سرویس: اخبار استان کد خبر: 25914 ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳

حجت الاسلام شمس الدین:

ما مصداق آیه قران در کمک به مردم مظلوم هستیم

امام جمعه شهرستان بشرویه بیان کرد: ما مصداق آیه قران در کمک به مردم مظلوم هستیم و امروز نیز به مردم مظلوم غزه و فلسطین کمک خواهیم کرد.

ما مصداق آیه قران در کمک به مردم مظلوم هستیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه اول نماز این هفته بشرویه گفت: ماه رمضان ماه میهمانی خدا فرصتی برای رهایی از هوا و هوس های درونی است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان ماهی است که اول آن ماه رحمت خدا و در وسط ماه ایام لیالی قدر را درک کردیم و خداراشاکر هستیم چرا که مغفرت خدا شامل همه روزه داران گردید.

حجت الاسلام شمس الدین اظهار داشت: آخر ماه رمضان نیز اجابت و نوید پروردگار بر برترین ها و اجابت دعاست ساعاتی که انسان به درگاه خدا روی می آورد و از خدا طلب بخشش می کند و باید کم کم از ماه مبارک رمضان و میهمانی خدا خداحافظی کرد و دعا کنیم تا سال آینده نیز در میهمانی خدا قرار بگیریم .

وی افزود:روزهای پایانی ماه رمضان روز اجر و برکت است و باید از خداوند کریم طلب بخشش کرد و برای جامعه بشری و آزادی مردم غزه و برادران مسلمان دعا کرد.

امام جمعه شهرستان بشرویه همچنین افزود:یکی از اعمالی که در این ماه بسیار سفارش شده است اکرام ایتام و صله رحم بود که در این ماه بندگان خدا را به یکدیگر نزدیک کرد و سبب روشن شدن دلها شد و خیلی از جلسات و قرائت قرآن در این ماه صورت گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه دوم با اشاره به روز جهانی قدس و حضور با شکوه و منسجم و متحد امت حزب الله شهرستان بشرویه گفت: مردم بشرویه به ندای رهبری معظم لبیک گفتند و در روز جهانی قدس حضور پرشکوهی داشتند.

وی افزود: کارمندان، کسبه و بازار، نیروی نظامی و انتظامی ،خانواده های معظم شهدا، روحانیت، دانشجویان و دانش آموزان و معلمان همه و همه در این راهپیمایی حضورداشتند.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: این مردم برای کمک کردن به جمعیتی که در غزه زیر آتش و خمپاره و موشک هستند و تاکنون بیش از 800 نفر از آنها شهید شده اند که قریب به اتفاق آنها کودکان و زنان هستند حاضر شدند.

امام جمعه شهرستان بشرویه از مردم ولایتمدار که با حضور پرشور خود حمایتشان را از مردم مظلوم غزه و فلسطین اعلام نمودند تشکر کردند.

حجت الاسلام شمس الدین همچنین به مناسبت های هفته نیز اشاره کرد و گفت: روز 5 مرداد در سال 58 اولین نماز جمعه در دانشگاه تهران به امامت آیت الله مرحوم طالقانی قرائت شد.

وی همچنین با اشاره به درگذشت فقیه مجاهد آیت الله مشکینی معلم اخلاق و مفسر قران بیان کرد:این بزرگوار مجاهدت ها و یادگاری های فراوانی را به جا گذاشت و در تحکیم شجره انقلاب اسلامی نقش اساسی داشت.

امام جمعه شهرستان بشرویه یاد شهدا به ویژه شهدای مرصاد را نیز گرامیداشت و گفت: بیش از 200 هزار شهید در آن زمان در کشور نظام و انقلاب را بیمه کردند.

حجت الاسلام شمس الدین اظهار داشت: جرقه های جریان انقلاب اسلامی از سال 42 در روز تاسوعا و عاشورا در ورامین زده شدو کم کم انقلاب به بار نشست و شجره طیبه بارور شد.

وی اسلام و انقلاب را بیمه شده عاشورا و امام حسین دانست و گفت: الگوی امت حزب الله ایران امام حسین و الگوی زنان این انقلاب فاطمه زهرا بوده اند لذا هرچه داریم از برکت حسین بن علی و به طور کلی از ائمه اطهار است.

حجت الاسلام شمس الدین با بیان اینکه امتداد انقلاب امروز ما بیمه امام زمان است اظهار داشت: انقلاب اسلامی از برکات خون های شهدای ما نشر و امتداد یافته و باعث شده امروز انقلاب ما برمحوریت قران و رهبری باشد.

امام جمعه بشرویه بیان کرد: قران به صورت شفاف دو گروه را به عنوان اقوام خشن معرفی کرده است که یکی از آنها قوم یهود و صهیونیست ها و دومی گروه مشرکین هستند.

وی افزود: امروز صهیونیست ها به عنوان یک گروه گرگ صفت و ظالم مردم مسلمان غزه را از بین میبرند.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به چند نکته به عنوان پند و درس های عبرت آموز اشغال 66 ساله فلسطین اظهارداشت: اولین درس این است که هر منطقه ای از سرزمین های اسلامی که ولایت پذیری داشته باشند طعمه گرگ های سیاسی می شوند.

امام جمعه بشرویه ادامه داد: خوشبختانه امت حزب الله و شیعی اسلامی ایران با تکیه بر  ولایت فقیه امروز توانسته وجود خود را حفظ کند و با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری با احاطه به تمام حوزه های مختلف ملت ایران را سرافراز نگاه می دارد.

وی افزود:ملت ایران ملتی هستند که از ولایت فقیه پیروی می کنند لذا در این کشور دشمن توطئه های فراوانی رانجام داده است اما مردم با پیروی از ولایت و رهبری توطئه های آنان را نقش  برآب می کنند.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: نکته دوم اشغال 66 ساله فلسطین توسط جنایت کاران  این است که هر که با یهود و صهیونیست ها همکاری کند رسوا می شود و نشانه آن سکوت امروز مجامع در مقابل جنایت ظالمانه آنان است.

وی افزود: اکنون حکومت های عربستان سعودی، کویت، قطر و مصر با تکیه بر مسائل مذهبی تنها مدعی حقوق مسلمانان شدند  اما در عرصه عمل نه تنها حمایتی نکردند بلکه در مقابل ظلم ستمگران سکوت نموده اند و بهترین کشور که فقط ترکیه بود تنها یک روز عزای عمومی اعلام کرد لذا آنها منافقون هستند.

امام جمعه بشرویه با بیان اینکه کشور های عربی کشور های بی آبرو هستند که دست در دست صهیونستی دارند اظهار داشت: اتفاقاتی که رخ می دهد زمینه ای برای فتنه گران داخلی ایران نیز فراهم کرده است آنان کسانی هستند که اصول اولیه قران را عمل نکردند از این فرصت سو استفاده نمودند و نسبت به کسانی که نیاز به کمک دارند در هماهنگی با شبکه های صهیونیستی بی بی سی در بخشی از خیابان های تهران آمدند و گفتند نه به غزه کمک کنید و نه به لبنان و کینه هایی را که در فتنه 88  داشتند ظاهر کردند .

وی ادامه داد: اگر جهانیان و حتی غیر مسلمانان در اروپا پی برده اند که باید انزجار خود را از رژیم کودک کش  ابراز کنند اما این فتنه گران داخلی از این مسائل بی تفاوت عبور می کنند و لذا مظلومیت غزه آنها را نیز بی ابرو کرده است.

حجت الاسلام شمس الدین بی آبرویی سوم را برای کسانی که دم از قران و اسلام می زنند  یعنی افراطی های داعش دانست که آدم کشی می کنند.

امام جمعه بشرویه بیان کرد: کسانی که آب به آسیاب رژیم صهیونیستی می ریزند و کسانی که می گویند نه غزه نه لبنان بدانند که این ستمگران فردا سراغ ایران می آیند و تمام این ماجرا ها برای نابودی انقلاب اسلامی است و برای این که این نظام را از بین  ببرند

وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی در راس رسانه های بین المللی قرار دارد چرا که مکتب اسلام مکتبی پویاست و در جهان حرف برای گفتن دارد.

حجت الاسلام شمس الدین در پایان به مناسبت های دیگر هفته از جمله 6 مرداد روز فنی و حرفه ای از فعالان در این حوزه تشکر کرد و گفت:تاکنون فنی و حرفه ای شهرستان در این حوزه 969 نفر را در رشته های مختلف که نیاز است را آموزش داده است.

امام جمعه بشرویه همچنین به 9 مرداد روز اهدا خون نیز اشاره ای داشت.

وی ضمن بیان اینکه روز عید سعید فطر بر اساس تقویم سه شنبه است اظهارداشت: انشالله مردم شهرستان بشرویه در نماز پرشکوه عید سعید فطر در مصلای نماز عید در ساعت شش و نیم صبح حضور یابند.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: ما مصداق آیه قران در کمک به مردم مظلوم هستیم و امروز نیز به مردم مظلوم غزه و فلسطین کمک خواهیم کرد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب