سرویس: سیاسی کد خبر: 34937 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲

دکتراسدالله بادامچیان در دانشگاه صنعتی بیرجند 1 :

در نظام اسلامی همه آزادی بیان دارند/ دانشجویان خود را برای رسالتی که در آینده هست بسازند

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: شما دانشجویان خودتان را برای رسالتی که در آینده هست بسازید وگرنه پیش نمی روید مخصوصا که دیگران هم در حال کارند.

در نظام اسلامی همه آزادی بیان دارند/ دانشجویان خود را برای رسالتی که در آینده هست بسازند

به گزارش خبرنگار خاورستان ؛ جلسه تحلیل سیاست داخلی ایران شب گذشته با سخنرانی دکتر اسدالله بادامچیان قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مرتضی مظهری دبیر جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی بیرجند ضمن بیان خیرمقدم، به جلسه هفته گذشته که با سخنرانی دکتر مطهری همراه بود اشاره کرد و گفت: برگزاری این جلسات، خوب است اما در مورد آن جلسه صحبت هایی داریم.
وی افزود: در آن جلسه یکی از دانشجویان، عزاداری سیدوسالارشهیدان را زیر سوال برد و مقایسه ای انجام داد که ان اشا الله در جلسات بعدی دوستان انجمن اسلامی دانشگاه رعایت کنند.

دانشگاه از این جلسات اگر به حاشیه نرود حمایت می کند
در ادامه دکتر جوانشیر سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند، ضمن تشکر از جامعه اسلامی دانشگاه که این جلسه را برگزار کردند گفت: دکتر بادامچیان از ذخائر انقلاب و از سابقون هستند.
وی با بیان اینکه هفته گذشته انجمن اسلامی از دکترمطهری دعوت کردند و این هفته نیز درخدمت دکتر بادامچیان هستیم افزود: کرسی های آزاد اندیشی که جلسات حاضر نیز در این راستا تشکیل شده است، مورد توجه مقام معظم رهبری می باشد.
سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشت: ما به دنبال فضایی هستیم که صحبت های یکدیگر را بشنویم و بتوانیم نقد کنیم.
جوانشیر تأکید کرد: در صورتی که به حاشیه نرویم و متن را فراموش نکنیم؛ دانشگاه از این جلسات حمایت می کند.

در ادامه جلسه دکتر بادامچیان سخنانش را آغاز کرد.

دکتر اسدالله بادامچیان در این جلسه با بیان اینکه اگر انتقادی به دکتر مطهری داشتید باید برای وی می نوشتید گفت: دکتر مطهری علاقه مند به نظام است اما با ذهنیت خودش.

قدر آزادی در نظام اسلامی را بدانید
قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: در نظام اسلامی ذهنیت های مختلفی وجود دارد و هرکس می تواند نظرات خودش را بگوید و نقد کند که باید قدر این آزادی را بدانیم.
بادامچیان اظهارداشت: اگر بخواهیم این نظام را پاس بداریم باید میدان را برای همه کسانی که می خواهند سخن بگویند باز کنیم.
وی تصریح کرد: ما یک صراط مستقیم که در آن باید قدم برداریم و اگر کسی ازاین مسیر بیرون می رود، باید اورا نصیحت کنیم اما نباید برخورد کنیم که اگر این چنین شود، خودمان دنباله رو آن ها می شویم.
قائم مقام جبهه پیروان خط امام و رهبری ابراز داشت: ما عمرمان را کرده ایم و کسی که می خواهد در این کشور زندگی کند، شما جوانان هستید که تجربه می آموزید و باید باشید تا سرنوشت خودتان را رقم بزنید.

دانشجویان خود را برای رسالتی که در آینده هست بسازند
بادامچیان با بیان اینکه نمی شود گفت ما در ایران محدود می مانیم خاطرنشان کرد: شما دانشجویان خودتان را برای رسالتی که در آینده هست بسازید وگرنه پیش نمی روید مخصوصا که دیگران هم در حال کارند.
وی با بیان اینکه امام(ره) راه جدیدی را ایجاد کردندوفرمودند "نه شرقی نه غربی" یادآورشد: امروز نظام دوقطبی که در گذشته بود، نابود شده است.
قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: امام(ره) می فرمودند "ما باید براساس اسلام خالص و سازنده که انسان ها را می پروراند و جلو می برد، حرکت کنیم".

در دفاع مقدس ما می توانیم را اثبات کردیم
بادامچیان با بیان اینکه برخی فکر می کنند علم در غرب است اظهار داشت: در زمان دولت بازرگان می خواستند هواپیماهای آمریکایی را به بهانه اینکه نمی توانیم به پرواز درآوریم؛ تحویل دهند اما خلبانان ما با آن هواپیماها پرواز کردند و این در دفاع مقدس نیز نمود پیدا کرد که ما می توانیم و با حرکت عاشورایی، نترسیدن از جنگ و افتخار دانستن شهادت در جنگ ایستادیم.
وی تأکید کرد: 5+1 قدرت جهانی که برسرمسئله هسته ای ما را تحریم کردند؛ امروز به جایی رسیدیم که بعد از بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی، با ما مذاکره می کنند و نفس اینکه آمریکا دریک طرف و جمهوری اسلامی ایران در یک طرف باهم مذاکره کنند، بدان معنی است که ایران مستقل است زیرا آمریکا اصلا برای کشوری مذاکره نمی گذارد.
قائم مقام جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: از روزی که انتفاضه های فلسطین شروع شده است، اسرائیل روز به روز بدبخت تر می شود و درجنگ غزه با موشک های والفجر 5 که ساخت غزه اما ابتکار ایران بود، شکست خورد.

نظام سرمایه داری دچار بحران های عمیق شده است
بادامچیان با اشاره به بیداری اسلامی گفت: امروز نظام لیبرال دموکراسی سرمایه داری دچار بحران های عمیق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شده و در حال فروپاشی است.
وی تأکید کرد: دنیا به نظام سوسیالیستی و کمونیستی برنمی گردد و دنبال یک نظم نوین جهانی می گردد که در این نظم نوین، اسلام در مقابل سرنوشت انسان ها بی تفاوت نیست بلکه اسلام همه را رشد می دهد.

ساختارنظام اداری ما غربی است
قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: برای نظام اداری کشور، مبانی اسلامی و قرآنی را نوشتند اما ساختار آن غربی است که لازم است از درون ملت برخیزند و ساختار نظام اسلامی ساخته شود.

همه بایدبه صورت مودبانه چالش کنند
بادامچیان تصریح کرد: همه باید با هم به صورت آزادانه بحث، گفتگو و چالش های مودبانه کنند که اگر با هم مسائل کشورمان را بررسی کردیم؛ کرسی های آزاد اندیشی پدید می آید.

در ادامه دانشجویان، سوالات خود را از دکتر بادامچیان پرسیدند.

انتهای پیام/ف

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب