سرویس: سیاسی کد خبر: 33466 ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۸

پیش‌بینی کارشناسان سایبری:

ایران و حزب‌الله لبنان قدرت‌های آتی عرصه سایبری خواهند بود

یک موسسه نظر سنجی آمریکایی پیش‌بینی کرده که جهان در دهه آینده با تهدیدهای سایبری عظیم مواجه خواهد شد و قدرت بالای متخصصان سایبری ایران و حزب‌الله در آن زمان باعث نگرانی غرب خواهد بود.

ایران و حزب‌الله لبنان قدرت‌های آتی عرصه سایبری خواهند بود

به گزارش خاورستان: موسسه نظر سنجی آمریکایی «پیو» طی بررسی‌های صورت یافته اعلام کرد که حملات سایبری بر شرکت‌ها و کشورها احتمالا در دهه آینده افزایش خواهد یافت.

روزنامه انگلیسی «گاردین» امروز (چهارشنبه) با انتشار این خبر نوشت: 4 بخش مرتبط سامانه‌های اینترنتی که شامل بخش‌های دفاعی، انرژی، مالی و حمل و نقل خواهند بود هدف حملات سایبری قرار خواهند گرفت.

«استیو بیکر» از کارشناسان امور سایبری در موسسه «اسنتپتو و جانسن» در این‌باره گفت: «ما قبلا به حملات سایبری از جانب روسیه و چین عادت کرده بودیم اما حالا باید نگران حملات سایبری به بخش‌های زیر ساختی از سوی ایران، سوریه و کره شمالی باشیم و در مرحله بعد نیز حزب الله لبنان و گروه انانیموس قرار خواهند داشت

این روزنامه در خاتمه ضمن اشاره به مبدا بد افزار «استاکس نت» نوشته است که این ویروس از سوی اسرائیل و آمریکا برای حمله به بخش زیر ساخت‌های هسته‌ای ایران تولید شد. گاردین در ادامه نوشته است: «در دهه بعد جهان شاهد حملاتی از قبل استاکس‌نت حتی در ابعاد بزرگتر خواهد بود

-

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب