سرویس: اخبار استان کد خبر: 23417 ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۰

حجت الاسلام حدادیان:

گروه داعش با ادعای اسلام و حمایت امریکا درصدد ایجاد تفرقه بین ملت های مسلمان هستند

امام جمعه موقت شهرستان بشرویه گفت: گروه داعش با حمایت امریکا سعی در تفرقه افکنی بین دولت ها و ملت های مسلمان دارند.

گروه داعش با ادعای اسلام و حمایت امریکا درصدد ایجاد تفرقه بین ملت های مسلمان هستند

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت شهرستان بشرویه در خطبه های اول نماز جمعه این شهرستان به ظلم و ستم های گروه های داعش، تکفری ها، وهابی ها و... اشاره کرد.

وی با بیان اینکه ما نمیتوانیم سکوت کنیم ومشاهده کنیم که گروه های داعش، تکفری ها و... ظلم می کنند اظهار داشت: اما این ظالمان و حامیانشان بدانند که ظالمی که ستم کند آسایش نخواهد داشت و ظلم و ستمش به او باز خواهد گشت.

حجت الاسلام حدادیان در ادامه افزود: ستمگران و ظالمیان و حامیان کسانی که بیت المال کشورشان در اختیار این افراد قرار می دهند بدانند که خداوند درآینده ای نه چندان دور با آنان برخورد خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه درخطبه دوم نیز در ادامه خطبه اول بیان کرد: ماشاهد جریان دردناک و غیر انسانی گروه های تکفیری با حمایت استکبار جهانی به منظور ایجاد اختلاف در بین گروه ها و دولت های اسلامی هستیم.

وی افزود: داعش یعنی دولت اسلامی عراق و شام که با شعار اسلامی دست به اعمال غیرانسانی و جنایت می زنند و جمعی از برادران دینی و مذهبی ما را به شهادت می رسانند.

حجت الاسلام حدادیان اظهار داشت: این گروه اهداف شومی را چون براندازی حکومت قانونی عراق که با رای قاطع مردم مسلمان شکل گرفته دنبال می کنند و چرا که خواهان ایجاد تنش و اختلاف بین شیعه و سنی هستند و با استفاده از این اختلاف می خواهند زمینه را برای جدا کردن عراق فراهم نمایند.

امام جمعه موقت بشررویه گفت: آنان به ظاهر دست به جنایت می زنند و حامی اصلی آنان امریکا است که به دستور او این کار را انجام میدهند.

وی اظهار داشت: امروز با هوشیاری مردم عراق و با راهنمایی مرجعیت شیعه آیت الله سیستانی جوانان سلاح به دست گرفته اند و دعوت ایشان را لبیک گفته اند و تصمیم گرفته اند دوش به دوش مردم شیعه با گروه داعش مبارزه کنند.

حجت الاسلام حدادیان افزود:  خوشبختانه توفیقات خاصی نیز نصیب آن ها شده که امید است در آینده ای نه چندان دور شاهد پیروزی آنان باشیم.

امام جمعه موقت در ادامه به مناسبت های هفته اشاره نمود و گفت: 30 خردادماه 22 شعبان یادآور انفجاری در حرم مطهر ثامن الائمه می باشد که به وسیله این انفجار جمعی از زائران را به شهادت رساندند.

وی به شهادت سردار رشید اسلام دکتر چمران نیز اشاره کرد و اذعان داشت: دکتر چمران مجاهد و متعهدی بود که بار ها و بارها چه در ایران و چه  در لبنان مجاهدت های فراوانی را انجام داد.

حجت الاسلام حدادیان با اشاره به 24 شعبان روز تبلیغ و اطلاع رسانی بیان کرد: سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) بر تاسیس سازمان اداره تبلیغات اسلامی در سال 1360 است.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: معمار انقلاب فرمودند مساله تبلیغات یکی از اموری ست که شاید در راس همه کارها قرار گرفته است.

وی همچنین در ادامه به اولین روز تیرماه برابر با نامگذاری هفته قوه قضایی اشاره کرد وگفت: قضاوت در اسلام در ردیف اول اسلامی ست و قضات در کار خود خدا را شاهد  و ناظر می بینند.

حجت الاسلام حدادیان هفته قوه قضایی را به همه دستندرکاران قضا تبریک گفت.

وی با توصیه به صرفه جویی در مصرف آب که از مهم ترین مسائل می باشد بیان کرد: در برخی از شهرهای بزرگ به دلیل خشکسالی های پی در پی سهمیه بندی آب شده است و ما بهترین آب را در اختیار داریم لذا باید قدر آن را بدانیم تا خداوند نیز نعمت خود را برما ارزانی دارد.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه به دهه تکریم و غبار روبی مساجد نیز اشاره داشت و گفت: در آغاز ماه مبارک رمضان باید شرایطی را فراهم کنیم تا در مساجد برنامه های مذهبی برگزار نماییم.

وی با اشاره به روز اصناف نیز این روز را به تمامی فعالان در این عرصه تبریک گفت.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب