سرویس: اجتماعی کد خبر: 34824 ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۳۰

فرمانده سپاه بیرجند:

تأثیرات ماهواره دامن همه را گرفته است/ مساجد رابه پایگاه های فرهنگی تبدیل کنیم

فرمانده سپاه بیرجند با بیان اینکه تأثیرات ماهواره دامن همه را گرفته است گفت: باید مسجد را از حالت سنتی و محدود به خواندن نماز و عزاداری به پایگاه های فرهنگی تبدیل کنیم.

تأثیرات ماهواره دامن همه را گرفته است/ مساجد رابه پایگاه های فرهنگی تبدیل کنیم

به گزارش خاورستان ؛ همایش میقات صالحین صبح امروز با حضور حلقه های صالحین منتخب و برتر پایگاه های مقاومت از تمامی حوزه های مقاومت خواهر و برادر در مصلی المهدی بیرجند برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در این همایش ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج، با اشاره به این سخن از مقام معظم رهبری که فرمودند "بسیجی یعنی علی (ع) که تمام وجودش وقف اسلام بود" به بیان وظایفی برای بسیج پرداخت و گفت: یکی از وظایف بسیج، حضور در عرصه های دفاعی کشور مانند حضور در جنگ تحمیلی  است.
وی افزود: یکی دیگر از وظایف بسیج، در عرصه امنیتی و انقلابی است که الحمدلله کشورهای منطقه مانند سوریه، عراق و لبنان این وظیفه را به خوبی درک کرده اند.
فرمانده سپاه بیرجند اظهار داشت: یکی دیگر از وظایف و کارکردهای بسیج بحث فرهنگی و سازندگی است که بسیج در این زمینه ها خیلی خوب کار کرده است به گونه ای که هر ساله شاهد افتتاح طرح های مختلف در زمینه سازندگی در مناطق محروم هستیم.
وی تصریح کرد: در عرصه کنونی تبلیغ برای مصرف کالاهای داخلی و ترویج درست مصرف کردن نیز از وظایف بسیج جهت مقابله با تهاجم دشمن است.
این مقام مسوول در سپاه بیرجند گفت: در بحث فرهنگی مأموریت دیگر بسیج مبارزه با دجال واره که یکی از ابزارهای دشمن است؛ می باشد.
وی با اشاره به اینکه تأثیرات ماهواره دامن همه را گرفته است عنوان کرد: ماهواره امروز سراغ مذهبی ها و مسجدی ها هم رفته است پس همه باید با کمک و همکاری یکدیگر در این عرصه بسیج را یاری کنیم.
فرمانده سپاه بیرجند با اشاره به اینکه در این عرصه ضرورت امر به معروف و نهی از منکر بیشتر خود را نشان می دهد افزود: کار اصلی در امربه معروف و نهی از منکر به دست مردم است.
وی با اشاره به اینکه سه ضلع مهم در مسجد یعنی امام جماعت، هیئت امنا و پایگاه مقاومت باید دست به دست هم داده و برای افزایش صفوف نماز جماعت تلاش کنند تصریح کرد: باید مسجد را از حالت سنتی و محدود به خواندن نماز و عزاداری به پایگاه های فرهنگی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب