سرویس: اخبار استان کد خبر: 21969 ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹

حجت الاسلام شمس الدین:

پاسدار مظهر شجاعت و ایثار است و پاسداری بازوی انقلاب می باشد

امام جمعه بشرویه با بیان اینکه پاسدار مظهر مجهادت، شجاعت و ایثار است گفت: پاسداری به عنوان بازویی مهم برای انقلاب اسلامی تلقی می شود

پاسدار مظهر شجاعت و ایثار است و پاسداری بازوی انقلاب می باشد

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین محمدشمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه اول نماز جمعه این هفته بشرویه با بیان  اینکه زندگانی با برکت تنها در اطاعت و پیروی از فرامین الهی است گفت: در عامل عمده و اساسی در پایه گذاری اسلاک ایمان به خدا و تقوا است که حل تمامی مشکلات وابسته به این دوعامل است.

امام جمعه بشرویه افزود: مصادیق تقوا در حوزه برکت زایی شکرگزاری نعمات خدا،همچنین برای توسعه رزق بجا آوردن حق آن نعمت است.

وی همچنین بیان کرد:عدالت و احسان نیز دو مقوله مهم در زندگانی ها است که روزی را زیاد می کند لذا باید همه مردم نسبت به هم نوع خودت خدمت کنند و کار خیر انجام دهند

حجت الاسلام شمس الدین اظهار داشت: یک برکت اجتماعی در جامعه برکت دست جمعی است و بپا داشتن دعاهای دسته جمعی برکت را برای همه ملت سرازیر می کند.

حجت الاسلا و المسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه دوم نیز با اشاره به کمک های مردمی برای ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: سهمیه سال 93 برای سرانه هر نفر 5 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه مقام دوم ستاد بازسازی عتبات عالیات را در سطح استان داریم ازکمک های مردم تشکر کرد و اذعان داشت: امروز همشتمین کاروان کارگری به عتبات عالیات از بشرویه با تعداد 28 نفر اعزام خواهند شد.

امام جمعه بشرویه ولادت امام حسین که به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است را به مجموعه پاسداران تبریگ گفت و اظهار داشت: پاسدار یعنی مظهر مجاهدت شجاعت و ایثار، پاسداری یک فرهنگ است و جنبه عقیدتی و سیاسی دارد و پاسداری بازوی انقلاب بوده است و خواهد بود.

حجت الاسلام شمس الدین افزود:سپاه پاسداران وظیفه حفظ و حراست از دستاورد های انقلاب اسلامی را دارد.

وی همچنین ولادت حضرت ابوالفضل عباس را به همه  جانبازان تبریک گفت و بیان کرد:حضرت عباس دارای بصیرتی نافذ و در حوزه دین مداری بسیار وفادار بود.

امام جمعه بشرویه گفت: امروز رزمندگان اسلام و جانبازان و ایثار گران تاثی به حضرت عباس دارند و درس وفاداری و بصیرت را از ایشان آموخته اند.

وی بابیان اینکه جایگاه وفاداری به دین و ولایت در سینه شیعیان است اظهار داشت: برگزاری مراسمات ویژه در ولادت ها از باب تعظیم شعائر الهی است.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به شروع ماه شعبان بیان کرد :باید در ماه شعبان خود را برای رفتن به ماه مبارک رمضان اید و ایجاد نور حق درخود در این ماه آماده کنیم همچنین برای زدودن زنگارها از قلب های مان برای ورود به ماه مبارک رمضان تلاش نماییم.

امام جمعه بشرویه از مسئولین خاست که باتوجه به جایگاه ویژه خدمت گزاری با سعه صدر با مراجعه کنندگان برخورد نمایند.

وی گفت: درسی که اولیا خدا به ما می دهند درس خدمتگزاری به مردم است و کسانی که در عرصه خدمت رسانی به مردم فعالیت می کنند باید زمینه را برای ظهور بقیه الله فراهم  و برای ایجاد یک جامعه امام زمانی باید تلاش کنند.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به شعار سال اظهار داشت: بایستی به بخش فرهنگ اهمیت بیشتری داده شود چرا که فرهنگ مانند هوا است که اگر آلوده باشد آدم را مسموم می کند لذا باید به این امر مهم بیش از پیش توجه نماییم.

وی با اشاره به سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل بیان کرد: ما انقلاب اسلامی را مدیون این مرد بزرگ هستیم و قیام 15 خراد زمینه سازی پیروزی بهمن ماه سال 57 بود و در آن روز جرقه های انقلاب زده شد.

امام جمعه بشرویه ادامه داد: لذا باید شاکر باشیم تا خداوند تداوم این نعمت را برما داشته باشد.

حجت الاسلام شمس الدین در پایان گرامیداشت یاد شهدا و شهیدان 15 خرداد و بنیان گذار انقلاب را و اظهار داشت: باید به وطیفه خود در قبال خون شهدا به خوبی عمل نماییم.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب