سرویس: ورزشی کد خبر: 1709 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۰

مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل- آسیا

ایران - لبنان؛ ۷۰ میلیون ایرانی حامی تیم ملی/ با یک برد بلیت جام جهانی را رزرو کنید

تیم ملی فوتبال ایران سه‌شنبه شب در مقدماتی جام جهانی برزیل میزبان لبنان است.

 ایران - لبنان؛ ۷۰ میلیون ایرانی حامی تیم ملی/ با یک برد بلیت جام جهانی را رزرو کنید

به گزارش خاورستان: تیم ملی فوتبال ایران هفته گذشته با پیروزی در قطر به صعود مستقیم به جام جهانی 2014 امیدوار شد. البته پیش‌نیاز صعود مستقیم پیروزی برابر لبنان در ورزشگاه آزادی است. لبنانی که دیگر هیچ امیدی برای صعود ندارد ولی نباید این تیم را دست‌کم گرفت. هرچند در مقدماتی جام ملت‌های آسیا لبنان را با 5 گل شکست داد‌ه‌ایم ولی همه کارشناسان معتقدند نباید در باد آن پیروزی خوابید و دچار غرور شد.

تیم ملی در این بازی باید سه امتیاز را بگیرد تا به صعود مستقیم به جام جهانی امیدوار باشیم. یک امتیاز فقط حضور تیم ملی را در پلی‌آف قطعی می‌کند و در آن‌صورت راه رسیدن به جام جهانی دشوار، پیچیده و سخت خواهد شد.

هواداران پرشور ایرانی سه‌شنبه شب برای دیدن یک پیروزی خوب و دلچسب به ورزشگاه می‌روند و اگر در این بازی بتوانیم گل‌های زیاد هم بزنیم شانس صعود مستقیم‌مان بیشتر خواهد شد. بازیکنان ایرانی امیدوارند که ورزشگاه آزادی مملو از جمعیت باشد و سکوهای پر از تماشاگر آزادی می‌تواند از نظر روحی بازیکنان ایران را در شرایط مناسب‌تری قرار بدهد.

روی کاغذ به هیچ عنوان قدرت تیم‌های ایران و لبنان قابل مقایسه نیستند. تئو بوکر سرمربی آلمانی لبنان هم این مسئله را قبول دارد و حتی گفته «شرایط تیم ما مثل همان زمانی است که 5 گل از ایران خوردیم!» اما قطعا هیچ مربی تیمش را برای باخت به میدان نمی‌فرستد و بازیکنان لبنان هم می‌خواهند که در آخرین بازی‌شان در مقدماتی جام جهانی خاطره‌ای خوش از خود برجا بگذارند و با تمام توان مقابل ایران قرار خواهند گرفت. هرچند حضور این تیم در این مرحله نیز نوعی شگفتی برای فوتبال لبنان محسوب می‌شود. آنها در دیدار رفت توانستند یک بر صفر ایران را شکست بدهند و به بزرگ‌ترین برد تاریخی خود برسند اما سه‌شنبه شب وضعیت فرق می‌کند. دیگر جو بی‌اعتمادی بین تیم ملی و رسانه‌ها وجود ندارد.

تمام ایران یکدل و متحد پشت سر تیم ملی قرار گرفته است. مسئولان بلندپایه کشور از رئیس جمهور تا نمایندگان مجلس در تمرین تیم ملی حاضر شد‌‌ه‌‌اند.

یک‌بار چنین جو مثبت و صمیمی را قبل از بازی با تیم ملی کره جنوبی تجربه کردیم و در همان بازی توانستیم با یک بازیکن کمتر و 10 نفره کره جنوبی را در تهران شکست بدهیم و اکنون نیز همه از تیم ملی فقط برد می‌خواهند زیرا سه امتیاز این مسابقه پیش شرط رسیدن به جام جهانی و حضور در برزیل است.

تیم ملی هیچ مشکلی ندارد. مصدومیت مسعود شجاعی هم به گفته پزشک تیم جزئی است و فقط رضا قوچان‌نژاد مهاجم گلزن و فرصت‌طلب ایران یک‌اخطاره است و باید مراقب باشد که بی‌مورد کارت زرد نگیرد زیرا گوچی را در کره نیاز داریم.

سه‌شنبه شب مردم ایران منتظر رزرو بلیت پرواز به سمت جام جهانی برزیل هستند و با شکست لبنان به این مهم می‌رسیم.

تیم ملی در صورت کسب یک برد پرگل برابر لبنان با روحیه و انگیزه راهی کره جنوبی می‌شود تا 28 خرداد مقابل کره جنوبی دیدار سرنوشت‌ساز را برگزار کند.

ملی‌پوشان باید بدون استرس و با دقت و تمرکز مقابل لبنان باید بازی کنند و حریف خود را از پیش بازنده ندانند.

نکته مثبت زمان این دیدار هم این است که ملی‌پوشان از نتیجه دیدار دو تیم کره و ازبکستان هم باخبر خواهند بود.

ملی‌پوشان با انگیزه تمام می‌خواهند با یک برد شیرین خود را آماده حضور در جام جهانی کنند و همانطور که جواد نکونام کاپیتان تیم ملی گفته نشان بدهند که شایستگی حضور در جام جهانی را دارند.

برنامه دیدارهای گروه A

سه‌شنبه 22 خرداد

کره جنوبی - ازبکستان ساعت 15

 

ایران - لبنان ساعت 20

 

جدول گروه A

1- کره جنوبی 11 امتیاز

2- ازبکستان 11 امتیاز

3- ایران 10 امتیاز

4- قطر 7 امتیاز

5- لبنان 5 امتیاز

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب