سرویس: اجتماعی کد خبر: 26016 ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵

دیدار سرپرست جهاد دانشگاهی استان با مدیر کل اوقاف

توجه به ظرفیت های بالقوه جهاد دانشگاهی چهره استان را متحول می کند/ خدمت صادقانه به مردم مهمترین وظیفه نهادهاست

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی ظرفیت های بالقوه ای دارد که در صورت توجه به آن می توان چهره استان را متحول کرد.

توجه به ظرفیت های بالقوه جهاد دانشگاهی چهره استان را متحول می کند/ خدمت صادقانه به مردم مهمترین وظیفه نهادهاست

به گزارش خاورستان: دکتر محمد قادر قادری در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی وظایف تعریف شده ای در حوزه های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی دارد، افزود: تمام تلاش ها بر این است که ظرفیت های بالقوه جهاد دانشگاهی در خراسان جنوبی به فعلیت برسد.

وی ضمن تاکید بر شاخصه انقلابی بودن جهاد دانشگاهی خاطر نشان کرد: فعالیت های گسترده این نهاد در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ایجاب می کند که روحیه جهادی بر این فعالیت ها حاکم باشد.

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در ادامه تعامل با دستگاه های اجرایی را از جمله امور مورد توجه عنوان کرد و افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه های فرهنگی، پژوهشی ، آموزشی و اطلاع رسانی ظرفیت های فراوانی دارد که در صورت توجه به این کارکردها قطعا چهره استان متحول می شود. دکتر قادری با بیان اینکه شناسایی نخبگان یکی دیگر از امور مد نظر جهاد دانشگاهی است گفت: با توجه به وجود ظرفیت های عظیم نیروی انسانی در استان خراسان جنوبی ، جهاد دانشگاهی می تواند با استفاده از نخبگان علمی و فرهنگی این خطه، پل ارتباطی قوی بین دستگاه های اجرایی ایجاد کند. وی اظهار امیدواری کرد: جهاد دانشگاهی با پرهیز از حواشی می تواند آینده خوبی برای استان رقم بزند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد طاهر گرایلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشنودی از ظرفیت های موجود در جهاد دانشگاهی گفت: نگرش جهادی مهمترین ویژگی جهاد دانشگاهی است که می توان به آن تکیه کرد.

وی با بیان اینکه ورود کلمه جهاد به یک عرصه محاسبات دنیوی را کنار می زند اذعان داشت: تقویت جهاد علمی در دانشگاه ها موجب می شود که از ورود جریانات سیاسی در این عرصه خودداری شود و در این مسیر جهاد دانشگاهی نقشی خوبی ایفا می کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی تاکید کرد: دانشگاه ها علی رغم اینکه می توانند نگرش سیاسی داشته باشند اما مرکب جریان سیاسی نباید قرار گیرند.

 

حجت الاسلام گرایلی ارایه خدمت صادقانه به مردم را از وظایف همه نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: در صورتی که مردم شیرینی و حلاوت این خدمت صادقانه را بچشند قطعا به فعالیت نهاد های مختلف اعتماد کامل خواهند داشت.

 

وی ضمن تاکید بر اطلاع رسانی دقیق از فعالیت های انجام گرفته گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر این مسئله ، اطلاع رسانی درست از فعالیت ها در ایجاد نگاه مثبت به دستگاه های اجرایی موثر است.

 

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه چشم های زیادی در دنیا به موفقیت انقلاب اسلامی دوخته شده تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید با حرکت به سمت کارهای زیربنایی در راستای رشد و اعتلای کشور عزیزمان بیشتر تلاش کنند.

لازم به ذکراست در این دیدار صمیمی مدیران دو دستگاه اجرایی برای تعاملات بیشتر دو مجموعه توافق کردند. 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب