﺍﯾﯽ سنگکی
ﮔﻔﺘﻢ؛ ﺁﻗﺎ ﯾﻪ ﻧﻮﻥ ﺑﺪﻩ ..

ﺷﺎﻃﺮﻩ ﮔﻔﺖ ؛ ﮐﺪﻭﻣﻮ ﺑﺪﻡ؟
-1 - ﺳﻨﮕﮏ ﺳﺎﺩﻩ 650 ﺗﻮﻣﻦ
-2 - ﺳﻨﮕﮏ ﮐﻨﺠﺪﯼ 800 ﺗﻮﻣﻦ
-3 - ﺳﻨﮕﮏ ﺩﻭ ﺭﻭ ﮐﻨﺠﺪﯼ 1000 ﺗﻮﻣﻦ
-4 - ﺳﻨﮕﮏ ﭘﺮﮐﻨﺠﺪ 1500 ﺗﻮﻣﻦ
_5 - سنگک برشته پر کنجد 1800 تومن

ﮔﯿﺞ ﺷﺪﻡ .. (crazy)
ﮔﻔﺘﻢ ؛ ﻣﯿﺮﻡ ﺧﻮﻧﻪ ﻓﮑﺮﺍﻣﻮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺑﻌﺪ ﻣﯿﺎﻡ ﻣﯿﺨﺮﻡ ..

ﯾﻌﻨﯽ ﺍﯾﻨﻘﺪﯼ ﮐﻪ ﻧﻮﻥ ﺳﻨﮕﮏ ﺗﻮ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺁﭘﺸﻦ ﺩﺍﺭﻩ،  ﺑﻨﺰ تو آلمان نداره (wink)

ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﻣﺎ ﻗﺪﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺭﺍ ﺑﺪﺍﻧﻨﺪ ﻭ ﮔﻮﻝ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺕ ﭘﺮ ﺯﺭﻕ ﻭ ﺑﺮﻕ ﻏﺮﺑﯿﻬﺎ ﺭﺍ ﻧﺨﻮﺭﻧﺪ!!!!!


نظرات بازدیدکنندگان

محمود
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸

هر روز بیشتر از دیروز مردم رو به فقر و به تبع آن دزدی ،فحشا و............. دعوت می کنیم.خدا عاقبت بخیرمون کنه!


ناشناس
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴

علی اقا ودیگران که این اعتراضات را تخریب میدانید ؛احتمالا شما جزو آقازاده ها هستید وسهامداران بیت المال .آخه مامردم عادی که فقط دلمان خوش بود به همان یک قرص نان ودستمان به چبزی دیگر نمیرسید وحال آنهم با تدبیر شما از سفره مات پر کشید .


علی
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳

از این همه تخریب دولت فعلی میخواین به کجا برسین نمیدونم واقعا!!! جای تاسف داره


aivsjhkd
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳

نان را سر سفره مردم آوردیم


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب