سرویس: حوادث کد خبر: 2458 ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۴

اختصاصی/رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان:

39مرکز درمان وابستگی به مواد مخدردرحال حاضر در استان فعالیت می کنند

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از فعالیت 39 مرکز درمان وابستگی به مواد مخدر در استان خبر دادو افزود: در خراسان جنوبی بیشترین نوع مصرف مواد مخدّر از نوع سنتی (تریاک) است امّا گرایش به مواد صنعتی(کریستال ،شیشه) بیشتر شده است.

39مرکز درمان وابستگی به مواد مخدردرحال حاضر در استان فعالیت می کنند

منصور صباغ در گفت و گو با خبرنگار خاورستان گفت: در حال حاضر 5 مرکز کاهش آسیب و یک مرکز مشاوره ای و یک مرکز بیماری های رفتاری و یک مرکز اقامتی بلند مدّت و 5 مرکز اقامتی میان مدّت در خراسان جنوبی در ارتباط با مواد مخدّر فعالیت می کنند.

وی به راه اندازی یک مرکز اقامتی میان مدّت درمان وابستگی به مواد مخدّر ویژه بانوان اشاره کرد و افزود: اقدامات اوّلیه در راستای ارئه مجوز به مؤسسه متقاضی صورت گرفته و به زودی شاهد راه اندازی این مرکز خواهیم بود.

صباغ تصریح کرد: افرادی که در سازمان زندانها تحت درمان قرار گرفته اند 590 نفر هستند و در خراسان جنوبی بیشترین نوع مصرف مواد مخدر از نوع سنتی (تریاک) است امّا گرایش به مواد صنعتی(کریستال ،شیشه) بیشتر شده است.

وی در ادامه گفت: در خراسان جنوبی 9589 نفر درمرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر و مراکز کاهش آسیب تحت درمان و دارای پرونده هستند که از این تعداد 6360 نفر در مراکز درمان نگهدارنده و 2084 نفر در مراکز کاهش آسیب و 674 نفردر مراکز اقامتی میان مدّت و 55 نفر درمراکز درمانی بلند مدّت و 380 نفر در مراکز مشاوره و بیماری های رفتاری تحت پوشش درمان و خدمات قرار گرفته اند.

 رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: در سال گذشته 4800 دانش آموز و 660 مربّی و 21900 نفر از والدین و 31 هزار نفر در محلّات استان زیر پوشش برنامه های پیشگیری از مواد مخدر و مهارت های زندگی قرار گرفته اند.

وی از اختصاص 5894 دقیقه برنامه های تلویزیونی و 4267 دقیقه برنامه رادیویی برای پیشگیری از مواد مخدّر در سال گذشته خبر داد و افزود: برنامه های تلویزیون شامل:گفت و گوی حقوقی، سفره قندی، سریال سایه، فیلم سینمایی گل سرخ، فیلم سینمایی مهر پدری و بر نامه های رادیو شامل: پیام امروز، بدون تعارف، سراج، سراچه، سیب سلامت و نسل امروزبوده است.

وی مراسم راهپیمایی و امحاء مواد مخدّر وبرپایی نمایشگاه سیّار در رابطه با موادّ مخدّر درمناطق آلوده و همچنین پرجمعیّت را ازمهمترین برنامه های این نهاد به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب