سرویس: حوادث کد خبر: 3515 ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۳

اختصاصی/رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان:

کشف بیش از 8/5 تن مواد مخدّر در سطح استان در سه ماه نخست سال 92

سرهنگ پهلوانی نسب گفت : کشف مواد مخدر نسبت به دوره مشابه سال گذشته 33 درصد افزایش داشته است. در این مدّت 1800 نفر در خصوص جرائم مواد مخدّر در استان دستگیر شده اند.

کشف بیش از 8/5 تن مواد مخدّر در سطح استان در سه ماه نخست سال 92

سرهنگ مهدی پهلوانی نسب رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدّر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خاورستان گفت: در سه ماهه نخست امسال هشت و نیم تن انواع مواد مخدر کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد رشد داشته ایم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 1800 نفر در خصوص جرائم مواد مخدّر در سطح استان دستگیر شده اند افزود: متأسفانه تعدادی از دستگیر شدگان زن می باشند و زنان در این خصوص آسیب پذیرتر از مردان می باشند.

وی با بیان اینکه عوامل زیادی در گرایش افراد به مواد مخدّر نقش دارند گفت: از بین این عوامل می توان به عزّت نفس پایین، ضعف اعتقادات دینی، تأثیر پذیری اجتماعی از گروه همسالان، تنوّع طلبی افراطی، کنجکاوی، کسب لذّت، رفع مشکلات روانی، تفریح و ... اشاره کرد.

وی با اشاره به مجاورت کشورمان ما با کشور افغانستان گفت: 90 درصد از مواد ورودی به کشور در افغانستان تولید می شود و همسایگی استان خراسان جنوبی با بزرگترین تولیدکننده موادّ مخدّر در جهان بی تأثیر در گرایش افراد به مواد مخدّر نیست.

وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدّر نیاز به هم گرایی همه نهادها و سازمان ها خصوصاً صداو سیما، بهزیستی، آموزش و پرورش، آموزش عالی، ورزش و جوانان، شهرداریها، سازمان تبلیغات و... را دارد افزود: اقدامات آموزشی و فرهنگی در سطح ادارات، دانشگاه ها و مدارس و آموزش و پرورش و اقشار مختلف جامعه با استفاده از کارشناسان آموزشی این پلیس و معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در طول سال انجام می گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدّر در خاتمه در توصیه به جوانان گفت: جوانان ما هیچ وقت عزّت نفس خود را با مسائل کاذب مثل گرایش به مواد مخدّر و تفریحات ناسالم زیر سؤال نبرند که نتیجه آن گرفتاری در مسائل ناشایست از جمله اعتیاد خواهد بود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب