سرویس: بیرجند کد خبر: 16597 ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷

حجت السلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در خطبه های نماز جمعه:

هدف اقتصاد مقاومتی توجه بیشتر به درون است / مردم مسئول خدمتگزار می خواهند نه فتنه گر و فاسد

اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست و یا برخی تصور می کنند نگاه به بیرون نداشته باشیم و مرز ها را ببندیم، اما هدف اقتصاد مقاومتی این است که نگاه به درون بیشتر باشد نسبت به بیرون .

هدف اقتصاد مقاومتی توجه بیشتر به درون است / مردم مسئول خدمتگزار می خواهند نه فتنه گر و فاسد

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت‌الاسلام و المسلمین محمد‌باقر عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد:هنر یعنی چشم داشته باشیم و نگاه نامحرم نکنیم و این اخلاق شرعی و توکل است که روح را تقویت می کند و حقیقت توکل ، شناخت و احساس است که می بایست اعتقاد ما زیاد باشد تا شناختمان به باور تبدیل شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) اظهار داشت::حضرت زینب کبری پیام آور کربلا و اسوه تمامی زنان عالم است.

وی با اشاره به جایگاه زن در اسلام، عنوان کرد:جایگاه زن در اسلام جایگاه رفیعی است و فقط این نیست که زن باید در پرده سرا ها بنشیند بلکه بر اساس سیره و روش حضرت زینب (س) که یک زندگی نمونه است زن باید در عرصه سیاست هم حضور داشته باشد.

امام جمعه موقت بیرجند اذعان داشت:پرستاری شغل شریفی است که اگر به وظایف انسانی و اسلامی خود عمل کنند در تراز عبادت های درجه یک است.

عبادی با بیان اینکه نظام درمان در کشور ما دچار کمبودهایی است که علاوه بر پیشرفت های علمی در جهت خدمت به بیماران رتبه خوبی نداریم و سهم بیمه ها خیلی بالاست که مستلزم توجه است و باید به 5 الی 10 درصد برسد.

همچنین 17 اسفند سالروز بزرگداشت حاج شیخ عبدالرحیم ربانی و سید جمال الدین اسدآبادی یک اندیشمند بزرگ و از افتخارات دنیای اسلام است ویک تفاوت سید جمال با امام داشت و آن اینکه سید جمال برای اصلاح امور مسلمیلن سراغ حاکمان فاسده رفت ولی امام سراغ ملت رفت.

امام جمعه بیرجند به 22 اسفند‌ماه، روز بزرگداشت شهداء اشاره کرد و افزود: امام راحل در سال 58 به منظور ساماندهی امور خانواده های شهدا و رسیدگی به امورات آنها این مجموعه را تشکیل داده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی فرمودند: حماسه اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب به عالی ترین روش شکل گرفت.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست و یا برخی تصور می کنند نگاه به بیرون نداشته باشیم و مرز ها را ببندیم، اما هدف اقتصاد مقاومتی این است که نگاه به درون بیشتر باشد نسبت به بیرون .ایران مهمترین منطقه در خاورمیانه است و کانون توجه جهانی است. ایران دارای انرژی و معادن سرشاری است که این موجب می شود استعمارگران نقشه هایی بکشند آنها می خواهند حکومت مقتدر نداشته باشیم وبا ایجاد بحران در پی تضعیف منطقه هستند.

امام جمعه بیرجند به پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: در این اجلاس به چند نکته تاکید شده که شامل اقتصاد مقاومتی و هشدار خبرگان رهبری به حریم‌شکنان می‌شود.

و در ادامه فرمود: نگرانی نمایندگان محترم ملت در مجلس خبرگان نسبت به اهانت به مقدسات و ارزشها می باشد و عده ای در روزنامه ها و یا در استانی بی حرمتی می کنند و نباید در برابر آنها سکوت کرد و باید ایستاد البته دولت محترم این کارها را قبول ندارد ولی راه را برای آنها بست و زمینه را فراهم نکنند.

عبادی، جایگاه مجلس شورای اسلامی را بسیار حساس و مهم دانست و یادآور شد: مجلس شورای اسلامی جایگاه نظارتی و قانون‌گذاری دارد.

وی متذکر شد:سوال نمایندگان از وزرا در جهت مقابله با دولت نیست بلکه در جهت رفع مشکلات و کمک به دولت می باشد.

همچنین اظهار نمود: برای مردم ما فرقی نمی کند که مسئولین اصولگرا و یا اصلاح طلب باشند آنها خدمتگذار می خواهند و لی نه فتنه گر و فاسد و آنها را طرد خواهند کرد.

امام جمعه بیرجند به ایجاد صندوق توسعه ملی اشاره کرد و اذعان داشت: بخشی از درآمدهای نفت و گاز وارد این صندوق شده تا به کسانی که در بحث‌های غیردولتی در زمینه‌های اقتصادی فعالیت می‌کنند تسهیلات داده شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب